Devlet Bahçeli’nin Yozgat Mitingi Oldukça Coşkuluydu !

Yazının Giriş Tarihi: 08.05.2023 06:56
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.05.2023 12:56

Yozgat Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli’yi bağrına bastı. Bahçeli Cumhuriyet Meydanında halka hitap etti. Bahçeli Yozgat’taki konuşmasında özetle şunları ifade etti:

“Aziz Vatandaşlarım, Muhterem Yozgatlılar,Değerli dava Arkadaşlarım,
Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler!... Bozok Yaylası’nın yiğit insanları vatan ve millet aşkıyla yoğrulmuştur. Yozgat dualı bir şehirdir.
Yozgat milli, vatansever, yürekli kardeşlerimizin diyarıdır. Yozgat dik duruşlu, asil soylu, kimliğine ve kökenine sadık insanların yöresidir.
Yozgat’a haram giremez, girmemiştir.
İhanet giremez, girmemiştir. Yozgat cesurdur, zalime boyun eğmez.
Yozgat hilal bakışlıdır, haine aman vermez. Yozgat barış ve kardeşlik yuvasıdır, husumet tellallarına eyvallah etmez.

“Aziz Milletim Sıra Sende” temasıyla düzenlediğimiz bu açık hava toplantımıza teşrif eden, gücümüze güç ekleyen, heyecanıyla önümüzü aydınlatan Yozgatlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum!.
Adını kutlu ceddimiz Oğuzların Bozok kolundan alan aziz Yozgatlılarla birlikte olmaktan ve bu muhteşem tablo ile karşılaşmaktan son derece bahtiyarım. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum!..

“Bizim tarafımız belli, istikametimiz sıratı müstakimdir. Himaye edenimiz Allah, destekçimiz büyük Türk milletidir! Ne esef verici bir durumdur ki, ülkesine sırt dönmüş, milletine yüz çevirmiş, milli meselelerle ihtilafa düşmüş ikiyüzlü bir muhalefet anlayışı karşımızdadır.

“14 Mayıs 2023 tarihinde hem 13’üncü Cumhurbaşkanı’nı seçeceğiz, hem de 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimini yapacağız. Vakit yaklaştıkça zillet ittifakının ve bu ittifakın yanında yöresinde konuşlanan çıkarcıların korkuya kapıldığını, uykularının kaçtığını görüyoruz.Kalpleri kaskatı kesilmiş olan zillet parti başkanlarının yaptıkları kalp işaretinin muhatabı PKK’dır, FETÖ’dür, Türk ve Türkiye düşmanlarıdır. Kalbi vatan sevgisiyle çarpan hiçbir vatandaşımız bu ucube siyasetçilere inanmaz, değer vermez, vermeyecektir.

“Sosyal devlet anlayışımızın gereğini her saha ve zeminde yerine getireceğiz:
 “Devlet ve Milletiyle Her Şeyden Önce Türkiye.”
 “Yeni Türkiye, Yeni Hayat, Hep Birlikte Kurarız.”
 “Milli Birlik ve Kardeşlikle Hep Birlikte Yaşarız.”
Bugüne İstikrar, Yarına Huzur Diyorsak, Hep Birlikte Başarırız.
Engelleri, Zorlukları Hep Birlikte Aşarız.
“Devletin Gücü Milletin Ferasetiyle Hep Birlikte Yaparız.”
Cumhuriyet’in Yeni Yüzyılında Güçlü Devleti Hep Birlikte İhya Ederiz.

“Bir terörist alçakça milletimizi tehdit ederek, “14 Mayıs’ta Kılıçdaroğlu kazanamazsa iç savaş çıkar” diyebilmiştir.
“Çağrımız, önce ülkem ve milletim diyen herkesedir.
Çağrımız, bu millet, bu vatan, bu bayrak benim diyen herkesedir.
Çağrımız, milli birlik ve huzurlu yarınlara ulaşmak isteyen herkesedir. 
Çağrımız her insanımızı kardeş, her yöremizi aziz bilen herkesedir.
Herkes eşittir Türkiye’dir.
Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım yok diyen her vatan evladıyla yolumuz birdir. Biz birlikte Türkiye’yiz diyen herkes bu milletin özbeöz evladıdır.

“14 Mayıs 2023 Pazar günü, sandığın başına gittiğinizde, Yozgat milletvekili adaylarımıza ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok güçlü desteğinizi bekliyorum.  Cumhur İttifakı vatandır, mukaddesatın zırhı, mukadderatın kilididir. Bizim zillete düşürülecek bir ülkemiz yoktur. Bizim inançlarımıza sövenlere tahammülümüz yoktur. 

“Bizim etnik ve mezhep bölücülüğü yapanlara hoşgörümüz yoktur. Bizim çetelere, suç örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş muhalefet partilerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından geçen bir lokmayı bu ülkeye borçlu olup da ihanet eden şeref yoksunlarına tavizimiz katiyen olmayacaktır. 

“Devlet ve Milletiyle, Her Şeyden Önce Türkiye!.. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyor, Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.Ne Mutlu Türküm diyene !..” Bahçeli Yozgatlılar’ın ilgisinden oldukça mutlu oldu ve Yozgatlılar’a teşekkür ederek mitingin ardından Yozgat’tan  ayrıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.