Göppingen DİTİB de Çocuk Şenliği

Yazının Giriş Tarihi: 23.05.2023 04:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.05.2023 10:32

Göppingen ve çevresi Diyanet Türk İslam Birliği (DITIB) Merkez camii  Çocuklar için eğitim kültür sosyal eğlence şöleni düzenledi.

Dört gün sürecek kültür, sosyal eğlence  proğramı adete eğitim öğretim şöleninde devam ediyor. Başkan Mehmet Emin Şahin, yaptığı açıklamada,”çocuklarımızın eğlencesi için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Eğitimci yazar Yasemin Şahin hanımı davet ederek genç kızlarımıza ve hanım kardeşlerimizle, gençlerle, gençlik sorunları ve çözüm yolları” konulu sohbet, Çocuklar için dört gün süresince öğleden sonra Hacivat ve Karagöz gölge oyunu sunumu yapılmakta çocuklarımız tarafından ilgiyle izlenmekte. Yine sağlık standı, çay kahve yemeklerimiz her vakit misafirlerimize sunulmakta. Tekstilimizden döner, börek ve tatlı çeşitleri kurulan standlarda vatandaşlarımıza sunulmakta. Bu etkinliğe bütün vatandaşlarımızı ailece davet ediyoruz” dedi.

Eğitimci- Yazar- Aile ve Dini Rehberlik Danışmanı: Yasemin Şahin, kurduğu kitap standında ziyaret ettik, büyük bir emek vererek okuyucu için yazdığı eğitim içerikli eserleri olan kitaplarımdan aldık, Yasemin Şahin hocanın sohbetini dinledik ilminden feyiz aldık. Sohbetinde “Bir zamanlar misafir işçi olarak gelen dedelerin torunları artık böylesi güzel festivallere şenliklere ve etkinliklere imzalar atıyorlar..

Rabbim, Avrupa'da yaşayan Türk toplumuna bu güzellikleri nesilden nesile taşımayı nasip eylesin inşallah. Çünkü bu tür etkinlikler buradaki Türk halkının birbiriyle tanışması, birbiriyle buluşup kaynaşması, içinde yaşadığımız ülke insanlarıyla tanışıp kültürümüzün tanıtılması adına en güzel hizmetlere vesile oluyorlar” dedi. Ve şöyle devam eden Yasemin Şahin,

“Böyle güzel, organizasyona emeği geçen herkese kalbi şükranlarımı bir borç bilirim.  Rabbim, inancımız ve kendi kültürümüz adına böylesi güzel şenliklerin nicelerini nasip eylesin” dedi.

Bu güne kadar cami derneklerinde yapılan kermes türü etkinlik düzenliyorlardı.  Göppingen DİTİB merkez cami genç yönetim kurulu örnek bir eğlence kültür proğramına imza attılar.  Bu organizasyon proğramında  geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençler için yapılmış olması.  Çocuk eğitiminde göze ve kulağa kalbe hitap eden gölge oyunumuz Hacivat ve Karagöz oyunun sergilenmesi başka bir gözelikti. Gençler için dönme dolap, çocuklar için elektrikli tiren, boyama vs bu etkinlikler hem ruha hemde mutfak kültürümüzün tanıtılmasına ve tatılmasına vesile oldular. Genç başkan Mehmet Emin Şahin ve ekibini yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.