Ali Amcamız

Yazının Giriş Tarihi: 17.05.2023 06:08
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.05.2023 12:11

14 Mayıs seçimlerinde gözümüz kulağımız Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerindeydi. Kimse ne olacağını kestiremedi hiçbir seçime benzemiyordu çünkü. 
Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı ama vekil seçimlerinde gözüm kulağım memleketimdeydi. Canımız Ali Amcamız maalesef gidemedi. Olmadı. O hepimizin Ali ağabeyi, Ali amcası, Ali’siydi. Mecliste Yozgat’ı en çok dile getiren vekilimizdi. Kapısı gönlü herkese açıktı sağcısı da solcusu da çok severdi Ali amcamı. 
Kimseyi ayırmadı, ayrıştırmadı, kutuplaştırmadı, Sardı sarmaladı.  Baba dostu Ali amcam. 
İnsanlığı kişiliği karakteri mükemmeldir. Anlayışlı merhametlidir, halk adamıdır, samimidir, herkese kol kanat gerer.  Egosu kibri yoktur.  Güvenimizi hiç boşa çıkarmadı. Memleketini hiç unutmadı. Seçim zamanı değil her zaman Yozgat’taydı. 
İkinci sırayı hak etti mi? Kesinlikle hayır a partisi de b partisi de benimle aynı fikirdeydi. Ve bu seçimlerde herkesin düşüncesi şuydu: Yalnız bırakıldı sahip çıkılmadı. Ali amcaya dediler. 
Belki de öyle oldu ya da olmadı ama Lütfullah Kayalar’ın gitmesinde Ali amcanın oylarının payı da çok büyük.
Çoğu kesim Ali amcaya oy verdi ama ortak liste olunca gidemedi maalesef. 
Pazar günü benim için hayal kırıklığı oldu. Gider diyordum. Yine vekilimiz, sesimiz olur diyordum. Çünkü o hepimizin sesi oldu. Memleketin sorunundan tutun da çiftçinin, uzman çavuşların hakkını savundu TBMM’de.
Bir dönem daha olmalıydı. Çok üzgünüm Ali amcacım. Sen gönüllerimizin birincisisin bu sefer olmadı ama yılma lütfen, devam et sana çok ihtiyacımız var.  Her zamankinden çok ihtiyacımız var.
Siyaset senin gibi temiz aydın kibar dürüst güler yüzlü insanların yeri olmalı sen gibilerle dolmalı. Kendi adıma çok üzgünüm ve benim gibi çoğu insanda üzgün.
Memleketim adına sana çok teşekkür ederim. Çabaladın, uğraştın. Telin 24 saat herkese açıktı. Herkesin de gönlü yüreği sana açık. Her zaman yanındayım, her daim destekçinim.  Bana küçükken hep bıdık derdin şunu unutma bıdık seni çok seviyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.