Mehmet Ali Çakır

Yazının Giriş Tarihi: 24.05.2023 12:48
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.05.2023 12:48

Mehmet Ali amcayı tanımayan yoktur. Rahmetli babası emekli öğretmen Halit amca annesi çok kıymetli İlhan teyzem. Mekanları cennet olsun hep duamızdalar. Aile dostu mahalle komşusu. Ne komşuluklar ama aile gibi derler ya. 
Eskiden bir çocuğu mahalle büyütürmüş, o mahallelerden o komşuluklardan. Mükemmel bir ailede büyümüş yetişmiş Mehmet Ali amcam ve şahane bir eş çıkarmış Allah karşısına. Ve terbiyeli efendi çocuklarıyla müthiş bir aile. Çok severim Mehmet Ali amcayı.
Kültürlü bilgili, engin bilgisi, bilgi birikimi, donanımı, sosyalliği, herkesin yardımına koşması, iki eli kanda olsa her yere yetişmesi, kötü gün dostluğu, samimiyeti, içtenliği, esprisi, şakası, çocukla çocuk büyükle büyük olması. Mahallesindeki çocuklarla top oynaması, kişiliği, karakteri, milliyetçiliği her şeyiyle dört dörtlüktür. Evindeki kütüphane kimsede yoktur. Eşi Funda teyzemle uyum içindedir. İkisi de çok fedakardır. Müthiş bir çifttir. Düğünde dans ederler, cenazeye birlikte katılır, konserlere birlikte giderler. Örnek gösterilecek çiftlerdendir. Memleketi için çok çabalar. Yıllardır siyasetin içinde ilk ve sonraki oylarım hep Mehmet Ali amcamaydı. Geçtiğimiz yıllarda aday olmadı. Bu dönem yine koydu adaylığını. Onu tekrar siyaset meydanında görmek çok güzeldi. Daha sonra listeler açıklandı. Listede adı yoktu şaka gibi. Yıllarca emek verdiği partisi onu listeye dahi almamıştı.  Neden?  Niye? 
Bu durum beni o kadar üzdü ki kabullenemedim inanamadım. Mehmet Ali amcam yine sakindi. Sakinliğinden hiç ödün vermedi. Partisine davasına hiç küsmedi. Seçim zamanı Devlet Bahçeli’nin Yozgat’a geldiği zaman yine ön saflardaydı. Listede olmalıydı. Bunu fazlasıyla hak ediyordu. 
Ama o gönüllerimizin birincisi, ülkücüsü. Ben böyle siyasetçiler görmek istiyorum. 
Beni böyle siyasetçiler temsil etsin. Vekilim, sesim olsun istiyorum. Dürüst, bilgili, kültürlü, sosyal ve her sosyal projede yer alan. 
Birikimli, ileri görüşlü siyasetçiler istiyorum.
Yanlışa yanlış doğruya doğru diyebilen, kimsenin önünde eğilmeyen, bükülmeyen, el pençe divan durmayan, yani Mehmet Ali amca gibi siyasetçiler istiyorum. 
Bu tanımlamalarımın hepsi ona çıkıyor, onu anlatıyor. Anlattıklarımın eksiği var fazlası yok. 
Geçen yazımda Ali amcaya yılma, devam et demiştim. Aynı şeyi Mehmet Ali amca için söylüyorum.  Lütfen yılma devam et. Sana siyaset çok yakışıyor. Senin kalbini, gönlünü, neler yapabileceğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Her zaman yanındayız. Sen gönüllerimizin birincisisin. Bu Ülkenin, bu Memleketin sana çok ihtiyacı var. Kıymetini bilemedilerse biz biliyoruz. Hem de kıymetini bilenlerin sayısı çok fazla..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.