“Yozgat Güldeste” Antoloji kitabı Okuyucuyla buluştu.

Yazının Giriş Tarihi: 28.04.2023 05:13
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.04.2023 14:14

“Yozgat Güldeste” Antoloji şiir kitabı, okumayı seven, okurlarıyla buluştu.

Demet demet çiçeklerin bir araya geldiği, Yozgat güldeste Antoloji  şairler kitabında seçkin şair ve yazarların arasında benimde şiirlerim ve özgeçmişimle birlikte yer verilmesi beni ziyadesiyle memnun etti.

Emekli öğretmen olan şair  ve yazar, Yozgat şairler ve yazarlar derneği başkanı kıymetli hocama teşekkür ediyorum.

Gecen yılda Yozgat sevdalıları antoloji kitabinda da bizi sayfalarına konuk etmiş,yeni,yeni pencereler açmıştı.

Çok konuşan bir insan değilim; iş yapan, yaptığı işlerle konuşulan bir insan olmayı tercih ederim. Çünkü ben konuşmam iş üretirim. Görüyorum bazı insanlar yanımda konuşurken, her şeyi bildikleri her konuda uzman olduklarını anlatıyorlar. Sonrada görüyorum ki "Karada gemi yüzdürmek" gibi sadece konuşmak, konuşmak. Eleştirme, tenkit etme, başkasını çekiştirmedeler. 

Çalışana, emek verene saygı duyar severim.. Alın teri dökeni takdir ederim. Allah çalışanı sever, tabi kulunda sever.

Ahmet sargın hoca; “Bizler İller Arası Gönül Köprüsü Kuran Kültür ve Sanat Dostlarıyız." dedi Tebrik ettim. Hocamı kutladım.

Edebiyata sevdalı kültür insanı gazeteci-şair-yazar  Ahmet Sargın, hocam cok mütevazı bir insan. Şiirleriyle ve günlük yazdığı makaleleriyle ufkumuzu açıyor gönül dünyamıza serin sular serpiyor.

Sürmeli şiir şölenlerine katıldım. Şehrin bürokratları Türkiyemizin yine seckin şairleriyle birlikte aynı havayı tenefüs ettim. Şiir yağmurunda ıslandım. Yeni,yeni dostlarla tanıştım. İmzalı kitaplarını hediye olarak aldım. Ahmet hocamla

Yozgat’ta kültürümüz adına ciddi bir çalışma içerisinde  olduğunu  gördüm. Halk Kültürüne ve şiire gönül veren arkadaşlarla görüştüm. Elbette çoğu benim gibi bu işe amatörce başlamıştı. Onları teşvik etmek adına çok  önemli kültürel etkinliklerin yapılmasında gelecek adına sevindim. Laf olsun diye yazmıyorum. Ahmet Sargın hocam Yozgat için "Bir Kültür Elçisidir." O'na destek olmalıyız. Çalışmalarında  gayret var  emek ve göznuru var. 

"Yozgat Güldeste" Antoloji şiir dostları kitabı geleceğe ümit olmakta, kültür meyvaları tadında okunacak. Nesillerimize miras olacak. 

Kitabı derleyen Ahmet hocam,"Eser Hepimizin ortak emeği! Ben değil “BİZ” olma duygusunu yansıtıyor, selam olsun tüm dost gönüllere! Her bölgeden nadide. Çiçekler toplayıp bir demet gül sunduk ülkemize!... Tebrikler hepinize..."

Şair dostlarıma çok teşekkür ediyorum. "Güldeste  Antoloji" kitabımız hayırlı olsun."Farkımız okumak olsun"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.