Hava Durumu

ANKESOB: Meslek odalarının çalışmasını düzenleyen 5362 Nolu kanun güncellenmeli

ANKESOB Başkanlar Kurulu Toplantısı CP Ankara Hotel’de Birliğe bağlı Esnaf Odası Başkanlarının katılımları ile gerçekleştirildi. Toplantıda esnafın sorunları işlendi.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2022 09:26
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2022 09:26
https://www.yozgatcamlik.com/
ANKESOB: Meslek odalarının çalışmasını düzenleyen 5362 Nolu kanun güncellenmeli
ANKESOB BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından toplantı, ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner'in konuşması ile başladı. 

YİĞİNER: ESNAF KAVRAMI YENİDEN TANIMLANMALI

Başkan Yiğiner, ANKESOB'un faaliyet, hedef ve projeleri hakkında bilgi verdi. Esnafa hizmet gayreti içinde olduklarını vurgulayan Yiğiner, ekonomik krize değindi ve esnafın desteklenmesi gerektiğini ifade etti. 

Yiğiner, "Meslek odalarımızın çalışma esaslarını belirleyen 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanununun kapsamı baştan aşağıya günümüz koşullarına göre yeniden revize edilmesi gerekiyor. Esnaf kavramının tanımı yeniden ele alınmalı. İşletmeler bakımından esnaf ve sanatkâr tanımı, yeniden yapılmalıdır. Kanun revize edilmediği, değişmediği müddetçe biz büyüyemeyiz. Odalarımız da ayakta çok zor durur." dedi.

EROĞLU'NUN SUNUMUYLA İŞ HAYATINA YAKLAŞIM 

ANKESOB'a bağlı meslek odalarının başkanlarının odaları tarafından gerçekleştirilen faaliyetleri, odalarının ve bağlı esnaf ve sanatkârların sorun ve taleplerini içeren görüş ve değerlendirme konuşmalarının ardından, toplantı İstihdam İçin Mesleki Eğitim Programı (İMEP) kapsamında; Prof. Dr. Erhan Eroğlu'nun "Verimli çalışma ortamı ve iş hayatında ekip halinde farkındalık yaratmak" konulu bir sunumu ile devam etti. 

Eğitim sunumunun ardından fotoğraf çekimi ve yemek ile toplantı sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.