Hava Durumu

Ankara Kızılay'da kaliteli bir eğitim kurumu: Dört Mevsim Akademi!

Çağdaş ve bilimsel eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren bir eğitim kurumu olan Dört Mevsim Akademi, nitelikli eğitim kadrosu ile Ankara’da faaliyetlerine devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2022 08:30
Haber Güncellenme Tarihi: 02.12.2022 09:33
https://www.yozgatcamlik.com/
1
HAYALLERİNİZE DÖRT MEVSİM AKADEMİ İLE ULAŞIN

Çağdaş ve bilimsel bilginin ışığında eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren bir eğitim kurumu olan Dört Mevsim Akademi, donanımlı ve nitelikli eğitim kadrosu ile Ankara’da faaliyetlerine devam ediyor. Teknolojinin bütün olanaklarından faydalandıklarını ve çağa ayak uyduran bir eğitim sistemine sahip olduklarını dile getiren Dört Mevsim Akademi ortaklarından İsmail Altan Kızılay Kahramanlar İş Merkezi’nde faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi.

İSMAİL ALTAN BİLGİ VERDİ

Dört Mevsim Akademi hakkında bilgi veren Altan, “10 yıldır bu mesleği icra ediyorum. Biyoloji öğretmeniyim. Aynı zamanda Kahramanlar iş merkezinde bir dershanemiz var.  Burada TYT, AYT kursu olarak öğrencilere 9-10-11, 12 ve mezun sınıflarda eğitim veriyoruz. Hazırlık gurupları derslerimiz oluyor.12 sınıflık bir dershanemiz ve çok güzel bir kütüphanemiz var. Tam gün eğitim modeli var burada. Sabah 08.30’da gelip akşam 21.00’a kadar buradalar. Bizlerle, öğretmenleri ile birlikte burada kalıp ders çalışıyorlar” dedi.

ÖĞRETMENLERİ İLE DİYALOG HALİNDELER

Öğrencilerin öğretmenleri ile diyalog halinde olduğunu dile getiren Altan şunları kaydetti; “Öncelikli olarak 08.30’da başlayan derslerimiz 12.00’a kadar devam ediyor. Daha sonrasında da akşam 21.00’a kadar kütüphanede hem ders çalışıyorlar hem de çözemedikleri ve yapamadıkları soruları öğretmenlerine kolaylıkla sorabiliyorlar.”

KALİTELİ EĞİTİM

Altan, kaliteli bir eğitim verdiklerini belirterek, “Hemşehrilerimizi de burada görmek isteriz. Kaliteli bir eğitim söz konusu. Gerek Yozgatlı gerekse Ankaralı olsun misafirlerimizi burada ağırlayalım. Kendimizi anlatalım. Çocuklarını buraya rahatlıkla emanet edebilirler. Eğitimde disiplin çok önemli. Anne ve babalar çocuklarının nereye gittiklerini de bilmek istiyorlar. Burada samimi, güvenli, takibin ve disiplinin olduğu, kaliteli bir eğitimin olduğu bir dershane. Kızılay7a geldiklerinde çocuğum ne yapıyor denildiğinde her türlü bilgi akışının, rehberliğin takibin, idarenin olduğu kaliteli bir eğitim alabilecekler” şeklinde konuştu.

300 ÖĞRENCİ AYNI ANDA DERS ÇALIŞABİLİR

Kütüphanede ‘sıfır ses’ politikası bulunduğunu anlatan Altan, “Kütüphanemizde kesinlikle sıfır ses politikamız var. Öğrencilerimiz burada rahat şekilde ders çalışsın diye kütüphane görevlilerimiz her türlü noktada o disiplini sağlıyorlar. Eğitimlerini aldıklarında başka bir yerde kütüphane aramalarına hiç gerek yok.

Yine ayın şekilde dershanemizin içinde kendimize ait bir kütüphanemiz var. Yaklaşık 300 öğrencinin aynı anda çalışabileceği dev bir kütüphane. Ankara’da hiçbir kursta kaliteli kütüphane bulunmamaktadır. Bu sadece bizim öğrencimize verdiğimiz bir hizmet. Dersten çıktıktan sonra kütüphaneye geçiyor. Yine orada yoklaması alınıp veliye gelip gelmediği konusunda bilgi verilir. Orada kendi aralarında konuşmak kesinlikle yasak. Tamamıyla orada ders çalışıyorlar” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.