Sandık öncesi Sorgun’daki manzara

Yazının Giriş Tarihi: 26.05.2023 04:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 25.05.2023 09:49

Esnaf yürürse, esnaf konuşursa (serzeniş) ülkede hayat tıkanır. Hatırlayın yazar kasaların atıldığı dönemi ve siyasi ahvali… O günlerden bu günlere çok şey değişti

TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül.

Sayın Akgül, 2002 yılından bu tarafa ülkenin en büyük esnaf teşkilatında genel başkanlık yapan önemli bir isim.

ESNAFIN AĞABEYİ MİLLETİN VEKİLİ OLMASI BİR ŞANS

Bir Yozgatlı olarak o makamda yer alması, son (14 Mayıs) seçimde yeniden, yani üçüncü dönem milletvekili olarak seçilmesini şehrimiz adına bir şans olarak görüyorum.

Geçtiğimiz günlerde Sorgun’da, Sorgun Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin genç ve çiçeği burnunda başkanı Yasin Yılmaz’ın ev sahipliğinde çok önemli bir buluşma gerçekleşti.

3 bin esnaf ve sanatkarın davet edildiği buluşmaya Cumhur İttifakının milletvekilleri ve temsilcileri de tam kadro katıldılar.

SORGUN ESNAFI NEYİN MESAJINI VERDİ?

Buluşma vesilesi ile 28 Mayıs öncesi esnafın da ortaya koyacağı idareyle yüksek volümlü bir çağrıda bulunmaktı.

Başarılı oldu mu, oldu!

Sorgun gibi her geçen gün büyüyen bir ilçede ciddi bir potansiyel oluşturan esnafın bu denli geniş katılımla organize olmasının ne anlama geldiğini hesap edin!

İLK DEFA BÖYLE BİR ESNAF BULUŞMASINA ŞAHİTLİK ETTİM

Meslek hayatımda ilk defa bu kadar kalabalık katılımlı bir esnaf buluşmasına şahitlik ettiğimi belirtmek istiyorum.

Muhtarların da ciddi anlamda katılım gösterdiği organizasyonda Cumhur İttifakı temsilcilerinin çağrısı esnaf ve sanatkardan destek buldu.

Burada 28 Mayıs’ın önemi vurgulanırken bir de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yozgat gerçeğine dikkat çekildi.

DAHA ÇOK DESTEK DAHA ÇOK HİZMET

14 Mayıs’ta Yozgat, yüzde 72,67 ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en fazla oy veren 4’üncü il oldu. 28 Mayıs’ta ezici bir üstünlükle seçimin kazanılacağı vurgusu yapılırken Türkiye sıralamasında Yozgat’ın önlerde olmasının artı getirilerine işaret edildi. Yozgat’ın dikkat çeken bir destekle yeni dönemde daha fazla kazanımlar elde edeceği belirtildi.

Yaklaşık 2 saat süren organizasyon çok sayıda esnaf ve sanatkarı aynı masada bir araya getirirken Cumhur İttifakı adına da önemli bir atmosfer oluşturmuş oldu.

TESKOMB Genel Başkanı, yani esnafın lideri, ağabeyi ve milletinin vekili olan Sayın Abdulkadir Akgül, TESKOMB serüveninin nasıl başladığından tutun da başta pandemi ve küresel ekonomik kriz olmak üzere esnafa sağladıkları desteklerden bahsetti.

SİYASİ İSTİKRARIN TEMELİNDEKİ ESNAF VE ABDULKADİR AKGÜL GERÇEĞİ

Bugün siyasi istikrarın temelini de bu destekler oluşturuyor desek abartmış olmayız.

“Siyasi istikrar” ifademi taraflı bulanlar olabilir, dünyada yaşanan ekonomik bozulmaların neden olduğu toplumsal huzursuzluk ve karşılıkları yaşadığım coğrafya ile kıyaslayınca ülkemizdeki mevcudiyeti ‘huzur’ olarak nitelendirmekte bir beis görmüyorum.

BİR VEBALİ YERİNE GETİRDİ

Sayın Akgül, TESKOMB’la aslında ülkesine karşı milli bir sorumluluğu hatta vebali yerine getirdi.

Vatana hizmetin çok farklı yöntemleri vardır, Sayın Akgül’ün ki de bu anlamda önemli bir vatan görevidir.

Burada memleketi Yozgat’a pozitif ayrıcalık sunmasını da ayrıca takdire şayan bir memleket sevgisi olarak görüyorum. Ki, Sorgun’daki esnaf buluşmasına katılımın bir hayli yüksek olması bunun bir karşılığıydı.

TEBRİKLER YASİN YILMAZ BAŞKAN

Programa ev sahipliği yapan Sorgun Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı değerli kardeşim Yasin Yılmaz’ı da ayrıca tebrik ediyorum. Böylesine önemli bir makama, genç yaşta Sorgun gibi her geçen gün büyüyen bir şehirde seçilmesi ve sonrasında ortaya koyduğu sorumluluk bilinci, olgun duruşu bir farkındalık oluşturuyor.

Tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum.

Sorgun’da sandık öncesi esnafın miting havasında gerçekleşen buluşması ve ortaya atılan söylemler, iddialar, duruş sonuca dair şimdiden çok önemli bir işaret oldu. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.