Türkiye'miz; “Dünya’ya demokrasi dersi verdi.”

Yazının Giriş Tarihi: 18.05.2023 04:43
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.05.2023 10:45

Makedonya devletinin Gostivar şehrinden, Türklerinin milli refleksi ve vicdanı olan Türk Milli Birlik Hareketi, genel başkanı Erdoğan SARAÇ                                                                             14 Mayıs 2023 tarihinde anavatanımız Türkiye Cumhuriyetinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimi ile ilgili kamuoyuna basına aşağıdaki bildiriyi yayınladı. 

Bildiride, “Türkiye,dış Türklerin teminatı ve sigortasıdır.“ 

Rekor bir katılımla anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti bütün dünyaya bir demokrasi dersi vermiştir. Yaklaşık 65 milyon insanın seçim esnasında hiçbir olumsuz durumla karşı karşıya gelmemesi , Türk seçmenin yüksek seçim kültürünün bir tezahürü olarak değerlendirmekteyiz. Hür, demokratik ve güvenli bir seçim ortamını temin eden bütün devlet kurumlarını ve seçim mevzuatı içerisinde görev alan bütün kurum ve şahıslara tebriklerimizi belirtmekteyiz. Demokrasiden dem vuranlar,inşallah bu demokrasi dersten, nasiplerini alırlar. Millet iradesi her zaman olduğu gibi sandığa yansımıştır ve sandıkta tecelli eden millet iradesine bütün tarafların saygı içinde olmasını bekliyoruz. Sandıktan çıkan resmi olmayan verilere göre vatandaşlar cumhur ittifakından yana olduklarını ve Türkiyenin hızına dur demek isteyenlere yol vermemiştir.Meclise yansıyan  cumhur ittifaki millet iradesi  mutlaka cumhurbaşkanı seçimine de yansıyacak ve kaos bekleyenlerin, beklentileri her zaman için bertaraf edilecektir. Güçlü Türkiye,dış Türklerin teminatı ve sigortasıdır. Dualarımız hep bu yönde oldu ve olacaktır. Dost, düşman bilsin ki şartlar ne olursa olsun anavatnımız yanında yer almaktayız ve gücünü kesmek isteyenlerin de karşısındayız.Emanetlerin mutlaka ehil elde olması, kalması, milli ve manevi değerlerimizin düstürüdür. Polisimizi, askerimizi, Mehmetçiğimizi, öğretmenimizi, öğrencimizi, masum sivil insanlarımızı katledenlerle beraber sandıkta buluşanlar er veya geç nasıl bir yanlışa düştüklerini anlayacaklar fakat pişmanlıklarını kimse affetmeyecek. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı olan düşmanlık Türkiye Cumhuriyetine karşı bir düşmanlığa dönüşmüştür. Gözümüzün nuru, anavatnımız Türkiyeye Cumhuriyetine düşman olanlar, bizim de düşmanımızdır.

Makedonya Türklerinin milli refleksi ve vicdanı olarak bu neticelerin başta anavatanımz Türkiye Cumhuriyetine,ondan sonra bütün Türk -İslam alemine,akraba topluluklarımıza ve mağdur durumda bulunanlara hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

Allah Yar ve Yardımcımız olsun.”

*Doğan Tufan 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.