Hava Durumu

Ankara Gölbaşı’nda kurulacak olan ‘Büyük Gölbaşı Projesi’nde neler var? Başkent’in gözdesi Gölbaşı’nda Neler Değişecek?

Ankara’nın son yıllarda tercih edilen gözde bölgelerinde Gölbaşı’nda belediye tarafından hayata geçirilmesi planlanan ‘Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi’ herkes tarafından merak ediliyor. Peki projenin içinde neler var, tamamlandığında hangi bölgelerin değeri artacak.

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2022 02:06
Haber Güncellenme Tarihi: 04.12.2022 02:39
https://www.yozgatcamlik.com/
Ankara Gölbaşı’nda kurulacak olan ‘Büyük Gölbaşı Projesi’nde neler var? Başkent’in gözdesi Gölbaşı’nda Neler Değişecek?

Ankara’nın son yıllarda tercih edilen gözde bölgelerinde Gölbaşı’nda belediye tarafından hayata geçirilmesi planlanan ‘Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi’ herkes tarafından merak ediliyor. Peki projenin içinde neler var, tamamlandığında hangi bölgelerin değeri artacak.

Çamlık Ankara Gazetesi, Ankara’nın nabzını tutmaya, mega projeleri irdelemeye devam ediyor. İşte onlardan bir tanesi ‘Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi (BGMP)’. Gölbaşı şehir merkezini kapsayan yaklaşık 8 km2’lik alanın tüm ölçekleri ile yeniden tasarlanması projesi bölgenin kaderini kökten değiştirecek.

Cazibe Merkezi Gölbaşı’nda Büyük Gölbaşı Projesi ile neler değişecek?

Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi (BGMP) ile Gölbaşı’na ticari, sosyal ve turistik olarak hayat gelecek, kentin çehresi değişecek.

BGMP; 7 etapta tamamlanacak. Gölbaşı şehir merkezinde bulunan Konya yolu hattı başta olmak üzere tüm cadde, sokak, yeşil alan, park ve kamusal alanların tek bir tema ile (Türk Destanları teması) tasarlanıp bütünleştirilmesi hedefleniyor. Türk Destanları teması ile birlikte tüm Gölbaşı’nın yeni bir ruhla yenilenecek.

Başkan Ramazan Şimşek projeyi yakından takip ediyor

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şişek, projenin detaylarını büyük bir hassasiyetle ve detayları ile inceliyor.

Projenin detaylarındaki şu bölümler oldukça dikkat çekici: tüm alanlarda tarihten bugüne yaşanan Türk Destanları’nı sembolize eden yapılar, alanlar, heykeller, peyzaj ve ticaret sahalarının hayata geçmesidir.

Büyük Gölbaşı Merkezi Projesi ile tüm şehir tek bir tema ile yeniden tasarlanacak, BGMP sayesinde Gölbaşı tüm Ankara’nın cazibe merkezi haline gelecek ve böylece Gölbaşı büyüleyici bir atmosfere bürünecek. Gölbaşı; baştan aşağı her bir noktası ile kesintisiz yürüyüş ve bisiklet yollarına, kent meydanına, sahil sokaklarına, amfi tiyatrolara, konser alanlarına, seyir bahçelerine ve sistem içinde birçok ticari ve sosyal alanlara kavuşacak.

Gölbaşı’nın iki yakasının birleşmesi ile tüm hatlar arasında bağlantılar kurulacak, kent meydanı ve sahil şeridinin inşası ile tüm Gölbaşı, meydanına ve göl kenarına kolayca ulaşabilecek.

Başkan Ramazan Şimşek; “Tasarlayacağımız şehir ve peyzaj tasarımları ile BGMP sayesinde tüm Gölbaşı merkezi bambaşka bir şehir dokusuna kavuşacak; ticari, sosyal ve turistik olarak Ankara’nın merkezi haline gelecek ve bir şehirde olması gereken ne varsa bu proje ile Gölbaşı ve Ankara halkının hizmetine sunulacak.

Gölbaşılılar yaşamaktan büyük mutluluk duyacak

Gölbaşılıların yaşamaktan büyük bir mutluluk duyacağı, Ankaralıların ise gezmek için bir numaralı adresi olacağı bir merkez haline gelecek” dedi.

Ramazan Şimşek Kimdir?

27/11/1968 yılı ANKARA/Gölbaşı Yavrucuk Köyü (mahallesi)’nde doğdu. Öğrenim hayatına Yavrucuk Köyü’nde başlayarak Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi’nde devam etti. Öğrenim hayatına devam ederken, aynı zamanda Serbest Muhasebeci olarak iş hayatına atıldı. 1992 Yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Sigorta Acenteliği faaliyetlerini kapsayan kendi ofisini kurdu. Evli ve bir çocuk babası.2005 – 2008 Yılları Arası Adalet ve Kalkınma Partisi Gölbaşı İlçe Başkanlığı İlçe Sekreteri olarak çalıştı. 2008 – 2012 Yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Çeşitli S.T.K.’ larda yöneticilik görevi üstlenerek sosyal projelerde yer aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı İlçe teşkilatında çeşitli görevler üstlendi. 2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ nden Gölbaşı Belediye Meclis üyesi seçildi.2014 – 2019 Yıllarında Büyükşehir Meclis Üyesi, 2015 yılından itibaren Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili ve aynı dönemde Plan Bütçe Komisyon üyesi oldu. Şuanda da Ankara Gölbaşı Belediye Başkanı olarak görevini yerine getirmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.