Mitingler ve MHP!

Yazının Giriş Tarihi: 06.05.2023 07:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 05.05.2023 13:59

Hiç şüphesiz mitinglerin siyasi partiler ve özellikle seçim öncesi oluşan ya da oluşturulmak istenen algısal çalışmalarda önemli bir yeri vardır!

Miting sonrası eleştiriler ne olursa olsun (montaj, taşıma gibi…) yeter ki ‘meydan boş’ ya da ‘meydan dolu’ kavramları yapılmaya görsün. Her türlü seçimin gidişatına tesir eder. 

Bu anlamda mitingleri basın mensupları olarak bizler de yakinen takip ederek, liderin konuşma içeriği, ortaya koyduğu enerji ve sinerji, katılımcı kitlesi, hatta pankartlar üzerinden değerlendirme yaparız.

Siyasi partiler seçimlere az kala mitinglerini aralıksız olarak sürdürürken bugün MHP mitingini konuşalım istedim. Son AK Parti daha doğrusu Cumhur İttifakı tarafından gerçekleştirilen mitinge Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sağlık problemi yüzünden katılmamıştı. Bu durum bile çok sayıda insanın mitinge katılma-katılmama kararında oldukça etkili oldu.

Dolayısıyla burada meydan buluşmalarındaki lider faktörünün önemi ortaya çıkıyor.

MHP MİTİNGİNDEN YANSIYANLAR

MHP mitingleri her zaman coşkuludur.

Meydanlardaki insan yoğunluğu ne olursa olsun ciddi bir gençlik yapılanmasına sahip olan MHP her zaman enerjik ve dinamik organizasyonlar yapar.

Çorum sonrası programında Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenen MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi coşkulu bir kalabalık karşıladı.

Yozgat meydanındaki atmosfer MHP’nin aynı zamanda 1. Sıra adayı olan milletvekili İbrahim Ethem Sedef için de önemli bir imtihan oldu.

Yozgat’ın seçimlere hangi oranda hazır olup olmadığının da bir göstergesi oldu meydan buluşması.

MHP ile özdeşleşmiş bir yapıya sahip olan Yozgat, aynı zamanda partinin kurucu genel başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş’in de son milletvekili olarak seçildiği il.

Her halükarda MHP’nin milletvekili çıkarmak üzere odaklandığı şehirde meydan, MHP'nin seçime hazır olduğunu da gösterdi diyebiliriz.

Ülkücüler Devlet Bey’e, Yozgat’ın misyonuna yakışır bir karşılama yaptı.

Gençler,

Yaşlılar,

Kadınlar,

Erkekler,

MHP’nin meydan mitinginde Bahçeli’yi can kulağı ile dinlediler.

Ayrıca pankartlarla verilen mesajlar, atılan sloganlar da oldukça manidardı.

Bildiğimiz üslubu, ülke menfaatleri ve Yozgat özelinden kullandığı ifadeleri ile Sayın Bahçeli, Yozgatlılar’dan destek istedi.

Vatan, millet ve manevi değerleri el üstünde tutan Yozgat’ın aynı duygular üzerinden yol yürüyen MHP ile yakınlaşması adına önemli mesajlar verdi MHP Lideri.

Her zaman ifade ettiğim bir gerçek var, Yozgat siyaseti Türkiye ortalamasını yansıtır.

Bu anlamda Yozgat meydanının verdiği mesaj hem MHP hem de bünyesinde yer aldığı Cumhur İttifakı adına önem arz ediyor.

MHP Milletvekili adayı İbrahim Ethem Sedef’e de moral olan MHP mitingden yansıyanlar gazeteniz Yozgat Çamlık ve www.yozgatcamlik.com’da detayları ile bulacaksınız.

Seçime az kala siyaseti gerçekler üzerinden değerlendirmeye devam edeceğiz. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.