Birazı şehrin vekillerine birazı bize

Yazının Giriş Tarihi: 25.05.2023 04:45
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.05.2023 12:45

Selamünaleyküm Çamlık Medya. 

Ben Almanya’dan yazıyorum. Bir Yozgatlı olarak size haddim olmayarak bir özeleştiri yapmak istiyorum. Almanya'da günlük gazete okuyan biri olarak, neden yerel gazeteciler ilimizin, Yozgat’ımızın göç konusuna, işsizlik konusuna, Yozgat’ımızın eksiklerine değinmiyorsunuz? Diğer iller ile karşılaştırma yapmıyorsunuz? Bizler memleketimizden güzel haberler almak istiyoruz fakat gazeteye baktığımızda hiçbir şey yok! Mesela Yozgat’ın, Devletin savunma ve şirketlerinin bir tanesinin Yozgat’ta olması için en az haftada bir başlık atın, insanları, bizleri, bilinçlendirin, yol gösterin. Yozgat’ımızda sanayi, fabrika olmadığını paylaşın, diğer illere spor kompleksi yapıldı Yozgat’a stadyum yapılıyor. Eğer bu eksikler konusuna değinseniz takipçi sayınız daha çok artar. Amacım, haddim size emir vermek değil, almak. Yerel gazeteler şehir gazeteleri kendi şehirlerinin eksilerini-artılarını paylaşıyorlar, siyasetçilerin dikkatini çekerek o yöne yol gösterici oluyorlar. Sürekli işsizlik ve sanayi fabrika konularına değiniyorlar. Ama bu bizim gazetelerimizde tam tersi… Bizler Avrupa’dan Yozgat’ımızda hiçbir şeyin olmadığını görebiliyoruz. Lütfen devletimizin savunma sanayi şirketlerinin siyasetçilerin dikkatini çekmek için paylaşımlar yapın. Mesela, Aselsan, Tusaş, Yozgat’a bir bölümünü, kolunu yapsa. 1000 kişi çalışsa bu ailesi ile tahminen 10 bin insan faydalanır, diye başlıklar atın. Halkı bilinçlendirin, halkla siyasetçilere öz eleştiri yapsın hizmet gelsin saygılarımla kolay gelsin.

DOĞRU SÖZ NE DENİR?

Bu ifadeler gazetemizin sosyal medya platformlarına gelen yorumlardan bir tanesi.

Yozgat’ın sayın vekilleri hazır mazbatalarını almışken hem hayırlı olsun demek hem de bu ifadeleri dikkatlerine sunmak istedim.

Milletin vekilliğini resmi olarak gösteren mazbatalar alındı.

Hiçbir insan bir yola başarısız olmak ya da sevgi ile kazandığı makamı tam tersi olumsuzluklarla gönüllerde kaybetmek istemez. Bu anlamda Yozgat’ın milletvekilliği makamını kazanan isimlerin de bu yola hangi niyetle çıktığını sorgulamak haksızlık olur.

Mevla hayırlı kılsın, mahcubiyet yaşatmasın.

Hazır tebrik etmişken okurumuzdan gelen, Yozgat basını adına bizlere ince mesajlar verdiği yorumu sizlerle                 paylaşmak istedim.

Ayaklarının tozu ile henüz mazbatalarını almış milletvekillerini rahatsız eder mi bu ifadeler, etmez diye düşündüm. Zira kastı olmayan, memleket menşeili, samimiyet yüklü ifadelerin manasını sayın vekillerin de biz basın mensupları gibi değerli bulacağına ve hizmet heybelerinin yapılacaklar kısmına koyacaklarına inancım tam.

Ki, doğru söze de ne denir!

HİZMETİ DE - OLMASI GEREKENİ DE KONUŞMAK

Gurbetten yazan hemşehrimiz çok kıymetli ifadelerle çok yapıcı ve yol gösterici eleştirilerde bulunmuş.

Yozgat’ta bazı hizmetlerdeki ihtiyaçları gündeme getirmek kadar hiçbir şey yapılmıyor gibi görünmesine neden olan olumsuz algı da önemli.

Bizler sorunları gündeme getirmede yetersiz kaldık peki yapılanları anlatmada?

İkisi de yanıt bekleyen soru!

Daha çok sorgulayan ama bunu yaparken de yapılanı yok saymayan bir basın-yayın anlayışındayız Çamlık Medya olarak.

Şehrin hassasiyetlerine olabildiğince değer veren, sahip çıkan…

Sanırım teraziyi tutturamadık.

28 Mayıs ikinci tur seçimlerini atlatalım daha çok konuşan, konuşurken vekili ile Ankara ile daha çok köprü kuran bir Çamlık Medya olacağımıza söz veriyorum.

Bu anlamda sayın vekillerle daha çok istişare halinde olmak temel prensibine daha çok sahip çıkacağız.

Aslında yazdıklarımız kadar yazmadıklarımız yani direkt muhatabına ulaştırıp çözüm bulduğumuz konular da oluyor.

Buna rağmen yapılanları da eksikler ya da yapılması gerekenler hususunda da etkili olacağımızı belirtmek istiyorum.

Bu şehir bizim ve bizim insanımız nerede yaşarsa yaşasın şehrinin geleceği adına bir kaygısı, planı, fikri varsa ona sahip çıkmak hepimizin görevi. Dileğim ve temennim yeni dönem diyalog kanallarının daha açık, daha etkin ve yetkin işlerin yapıldığı bir dönem olur.

Mühim olan damarların tıkanmaması zir şehrin kalbi tıkalı damarlar yüzünden çok defa krizler yaşadı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.