Hava Durumu

Ankara'da Pursaklar’ın Hanımlarından farkındalık etkinliği

Pursaklar Belediyesi Hanım Evlerindeki kursiyerler, geri dönüşüme dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla amacıyla atık yağlardan arap sabunu üretiyor.

Haber Giriş Tarihi: 19.01.2023 12:03
Haber Güncellenme Tarihi: 19.01.2023 12:03
https://www.yozgatcamlik.com/
Ankara'da Pursaklar’ın Hanımlarından farkındalık etkinliği

BAYAT EKMEK KOVASI

İlçe genelinde ambalaj atığı, bitkisel atık yağı, kompost makinası atık ilaç toplama kutusu, bayat ekmek kovası, sıfır atık kumbarası iç mekân geri dönüşüm kumbaralarını yaygınlaştırarak geri dönüşüme büyük önem ve öncelik veren Pursaklar Belediyesi, atık yağları arap sabununa dönüştürüyor.

Endemik Vadi’de gerçekleştirilen programda Hanım Evleri kursiyerleri, atık yağların çevreye verdiği zararı önüne geçerek, hep birlikte arap sabunu üretimi yaparak farkındalık yarattı.

‘‘HANIM EVİ KURSİYERLERİMİZ EVLERİNDEKİ ATIK YAĞLARI DEĞERLENDİREREK, ARAP SABUNU YAPIP TEKRAR KULLANILABİLİR HALE GETİRDİLER’’

 

Pursaklar’da geri dönüşümü mümkün olan bütün maddelerin yeniden kullanıma sunmak için önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘İlçe genelinde geri dönüşüme büyük önem verirken Hanım Evlerimizde de bu doğrultuda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Hanım Evi kursiyerlerimiz evlerindeki atık yağları değerlendirerek, arap sabunu yapıp tekrar kullanılabilir hale getirdiler. Hem ev ekonomisine, hem de geri dönüşüme katkıda bulundular. Bu farkındalık etkinliğimiz ile birlikte yağların doğaya, toprağa ve canlılara zarar vermesinin önüne geçiyoruz’’ dedi. 

PURSAKLAR’DA ENGELLER BİR BİR AŞILIYOR

Pursaklar Belediyesi, engelli bireylerin sosyal hayatta daha etkin olabilmeleri için ilçenin önemli meydanlarına Engelliler için Şarj İstasyonu kurdu.

Engelliler Sosyal Tesisi başta olmak üzere özel gereksinimli bireylerin hayata daha çok katılımını sağlamak adına yoğun mesai harcayan Pursaklar Belediyesi, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Belediye ekipleri, ilk etapta şehrin büyük meydanları olan Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı, Selçuklu Meydanı, Hicret Cami Meydanı’na Engelli bireyler için Şarj İstasyonu kurdu.

Kurulan Şarj istasyonlarının işleyiş durumunu denetlemek adına üç büyük meydanı tek tek gezen Başkan Ertuğrul Çetin, Engelli Şarj İstasyonlarını 7/24 vatandaşlara hizmet edeceğini dile getirdi.

‘‘ŞARJLARI AZALAN VE BİTEN ARAÇLARINI ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ, EVLERİNE GİTMELERİNE GEREK KALMADAN ŞARJ EDEBİLECEK’’

Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına çalışmalar yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli hemşehrilerimizin yaşadığı en önemli bir sorunu da çözüme kavuşturduk. Farklı noktalara koyduğumuz Engelli Aracı Şarj İstasyonlarımız bir nebzede olsa onlara, kolaylık sağlayacak. Öncelikle en önemli üç büyük meydanımız olan Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı, Hicret Meydanı, Selçuklu Meydanına yerleştirdik. Böylece şarjları azalan ve biten araçlarını engelli vatandaşlarımız, evlerine gitmelerine gerek kalmadan şarj edebilecek. Onların sosyal hayata daha çok katılabilmeleri için çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.