Keçiören Yozgatlılar Derneği Ve Efsane Başkanı Aytaç Bingöl

Yazının Giriş Tarihi: 16.05.2023 04:22
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.05.2023 17:26

Başarılı hemşeri oluşumlarımızdan Keçiören Yozgatlılar Derneği, nitelikli ekipleriyle birbirinden seçkin güzellikler üretmeye devam ediyor. Spor, eğitim, sağlık, kültürel aktivasyon ve sosyal yardımlar konusunda tüm dernekler arasında açık ara lider konumundaki bu derneğin Başkanı Aytaç BİNGÖL ve arkadaşları; imkanı olanların ikramlar sunmasına aracılık ederken, gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespiti ve tescilini yerinde yaparak huzur veren isabetli ikmallere zemin hazırlıyorlar.

            Organize ettikleri birbirinden renkli kültür programları katılım rekoru kıran Başkan Aytaç BİNGÖL; “Biz Yozgatımıza aşık, vatanımıza karasevdalıyız. Bizi Milli ve manevi değerlerimize adanmışlıkla büyüten büyüklerimiz, Bozok Yaylası kadar geniş gönlümüzü, insani, irfani ve islami duygularla donatmış. Hemşerimiz veya başkası, Müslüm ya da gayri Müslim kim olursa olsun bir insanın mağduriyetini giderecek hangi zahmette veya külfette olursa olsun, vijdani bir fedakarlık yaptığımda asla bir yorgunluk hissetmiyor, bilakis sonsuz bir huzur buluyorum.” Dedi.

Başkan BİNGÖL’ün hepsi birbirinden seçkin, okyanus gönüllere sahip çalışkan yönetim kurulları var. En güzel kültür gecelerini, en kalabalık Arabaşı sofralarını, en nitelikli tanıtım faaliyetleri ve en kapsamlı yardım organizasyonlarını bu ekip hazırlıyor. Bu derneğin samimi emekleri ve fedakar hizmetlerini gören siyaset, sanat, spor, basın, iş insanları ve her branştan akademisyen sık ziyaretleriyle güç veriyor, güç birliği yapıyorlar.

Ziyaretim esnasında Yozgatımızın sevilen simalarından Zekeriya ÖZBEN, Aytekin BÖYÜKATA ve Dilşad SAYIN’a Keçiören Yozgatlılar Derneğinin projelerini sordum. Yozgat’ı ve Yozgatlıları heryerde yücelterek tanıtan bu emektarlar başta Ankara’daki hemşerilerimiz olmak üzere Dünyadaki tüm Yozgatlılar tarafından ilgi, takdir ve hayranlıkla izlendiklerini biliyorlar.  

Başkanların Kralı Zekeriya ÖZBEN diyor ki; “Yozgatımızı elbette hepimiz seviyoruz ama, sevdiğimizi kanıtlayacak fedakarlıklar yapmayınca samimiyetimiz askıda kalır. Bu bilinçle biz, hergün bir güzellik üretme hedefinde durmadan çalışıyoruz.” Dedi.  

Eşsiz kültürü ve asri görgüsüyle hemşeri kimliğimize heryerde saygınlık kazandıran Aytekin BÖYÜKATA Başkan ise; “Tarihi, kültürü ve doğası bu kadar zengin başka bir memleket yok, bu kutsal şehrin tanıtım ve takdimi için yapılacak çok işimiz var.” Dedi.

Saygı ve hanımefendilik abidesi Dilşad SAYIN Başkan ise, “Bağlantı kurduğumuz Resmi ve tüzel kuruluşlar aracılığıyla bir çok kurs, burs ve sertifikasyon programlarına öğrenci entegrasyonu yapıyoruz. Eğitim, istihdam, spor, sanat ve sosyal organizasyonlarda çok büyük mesafeler katettik. Hizmet güzergahımızı dahada genişletmek için ilgili kurumlarla ortak çalışma ve görüşmelerimize devam ediyoruz.” Diyor.  

Derneklerine misafir olduğumuz gün Efsane Başkan Aytaç BİNGÖL’ün basın, bürokrasi ve akademik camiadan misafirleri vardı. Misafirlerine Avrupa BEYDE -1- Dernek Başkanı Levent GÜLTEN, Almanya El Ele Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Dursun KARABEL ve Rosheim Ülkü Ocakları Genel Başkanı Öztürk SÜT’ü anlatıyor ve diyordu ki; “Sadece Türkiye’de değil, Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun mağdur olan tüm insanların acısını kendi acıları kabul eden Levent GÜLTEN’in, Öztürk SÜT’ün ve Dursun KARABEL’in Tuna Nehri gibi merhamet akıtan derya bir yürekleri var. Bu güzel insanların sofraları herkese açık, gönülleri bol ve ikramları candandır. İlimiz, Ülkemiz ve Vatandaşlarımıza sayısız iyilikler yaptılar. Onların iyiliğini görmeyen, sofralarına oturmayan, misafiri olmayan, ekmeğini yemeyen kalmamıştır. Tâa Almanya’dan burdaki insanların mağduriyetini gideriyor, herkesin duasını alıyorlar. Bakın bu akülü araçları ve sağlık ekipmanlarını onlardan biz istedik ve anında gönderdiler.” Diyordu.

Engellilerin hayatını kolaylaştıran, teknik donanımı yüksek, akülü araba ve ekipman desteğini Keçiören Yozgatlılar Derneği aracılığıyla ikmal eden Avrupa BEYDEBİR Derneği Başkanı Levent GÜLTEN, Almanya El Ele Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Dursun KARABEL ve Rosheim Ülkü Ocakları Genel Başkanı Öztürk SÜT, daha öncede Türkiye’de birçok Yurttaşlarımıza Tırlar dolusu yardımlar göndermişti. Başkan Aytaç BİNGÖL; “Bu güzel insanlar cömert gönülleri, merhametli yürekleri ve vatansever kimlikleriyle dünyadaki tüm Yozgatlılara gurur veriyor, herzaman dualarımızda, herzaman gönüllerimizde olacaklar. Hepinize selamları var.” Diyordu.

Ankara’da faaliyet gösteren ve gün boyu açık olan Keçiören Yozgatlılar Derneği kurulları, kuralları ve nitelikli ekipleriyle fark yaratıyorlar. Gün boyu açık olan derneklerine örnek projelerinden esin almak isteyen bir çok il ve ilçenin STK’ları akın ediyor. Ayrıca Yozgat Köy Odası Sohbetleri formatında kültürel oturumlarıyla dikkat çekiyorlar. Bu mekana kendi evinize gelir gibi gelmenizi bekleyen ve güleryüzle karşılayan birbirinden misafirperver hemşerilerimiz var. Bizde böyle güzelliklere karşılıklı vesile olan tüm kıymetlerimize gönüller dolusu dua ve teşekkürlerimizi sunuyor, başarılarla dolu hizmetlere imza atmalarını diliyoruz.

Selam ve saygılarımla.

 

 

 

Özgün Orhun ÇAKIR

0537 587 27 80

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.