Kardeşçe Kucaklaşmak ve Kardeşçe Yaşamak Çok mu Zor ?

Yazının Giriş Tarihi: 28.04.2023 05:37
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.04.2023 15:38

Milletçe karşılaştığımız güçlükleri dün olduğu gibi bugünde birlik ve beraberlik duygusu içinde aşacağız. Böyle hareket ettiğimiz sürece Allah'ın yardımı da bizimle birlikte olacaktır. Biliyorsunuz ki: birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır !

“Allah'a ve Resûl'üne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz ve gücünüz, devletiniz elden gider. Sabırlı olun. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.”
(Enfâl Suresi, 46. Ayet)

“Birbirinize sırt çevirmeyiniz. Birbirinize kin tutmayınız. Birbirinizi kıskanmayınız. Birbirinizle dostluğunuzu kesmeyiniz. Ey Allah'ın kulları kardeş olunuz. (Hz. Muhammed as)

Yıllar boyu kardeşçe yaşadığımız Anadolu’dan bizi söküp atmak isteyen hainler çeşitli fitne ve fesat oyunları ile ülkemizi parçalayıp, bölmek isterler. Bunlar içimize fitne tohumu ekerek bizi birbirimize düşürmek arzusundadırlar.

Tüm bölücü güçleri destekleyip besleyen odaklar da aynıdır. Bunlar Türk Milletinin düşmanı hain güçlerdir. Çünkü Türk düşmanıdırlar ve amaçları da bellidir, bizleri parçalayıp, bölmek ve Anadolu’dan atmaktır. Hemen hemen her fırsatı, her zayıf anımızı değerlendirip kullanmak istiyorlar. 

Milletçe huzur ve mutluluk içinde yaşayabilmemizin şartlarından biri de birbirimize hoşgörülü davranmaktır. Elbette:
Haklıya haklı, haksıza da haksız demek de gerekir. Ancak kırıp dökmeden ve ortamı fazlasıyla germeden?

Teröre karşı müsamahalı davranmak da doğru değildir.
Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış olan Cennet vatanımızda, ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde varlığımızı devam ettirebilmemiz, birlik ve beraberliğimizin korunmasına ve savunulmasına bağlıdır. Atalarımız “Merhametten maraz doğar” demişlerdir.

Peygamberimiz buyuruyor: “İnsanların en hayırlısı diğer insanlara faydalı olanıdır!”
Dünya üzerinde varlığımızı devam ettirebilmemiz, milli birlik ve beraberliğimizi korumakla mümkündür. Bunun şartı da vatandaşlar arasındaki sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarının 
Korunmasıdır. Birliğimizi bozan bizden değildir. 

Olayların temelinde Türk Milletine olan düşmanlık yatmaktadır. Birliğimizi, kardeşliğimizi bozmaya bizi birbirimize düşürmeye çalışan bozgunculara karşı da dikkatli olmak gerekir. Aynı duyguları paylaştığımız, aynı değerleri taşıdığımız şu Cennet vatanda bizi birbirimize düşürmek isteyen hainlerin oyununa gelmek  ve tuzağına düşmek akıl karı değildir. 

Millet olma şuuru ile tarihi birlikteliğimiz nedeniyle asırlar boyu Türk-Kürt, Alevi, Sünni  kardeşliğimiz bozulmadı da bugün mü bozulacak? Bu hain oyunun İslamla, Müslümanlıkla, kardeşlikle hiç bir alakası yoktur.Kardeşlik ve vatandaşlık duygusu birbirimizi sevmekle perçinlenir.
Birlikten kuvvet doğar. Ayrılık toplumları bizi felakete götürür. 

Hepimizin asli görevi birlik ve beraberliğimizi korumak ve bölücü unsurlarla mücadele etmektir. 
Bu seçim arefesinde kardeş olduğu muzu ve dostça kucaklaşmanız gerektiğini asla unutmayalım! Aksi takdirde rüzgar eken fırtına biçer!.. Allah korusun gemide bir yangın çıkarsa bundan herkes zarar görür!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.