Hava Durumu

Alperen Gençliği Ankara'da buluştu... Destici: Milliyetçi olmazsanız yok olursunuz!

Alperen Ocakları Gençlik kurultayı Ankara'da düzenlendi. Kurultayda konuşan BBP Genel Başkanı Destici 6'lı masaya tepki gösterdi, Milliyetçilik vurgusu yaptı

Haber Giriş Tarihi: 14.11.2022 14:43
Haber Güncellenme Tarihi: 14.11.2022 14:43
https://www.yozgatcamlik.com/
Alperen Gençliği Ankara'da buluştu... Destici: Milliyetçi olmazsanız yok olursunuz!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Alperen Ocakları Gençlik Kurultayı'nda gençlere seslenerek "“İlk oyum Cumhur’a, ilk oyum Birliğe”diyor; onları, ülkemiz için, milletimiz için, yarınlarımız için, birlikte omuz omuza mücadele etmeye çağırıyorum." ifadelerini kullandı.

"Varlık mücadelesi veriyoruz"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,  Yesevi’den Taceddin’e Alperen Ocakları Gençlik Kurultayı'na katıldı. Binlerce kişinin katıldığı kurultayda Destici yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: Millet olarak, zorlu bir var olma mücadelesi veriyoruz. Emperyalizm; bölgemizde de sömürüsünü devam ettirmeye; bunun için ise o sömürüyü kolaylaştıracak, sıradanlaştıracak, yöntemler ve yönetimler dizayn etmeye çalışıyor." dedi.

"Karşılaşacakları akıbete razı olacaklar"

Öncelikle bir gerçeği, içimizde ya da dışımızda, dost ya da düşman herkese hatırlatalım:Tarih boyunca, kimse, bize, Türk Milleti’ne herhangi bir şey bahşetmedi. Bugün üzerinde yaşadığımız, vatan yaptığımız toprakları, kan dökerek aldık, can vererek koruduk. Buraya ellerini uzatanlar,burayla ilgili hayal kuranlar, bu gerçeği bilecekler ve karşılaşacakları akıbete razı olacaklar.

"Milliyetçi olamıyorsanız, yok olursunuz"

Mustafa Destici, "Milliyetçilik, bu coğrafyada yaşayanlar için kaderdir, mecburiyettir, güvencedir. Burada milliyetçi olamıyorsanız, yok olursunuz. Bu çağda, bulunduğumuz bölgede, yaşadığımız ülkede, milliyetçilik entelektüel bir tercih değil, hür ve bağımsız bir şekilde hayatta kalmanın yegane yoludur." ifadelerini kullandı.

"Birlikte daha büyük başarılar kazanacağız."

Destici, "Karabağ’da 30 yıldır süren işgal, Türkiye’nin önemli desteğiyle sona erdi" diyerek ülkemize yönelik saldırılara vurgu yaptı ve birlik mesajı verdi. Mustafa Destici "Türkiye, bütün baskılara rağmen, Ege’den Akdeniz’e, Karadeniz’den Libya’ya, uluslararası hukuktan doğan haklarına sahip çıkıyor, baskılara, tehditlere boyun eğmiyor. Türk Dünyası’yla ilişkilerimizin, işbirliğimizin en çok ve en istikrarlı geliştiği dönemi yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.