Hava Durumu

ABB Meclisinde yardım gerginliği: Yardımlar varlıklılara yapılıyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçe görüşmelerinde konuşan Akyurt Belediye Başkanı Ak Parti'li Hilal Ayık, sosyal yardımla ilgili şok edici gerçekleri açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2022 13:15
Haber Güncellenme Tarihi: 22.11.2022 13:15
https://www.yozgatcamlik.com/
ABB Meclisinde yardım gerginliği: Yardımlar varlıklılara yapılıyor!
Hilal Ayık, Belge Gösterdi: ABB, Aylık Geliri 48 Bin TL Olan Aileye Yardım Yapıyor!

Et desteği alan bazı ailelerin listesini yapan Ayık, aylık geliri 48 bin TL olan bir ailenin dahi et yardımı aldığını açıkladı. Bütçe görüşmelerinde sosyal yardım konusuna değinen Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, “Et desteği, kömür desteği ve kırsal destekler uygarca ertelendi. Şimdi burada bize bir liste verildi. Sonrasında biz resmi bir yazıyla yine bu verileri aldık. O verileri incelediğimizde hakikaten çok enteresan bilgilere ulaştık ki buradan Sosyal Hizmetler Dairesi’ne de sesleniyorum: Lütfen o sosyal yardım yaptıkları tekrar bir süzgeçten geçirsinler. Bir liste çıkardım. İsimlerini okumayacağım ama isterseniz bire birde bu isimleri sizinle de paylaşabilirim.

"Aylık geliri 20 bin 640 TL olan bir aile et desteği"

Aylık geliri 20 bin 640 TL olan bir aile et desteği alıyor, aylık geliri 21 bin 100 TL olan bir aile et desteği alıyor, aylık geliri 21 bin 635 TL olan bir aile et desteği alıyor, aylık geliri 21 bin 731 TL olan bir aile et desteği alıyor, aylık geliri 22 bin 69 TL olan bir aile et desteği alıyor ve en ilginci: bunu defaatle kontrol ettirdim. Aylık geliri 48 bin TL olan bir aile et desteği alıyor. Bu verileri sizlerle paylaşacağım. Verdiğiniz listelere bakıyoruz bambaşka şeyler ortaya çıkıyor. Acaba Ak Partili belediyeler altından kalkamasın diye, Allah ne verdiyse, bütün her şeyi yazıp mı gönderdiniz, yoksa gerçekten bunlar yardımlardan faydalanan aileler mi? Eğer öyleyse ben kürsüden okuyayım diye sadece bir kaç tanesi aldım. Sayıyı çoğaltmak çok mümkün. Yaklaşık 2 bin 500 ailenin isminin yer aldığı bir tablo vardı. Gayrimenkuller, mal varlıkları, büyük baş, küçük baş hayvan sayıları ortaya çıkıyor ki hakikaten düşündürücü” açıklamasında bulundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.