Seçimlerin Ülkemiz İçin Hayırlı Olmasını Diliyoruz!

Yazının Giriş Tarihi: 12.05.2023 03:40
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.05.2023 09:41


Türkiye ve Türk Milleti üzerine  oyun üstüne oyun tezgahlayan hainler var. Uyanık olmak ve çocuklarımız- geleceğimiz adına ülkemizin yarınlarına sahip çıkmak zorundayız. İslam dünyası kaynıyor, haritalar sınırlar değişiyor, koca koca devletler can çekişiyor. İç savaşlarla İslam ülkeleri bölünmek isteniyor. Böylesine bir garip dönemde birileri siyasi çıkarlarını ülke menfaatlerinin önüne koymuş durumdadırlar. Sinsi planları olan ve bölücü gruplarla ortak çalışan zevatlar var. Milli ve manevi değerleri  savunuyor gözüküp millet ve ülke düşmanlarıyla birlikte hareket edenler insanımızı kandırmanın peşindedirler.

Ülkemiz bugüne kadar koalisyonlardan ne denli büyük zarar gördüğünü bizzat yaşayarak gördük. Ülkeyi kaosa, iç çatışmaya mahkum etmek vatanseverliğinize yakışmaz. Siyasi kaprislerinizi bir kenara bırakıp kardeşçe kucaklaşmak, omuz omuza yürümek dururken kini öfkeyi hakim kılmak kardeşliğe sığar mı? Bunun hesabını nasıl vereceğiz, nasıl vereceksiniz?

İnsanımız 14 Mayısta sandık başına gidecek. Her oyun ayrı bir önem arz ettiği önemli bir dönemden geçiyoruz. Ne garip ki: ülkemiz dört bir yandan kuşatılmış durumda! Sanki seçimi Türkiye de değil dünya gündeminde yapıyoruz? “Kazanamazsak iç savaş çıkar” çığırtkanlığı yapan gafiller- hainler bile var!..

Kürtlere özerklik vereceğiz diyenler, Ülkeyi eyaletlere böleceğini söyleyenler, hapishanelerin kapılarını kıracağız diyenler, hesap soracağız, bunların hepsini teker teker yargılayacağız diyenler var!.. Sanki seçime değil de savaşa gidiyoruz. Ülkenin bu denli gerilmesine asla müsade edilmez, etmeyeceğiz. Sağduyuyu ve kardeşliği hakim kılacağız.

Malumunuz olduğu gibi çevremiz ateş çemberinde, Ortadoğu ateşler içinde yanıyor. İç Savaşlar, mezhep kavgaları ve  İslam dünyasının içinde bulunduğu durum Türkiye’nin önemini daha fazla  gündeme getiriyor. Onun için güçlü bir dış politika gerektiriyor. Süper güçlerin Ortadoğu’ya  hakim olma kavgası İslam dünyadını derinden etkiliyor. 

Mezhep kavgaları ile iç savaş  çıkarma peşinde olan hain güçler Türkiye’nin de üzerinde  bulunduğu bu coğrafyayı talan etmenin çabasına düştüler. Türkiye bunalıma girsin, iç çekişmelerle küçülsün ve kardeş kavgasının eşiğine gelsin istiyorlar. Buna asla müsade etmeyeceğiz. Uyanık olmak ve sağ duyu ile hareket etmek zorundayız. Ülkemize ve kardeşliğimize sahip çıkacağız.

Türkiye düşmanları PKK ve PYD’yi destekleyerek bölgede bir Kürt devleti kurmak ve Türkiye’nin doğu ve güneydoğu bölgesini parçalamak, ülkemizi bölmek istiyorlar. Bunu Suriye’nin kuzeyine taşımak peşindeler. Güçlü bir Türkiye den rahatsız olanlar gelişmeleri ve büyük projeleri engellemenin  çabasındalar. Kalkınmış, ekonomisi  güçlü, ayakları üzerinde duran ve Ortadoğu’nun hamisi olabilecek bir Türkiye onları rahatsız ediyor.

Ülkenin değerlerini bir yerlere peşkeş çekeceğini açık açık söyleyenler ve ekmeğini yediği suyunu içtiği ülkesine açık açık ihanet edenler var. Türk insanına plan üstüne plan kuranlara karşı dimdik ayakta durmazsak Allah korusun yarınlarımızı karanlık günler bekliyor. 

Bunun için 14 Mayıs seçimi çok önemli. Parti pırtı değil derdimiz. Ülkenin geleceğidir kaygımız. Şimdi birilerine sormak lazım: Arkadaş bölücülerle işbirliği yapıp ülkeyi kaosun içine çekmek ve bir iç savaş çıkırtğanlığı yapmak size ne kazandıracak? Bu millete ve ülkeye düşmanlık eden, küfreden ve bölücülere çanak tutan hainlerle dostluğunuz, kol kola oluşunuzun sebebi nedir? Bunu sadece koltuk ve makamla ifade etmek mümkün olmadığına göre asıl amacınız nedir?

14 Mayısta sandığa gidecek seçmen kardeşlerimize deriz ki: Sandığı önemse, sandığa oy vermek için  gururla git... Oyunu  vicdanının sesini dinleyerek kullan. Hatır gönül işi değil, Türkiye’nin geleceği ve kalkınması için kullan. Ülkenin geleceği ve çocuklarımızın geleceği adına kullan diyoruz. 

14 Mayıs seçimlerinin ülkemize , milletimize hayırlı, uğurlu olmasını dileriz. Allah bu millete zeval vermesin! Rabbim ufkumuzu, geleceğimizi aydınlık etsin. Düşmanın değil kardeşinin dediğini yapanlardan eylesin bizi… Siyasi bağnazlığa değil devlete ve millete sahip çıkan aydın- uyanık ve bilinçli insanlarımızı sandıkta görev başına  davet ediyoruz. Sandıktan çıkan sonuca da hep birlikte saygı duyacağız.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.