Yozgat’ımız ve Kalkınması…

Yazının Giriş Tarihi: 04.05.2023 05:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 03.05.2023 14:02

Sevgili okurlar;  Ak Partinin 21 yıldır her seçimde zaferle çıktığı Yozgat’ımız yine AK Partinin döneminde en az hizmet alan, en çok göç veren iller arasında ilk sıralarda böyle olmakla beraber hala Ak Parti Yozgat’ta 14 İlçenin kazanılmasını ve büyük bir oyla zafer elde edeceklerinin mücadelesini veriyorlar vereceklerde elbette, siyaset bunu gerektirir. Bu zamana kadar Ak Partiden seçilen Vekil Olan Başbakan Yardımcısı olan, Adalet ve Meclis Başkanları diğer bakanlıklar da görev yapan seçtiklerimizin Yozgat’ımız için neler yaptığı yâda yapmadığı ortadadır. Eğer yüksek oylar ile seçtiklerimiz Yozgat’ımız için çaba göstermiş olsalardı bu gün bu kalkınma programlarını görmeyecek en az hizmet alma gibi sorunları konuşuyor olmayacaktık. Eğer bir Tunceli bir Hakkari kadar hizmet almadıysanız Vatan sevdalısı Bozok diyarına çok büyük haksızlık vefasızlık yapmışsınız demektir.

Her zaman ve her yerde ÖNCE VATAN diyenleri baş tacı yapmayanlara karşıda artık bir dur deme zamanı gelmiş ve geçmektedir. En çok şehit veren yiğitlerin harman olduğu diyarın en az hizmet almasının konuşulması bile bizler için bir ZÜL olmalıdır ve öyledir. 15 yıldan fazladır yapımı süren Ankara-Sivas YHT hattı yeni bitmiştir. Aynı şekilde Havalimanının yapımına başlandı ama ne zaman biteceği de merak konusudur. İnşallah akıbeti YHT gibi olupta uzun yıllar sürmez.

Değerli okurlar; Yozgat nasıl kalkınır? Dünya genelinde tüm sanayici ve iş adamlarımızın ayağına giderek, Yozgat’ta üretim yapabilecek her iş adamı ve sanayicinin her koşulunu yerine getirerek Yozgat’ımıza kazandırmamız gerekiyor. Gerek arsa tahsis ederek gerek maddi destek sağlayarak yâda uzun vadeli faizsiz krediler vererek iş adamlarımızı memleketimize kazandırmamız gerekiyor. Bunu yapmazsak sadece toplantılar yapılır ve öylede de kalır bir adım ileriye gidemeyiz Bu zamana kadar gidemediğimiz gibi? Devlet eli ile Yozgat’ın kalkınmayacağı apaçık ortadadır.

Bu Memleket hepimizin tüm toplantı ve kongrelerde bizleri Bozok Yaylasının Yiğit evlatları diyerek pohpohlayanlar Mecliste ceylan deresi koltuğa oturunca akıllarına ne Bozok nede Yiğitleri geliyor, Velhasılıkelam tüm Yozgatlı STK’lar elinden gelen her şeyi yaparak ve çalışması gereken elini taşın altına koyması gereken herkesi gördüğü her yerde ne olacak bu Yozgat’ın hali diyerek sorgulamalıdır. Vatan Bekası olunca Yozgatlı olsun diyenlerin söz konusu hizmet talebi olunca Yozgat aklına bile gelmiyor… Hak ettikleri ve verilmediği makamları dâhil…

Yozgat’ımızda taş üstüne taş koyanlardan, koyacak olanlardan Allah razı olsun…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.