Hava Durumu

Ankara Miras Şantiye gezileri ile kazı ve restore alanları izlenebiliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent tarihini tanıtmak ve turizmi canlandırmak amacıyla Arkeopark, Roma Tiyatrosu ve Ankara Kalesi Sokak Sağlıklaştırma restorasyon ve konservasyon çalışma alanlarını Başkentlilerin ziyaretine açtı.

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2023 16:42
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2023 15:47
https://www.yozgatcamlik.com/
Ankara Miras Şantiye gezileri ile kazı ve restore alanları izlenebiliyor
ABB BAŞKENTLİLERİ TARİHİ YOLCULUĞA ÇIKARIYOR: ‘ANKARA MİRAS ŞANTİYE GEZİLERİ’ DEVAM EDİYOR

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent tarihine ve kültürüne sahip çıkan projelere imza atmayı sürdürüyor. ABB’nin turizmi canlandırmak ve kent tarihini tanıtmak amacıyla hayata geçirdiği “Ankara Miras Şantiye Gezileri” devam ediyor. Restorasyon çalışmaları süren Arkeopark, Roma Tiyatrosu ve Ankara Kalesi şantiyeleri rehberler eşliğinde vatandaşlara gezdirilerek, çalışmalar hakkında bilgi verildi. 

 

“Ankara Miras Şantiye Gezileri” uygulamasına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, ücretsiz düzenlenen gezide Arkeopark, Roma Tiyatrosu ve Ankara Kalesi Sokak Sağlıklaştırma şantiyelerini yerinde gezerek bilgi aldı.

GEZİLERİN DEVAMI GELECEK

Düzenlenen geziler hakkında konuşan ABB Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı Kültürel Mirasın Korunması Şube Müdürü Sinem Çakmak ise şu bilgileri verdi:

“Şantiye gezilerimizin devamını sağlamak amacıyla vatandaşlarımızla beraberiz. Gezilerimize ilk kez yaz aylarında başlamıştık. Oldukça fazla talep aldık. Bu kez de vatandaşlarımızla birlikteyiz. Arkeopark ve Roma Tiyatrosu’nda yaptığımız çalışmaları daha sonrasında ise Ankara Kalesi’ndeki Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarımız hakkında bilgi veriyoruz. Çok fazla meslek gruplarından ve gençlerden bu alanları görmek için talep alıyoruz. Kültürel mirasımızı korumak ve gelecek nesillere aktarmak için bunlarında yanında da yaptığımız çalışmaları vatandaşlarımızın duyması için önemli bir program olduğunu düşünüyoruz. Bu gezilerin devamını da getirmeyi düşünüyoruz. Gezilerimize katılmak isteyen vatandaşlar başvurularını ABB’nin internet sitesinden yapabilir.”

  

UZMAN REHBERLER EŞLİĞİNDE ÜCRETSİZ GEZİLER

ABB, tarafından gerçekleştirilen “Ankara Miras Şantiye Gezileri” 20 Ocak 2023 tarihinde tekrar düzenlenecek. Saat 13.30-14.30 arası Roma Tiyatrosu ve Arkeopark Şantiyesi’nin, 14.30-15.30 arası ise Ankara Kalesi Şantiyesi’nin gezileceği ücretsiz programa katılarak çalışmalar hakkında bilgi almak isteyen Başkentliler, https://forms.ankara.bel.tr/ankaramiras adresindeki formu doldurarak başvuruda bulunabilecek.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.