Türkiyemiz süper devlet olma yolunda

Yazının Giriş Tarihi: 20.03.2023 06:04
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.03.2023 11:06

Almanya’nın Hessen eyaletinin Darmstadt şehrine geldiğinizde iki minareli bir Külliye esseri görürsünüz. Gördüğünüz bu eser her Türk vatandaşının göğüsünü kabartır. Avrupa Türklüğü ile gurur duyarsınız. İşte  Darmstadt şehrinde gurur duyduğumuz,sevindiğimiz,dualar ettiğimiz bu Emir Sultan külliyenin başkanlarından olan İsmail Kahraman ve dava arkadaşları isimlerini hatırladığım,Ülfü Öztürk, İlhami Ertürk,Mehmet Aksoy,Abdurrahman Şahin ve katkısı desteği olan kardeşlerimden Allah razı olsun.  Bu eser bu şehirde yaşadıkça içinde yüce kitabımız Kur’an-ı  Kerimimiz okundukça, Kur’an bülbülleri yavrularımız yetişdikçe beş vakit ezan okundukça bu Emir Sultan Külliyesi ve diğer cami eserlere madden,manen destek verenlere dualar yağıyor,sevap defterleri hep acık. Emir Sultan Külliyemizin hikayesini yine burada anlatacağım.

Bu günkü yazımın  fedakar cefakar başkanlarımızdan külliyenin hizmet ehli başkanlarımızdan İsmail Kahraman yarım asırlık Almanya hizmetinden sonra emekli olarak anavatanımız Türkiye’ye döndü. Ömrünün bu güzel günlerini baba ocağı,ata bucağı ülkemiz  de geçiriyor. Rabbim hayırlı sağlıklı ömürler versin. Türkiyemizdeki güzel hizmet ve gelişmeleri anlatığı yazısında, Avrupa Türklüğüne yönelikde hizmetleri de hatırlardı. Camilere imam hizmetleri sadece DİTİB’e bağlı camilere din görevlileri gönderilirken 2012 yılından beri isten her camiye imam gönderiliyor. Öğretmenler camilere serbestçe gelip gidiyor. Gurbet elde bölünmüş vatandaşlarımız devletin şefkatli kollarıyla kucaklandı, birlik beraberlik içinde Avrupalı Türkler bu hizmetlerden çok memnunlar.

Ülkemizdeki sağlık sistemi mükemmel, hayran kaldım”dedi. Şöyle konuştu;

“Eşimin parmaklarında bir sıkıntıdan dolayı ortopediye gitmemiz gerekti.

Oturdum telefonumda mobil randevu sistemine girdim. Balıkesir ilinin, Bandırma devlet hastanesinin Ortopedi  polikliniğini seçtim ve üç tane doktor ismi çıktı, birisini seçtim, bir gün sonrasının boş saatları çıktı yani günlerden Salı günü içindi. Saat 9:20 yi tercih ettik ve sabah 9:00 da hastahanede olduk.

Kaydımızı yaptırdık ve doktorun odasının önüne oturduk.

Kapı üstündeki ekranda sırası gelenler yazılıydı ve gonk çalarak içeri alınıyordu. 9:30 da bize sıra geldi ve girdik Selam verdim. Dr. Celalettin bey titiz bir muayeneden sonra tavsiyelerini söyledi elimize bir kaç rakam yazılı bir etiket bir de kemik taramasına havale kağıdı verdi, Hemen gittik bir üst kata 7-8 dakika sonra perşembe günü için kemik tarama randevusu aldık.

Hastahaneden çıktık yoldaki eczaneye uğradık elimizdeki birkaç rakam yazılı etiketi verdik. Reçete filan yok  kalkmış. Eczacı bilgisayara o rumuzu verince sistemde doktorun yazdığı ilaçlar çıkıyor. iki üç dakikada ilaçlarımızı aldık çıktık.

Eve geldiğimizde saat 10:20 ydi.

Erdek'ten evden 8:30 da çıktık saat 10:20 de eve döndük.

Hastanede aşırı yoğun bir kalabalık vardı ama herşey sanki arı gibi çalışıyordu. Ben ülkemle sağlık sistemimizle gurur duydum. Çok sevindim.

Almanya gibi bir yerde bir ihtisas doktoruna iki üç ayda ancak belki randevu alınan bir zamanda, bir röntgen için haftalar sonra ancak sıra alabildiğiniz bir zamanda, bizim ülkemizde yarım saat uzakta olan bir ilçe hastanesinde işleriniz bu kadar güzel ve süratli işlerken,

Felaket senaryoları yazıp anlatanlara ve ülkemizi dışarıda kötüleyenlere, hakir görenlere,

Aşağılık duygusuyla büyüyüp kompleksten kurtulamayanlara ve onlara inananlara sesleniyorum. Okusunlar ve okuyanlar da anlatsın.

Türkiye'nin 15 yıl önceki halini hastanelerini, doktorlarını, eczanelerini düşünsünler ve öyle konuşsunlar.

Ülkemizde buna benzer binlerce kalem iyileşme, ilerleme ve güzelleşme var.

Daha konuşulacak, yazılacak çok şey var ama, uzun yazıları okuma tembelliği olduğu için kısa anlatıyorum.

Bunları görmeyip haala felaket senaryosu çizip ülkemizi kötüleyenlere; gözünüze dizinize dursun diyorum. Bu güzel hastahaneleri 

Cumhurbaşkanımız ve kadrosu yapmıştır. Allah onlardan razı olsun ve yardımcıları olsun.

Öyle düşünenlere diyorum;

İster kızın, ister köpürün, hoşunuza gitse de, gitmese de  tercihim 14 Mayıs 2023 seçiminde Cumhuritifaki ve cumhurbaşkanım reis Recep Tayyip Erdoğan olacak” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.