Siyasi bayramlaşma

Yazının Giriş Tarihi: 24.04.2023 06:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.04.2023 11:02

Bayram siyasete bulanacak başka çare yok demiştik öyle de oldu.

Siyaset öncesinde bayramı hastanede geçirmiş olmanın yaşanmışlıkları ile birkaç kelam edeyim istiyorum. Arefe gecesi rahatsızlanan babamla birlikte gece 03.00 sularında soluğu Yozgat Şehir Hastanesi’nde aldık. Oksijen değerinin 40’a kadar düşmesi alarm seviyesini de artırmıştı.

Acil servis girişinden yönlendirildiğimiz daha acil bölümdeki doktor ve sağlık ekibi saniyeler içinde babamın değerlerini normale çevirmeyi başardı. Sonrasında bir gecelik yoğun bakım ve ardından kardiyoloji servisi.

Kimine bayram kimine seyran hesabından bizde kısmetimize düşeni yaşadık kaybettiğimiz sağlığı geri bulmak adına. Bu süreçte görevini profesyonelce ve vicdani ölçüde yerine getiren hastane çalışanlarına minnettarım, canı gönülden teşekkür ediyorum. Bir insana yapılabilecek en üst düzey hassasiyeti gösterdiler.

SAYIN SAĞLIK BAKANI…

Fakat acillik olmadan birkaç gün önce Şehir Hastanesi göğüs hastalıkları bölümüne muayene olmak için gelmiştik. Mevcut 4 doktordan 3’ünün tayin hakkından dolayı gittiklerini öğrendik. Kalan 1 doktor da yatan hastalarla ilgilenmekten normal hastaya vakit bulamıyordu doğal olarak. Sonradan aldığım bilgiye göre Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde de aynı branşta doktor yoktu.

Sayın Sağlık Bakanlığı ve Bakanı, tayin, izin, rapor gibi durumları neden o şehrin ya da hastanesinin mevcudiyeti düşünülerek yapılmaz. Burada sadece insanları mağdur etmiyor kaderlerine terk ediyorsunuz. Sözü uzatmama gerek yok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir talimatı ile depremle yerle bir olan köylerin konutları göz açıp kapayıncaya kadar yapılırken, sağlıkta devlet memuru zihniyeti ile hareket etmek vatandaşa da yazık sağlık çalışanına da.

BAYRAMIN SİYASET HALLERİ

Bayramı seçim atmosferinin gölgesinde geçirdik. Siyasi partiler kısıtlı zamanı en iyi şekilde değerlendirebilmek adına ilçeler arası karargah açılışları ile mekik dokudular. Bayramlaşmalar bu açılışlarda oldu.

Siyasetçinin seçmenle daha yakın olmasına zemin oluşturdu bayram. Haliyle siyasetçi de bu fırsatı kaçırmadı.

AK Parti Sorgun karargah açılışı ile süreci tamamladı. Sorgun özelinde beklentiyi karşılayan bir kalabalık var mıydı, miting olmadığı için bu yorumu sonraki sürece bırakıyorum.

Burada Sayın Abdulkadir Akgül’ün konuşmasına değinmeden geçemeyeceğim. Etkili konuşması ile ilgisini çekmeyi ziyadesiyle başardı. Uzun süredir ilk defa dinliyorum ve mükemmel bir konuşmaydı desem abartmış olmam.

Çok fazla detaya inmeden şu mesajı Sorgun için verebilirim, ‘Sorgun’u kaybeden Yozgat’ı kaybeder.’

Ve MHP.

Ethem Sedef ve teşkilatları, bu seçim MHP’li belediye başkanlarının da oluşturduğu alt yapı ile etkin ve yetkin olmak için çalışıyor. Bizim Ethem, profiline yine sıkı sıkıya sarılan Sayın Sedef, MHP’nin TBMM’de temsil kabiliyetini Yozgat adına sürdürmesi için var gücü ile çalışıyor.

MHP için de şunu söyleyebiliriz, büyük mücadele ve etkili siyasete ara vermeden devam etmesi şart.

Millet İttifakı adına konuşurken Lütfullah Kayalar ismi üzerinden başlamak gerekiyor. Zira Sayın Kayalar’ın siyasete ve partisine ne kazandıracağını tüm siyasi aktörler merak ediyor ve hala bir tahmin yürütebilmiş değiller.

Kayalar, tüm siyasi tecrübesini sahaya yansıtıyor, ama final döneminde daha etkin ve keskin olacağını düşünüyorum. Zira Ali Keven ve İsmail Yılmaz faktörü sahaya tam manasıyla sirayet ederse siyasette tahmin ötesi senaryoları birkaç güne konuşmaya başlarız.

Bunun tam tersi durum yine aynı şekilde senaryoların şeklini değiştirecektir.

Bayramı bayram gibi yaşayan siyaset bugünden itibaren siyaset bayramını bitirip, gerçek atışlara ve salvolara başlıyor. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.