Hedef Türkiye Düşmanlığı

Yazının Giriş Tarihi: 27.01.2023 07:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.01.2023 11:54

Böylesi bir melaneti işlemek için hassaten Türk Büyükelçilik binasının önünün seçilmesiyse Batı bilinçaltındaki "İslam=Türk" imajının dışavurumu değilmi.Türk demek Müslüman demektir !Allah bu kutlu sancaktarlığı hakkıyla yerine getirmeyi bizlere nasip eylesin!
Kur’an’ı alıp Türkiye büyük elçiliğine geliyor. İran’ın, Suud’un büyük elçiliğine gitmiyor. Biliyor ki Kur’an’ın koruyucusu Türklerdir. Biliyor ki İslam’ın ön kalesi Türkiye’dir. Biliyor ki Avrupa için korkulan Türk’tür. Biliyor ki Türkiye olmadan bir İslam dünyası yoktur.

İsveç devletinin Stolchom şehrinde Kuranı Kerimin yakılması nedeniyle  Avrupa da yaşayan müslüman kuruluşlardan ve  Birliklerden  tepkiler gelmeye devam ediyor. Almanyanın en büyük sivil kitle catı kuruluşu DİTİB'de yayınladığı bildiriyle bu çirkin olayı kınadı.

DİTİB İsveç'te Kur’an-ı Kerim'e saygısızlığı lanetleyerek kınadı
Almanya’nın Köln şehrinde genel merkezi bulunan kısa adı DİTİB olan Diyanet işleri Türk İslam Birliği basın bildirisi yayınlayarak,”İsveç’te Kur’an-ı Kerim'e karşı yapılan saygısızlığı lanetleyerek kınıyoruz”diyerek lanetlediler.Yayınlanan basın bildirisinde,“İsveç’te kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e karşı yapılan hadsizliği en güçlü şekilde lanetliyoruz. 
Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yakmayı hedefleyen insanlık dışı eyleme İsveç makamlarınca izin verilmesini şiddetle kınıyoruz.
İfade özgürlüğü adı altında kutsal değerlerimize hakaret eden, Müslümanları hedef gösteren bu eylem, İslam düşmanlığının, ırkçılığın ve ötekine karşı tahammülsüzlüğün Avrupa’da kaygı verici boyutlara ulaştığının açık bir göstergesidir. 
Bizler nasılki bütün inançlara saygı gösteriyorsak, aynı saygının da gösterilmesini bekliyoruz. İsveç makamlarını, toplumsal barışı zedeleyen bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya davet ediyoruz.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.