Kardeş Olma Kardeşçe Kucaklaşma Günlerindeyiz!

Yazının Giriş Tarihi: 15.05.2023 05:59
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.05.2023 11:59

Ülkemizin maalesef kaderi bu: dün olduğu gibi bugün de zorlu bir dönemeçten geçiyoruz. Malumunuz bu ülkenin düşmanı pek çok. Bizi birbirimize düşürmek, gücümüzü zayıflatmak, kardeşi kardeşe düşman etmek isteyenler ülkemizi karıştırmanın peşinde oluyorlar. Sinsi planları ve tehditleriyle  bu aziz milleti korkutmaya, yıldırmaya, bezdirmeye, bölmeye ve yok etmeye çalışıyorlar. Evlatlarımızı hain emellerine alet edenler, annelerinin elinden genç kızları kaçıranlar, babalarının dizinden oğullarını koparanlar da onlar; şer odakları değil midir?

Elbette bu zor günleri de geride bırakacağız. Allah’ın izniyle yaşadığımız acıların üstesinden gelecek, terörün kökü kazınacak, ülkemiz huzura ve sükûna yeniden kavuşacaktır. Ancak daha ağır bedeller ödememek için her türlü hile ve tuzağın farkında olmamız gerekiyor. Vatanseverliğimize  yakışır bir şekilde basiret ve feraseti elden bırakmamalıyız. Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in ifadesiyle, “birbirine kenetlenmiş tuğlalara benzemeliyiz” kardeşlik duygularımızla kalemizde gedik açılmasına asla izin vermeyeceğiz.

Hiçbir insani ve ahlaki değer tanımayan cinayet şebekelerinin işlediği cürümlerden dolayı, aynı kıbleye yöneldiğimiz, aynı peygambere ümmet olduğumuz, sevincimizi ve kederimizi, varlığımızı ve yokluğumuzu paylaştığımız masum kardeşlerimizi suçlamayalım. Hainlerin hesabını elbette bir gün sormaya başlayacağız. Haine, bölücüye, fitneciye, münafığa asla fırsat vermeyeceğiz. Vatan hainlerine acırsak acınacak hale geliriz.

Yüce Rabbimiz buyuruyor: “Topyekûn Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmandınız da O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun bu nimeti sayesinde kardeş olmuştunuz. Yine siz bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan çekil almış ve kurtarmıştı.”

Bir  hadis-i şerifte ise Sevgili Peygamberimiz (s.a.s) şöyle buyuruyor: “…Birbirinize nefret ve düşmanlık beslemeyin. Birbirinize haset etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin. Ey Allah’ın kulları, kardeş olun!”

İslam coğrafyasında yaşananlar ortada: İşgal ettikleri yerde kadınlara, çocuklara, yaşlılara, tüm değerlerine ve tarihine, kültürüne, medeniyetine saldırıp yok etmek isteyenlerin hangi noktaya eriştikleri açıkça gösteriyor ki: düşman size acımıyor. Hem vatanınızı işgal ediyor, hem de kültürünüzü toptan yok ediyor! Vatanınızı kaybettiğiniz gibi milli ve ahlaki değerlerinizi de kaybediyorsunuz!

Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de, Libya’da, Afganistan’da ümmetin birliği, milletin şerefi, ülkenin kültürel değerleri ayaklar altına alınıyor. Aziz milletimiz, engin basiretiyle tüm yaşananların farkına varıyor!.. Gücünü ve bütünlüğünü koruyarak dünyaya umut ışığı olmaya devam ediyor; milli birlik ve kardeşliği korumak bu milletin temel harcıdır.

Yıllarca bu ülkeye fitne tohumlarını ekmenin peşinde oldular. Kardeş kardeşe düşman edenler, kardeş kanı akıtmadılar mı? Askerlerimize, polislerimize, nice masum evladımıza kastedip şehit etmediler mi?  Analarımızın yürekleri yakılıp, yavrularımızın hayalleri yok edilmedi mi? Darbe girişimiyle devletimizin temeline dinamit konulmaya çalışılmadı mu? Kendi insanına kurşun sıkan hainler çıkmadı mı? Beyinleri Satılmış  hainler üzerimize bombalar yağdırmadı mı?

Bu sebeple : Haini, fasığı ve münafığı korumak- kollamak ülkeye ihanet etmek demektir. Unutmayalım ki; biz, tahriklere kapılıp sokaklara çıkar birbirimize düşersek bölücülerin, Türkiye düşmanı güçlerin, hain emellerine hizmet etmiş oluruz. Dilimiz, kin, öfke ve nefrete değil; kalbimizdeki sevgi, şefkat ve merhamete tercüman olsun! Düşmanlarımızı sevindirmeyelim! Kucaklaşalım, kenetlenelim kardeş olalım ve içimizdeki hainleri temizleyelim.

Birbirimize hakkı ve sabrı, şefkati ve merhameti tavsiye etmenin tam zamanıdır. İslam dünyasının umudu olan, Türk dünyasının ağabeyi konumundaki Türkiye Cumhuriyetinin ayakta kalması, dimdik durması mazlumların umudu olmaya devam etmesi temel arzumuzdur. Bu ümidin sönmemesi bizim elimizdedir. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak ve tek millet idealiyle mazlum dünyanın umudu olmaya devam etmeliyiz! Buna bizim de Türk dünyasının da ihtiyacı vardır !.. 

Fitne ateşiyle bizi birbirimize düşürmek isteyenlere karşı 
yek vücut  olmayı, tek yürek olmayı başarmak zorundayız. Bu da ancak kardeşlik duygularıyla mümkündür.
Yüce Allah: devletimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici belalardan ülkemizi korusun ! 
Vatanımıza ihanet edenleri, düşmanlık ve bozgunculukta azgınlaşanları kahreylesin!
Gün birlik, gün kardeşlik gün kucaklaşma ve gün kardeş olma günüdür!..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.