Hava Durumu

Asgari Ücret 2023 Yılında Ne Kadar Olacak? Başkentli Vatandaşlar Beklentisini Söyledi!

Asgari ücret için geri sayım devam ederken vatandaşlar ise 2023 yılında asgari ücretin ne kadar olacağını merak ediyor. Çamlık Ankara ekibi bu defa vatandaşa beklentilerini sordu. İşte haberin tüm detayları...

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2022 14:15
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2022 16:18
https://www.yozgatcamlik.com/
Asgari Ücret 2023 Yılında Ne Kadar Olacak? Başkentli Vatandaşlar Beklentisini Söyledi!

Asgari ücret için geri sayım başladı..

Vatndaşların gözleri aralık ayına çevrildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2023 yılı için ne gibi bir karar alacak? Vatandaşlar bu sorulara cevap ararken, beklentilerini söyledi. 

Asgari ücret 5 bin 500 lira. Ev kirası çıkmış 4 bin liraya. Bu adam nasıl çocuk okutacak, yiyecek, içecek. 5 bin lira ile geçinilir mi? Benim kızım Bursa’da çalışıyor. 800 liraydı ev kirası şimdi ev sahibi 4 bin liraya çıkarmış. Bugün 8-10 bin lira maaş alan biri 4 bin lirasını kiraya verirse çocuğunu mu okutacak, yiyecek mi, içecek mi ne yapacak?

Ankaralı vatandaşlar asgarii ücret artınca fiyatlarında yükseldiğini söylüyor: Asgari ücret şu anki şartlarda eski dönem olsa gayet güzel bir fiyattı. Halkımızda milleti sömürmeye başladı. Her şeyden faydalanıyor. Bu devletimizin değil halkımızın suçu. Devletimiz gayet güzel çalışıyor.

Bir başka vatandaş ise asgari ücretin 8 ila 10 bin arasında olması gerektiğini ifade etti: Asgari ücrete 8 bin lira 10 bin lira olsa eğer diğer şeylere zam gelmezse milletimiz huzur içinde yaşar ama asgari ücreti 10 bin lira yaparsa diğer şeylere yüzde yüz zam gelirse hiçbir anlamı kalmaz.

Ahmet Çukurca ise asgari ücrete dair beklentisini belirtti. "8 bin lira normal. 8, 8 buçuk o civarda olmalı" dedi. 

Asgari ücretin 7 bin civarında olmasını uygun görenlerde var.. Çetin Yılmaz asgari ücretin 7 bin TL olması gerektğini ifade etti.

Levent Şahin ise asgari ücretin en fazla 8 bin 500 olacağını söyledi: Olacağı ya 2 bin artar ya 3 bin artar. Asgari ücrette alsam buranın hali bitti yani. Ama asgari ücrette yani evin kirasını mı ödeyecek, elektriğini mi ödeyecek? Hangisine versin?

Bir başka vatandaş ise asgari ücretin 10 bin TL olması durumunda insanların geçineceğini ifade etti: Asgari ücret 10 bin lira olması lazım. Anca geçinir insanlar.

Birçok vatandaşın beklentisi ise asgari ücretin 10 bin olması yönünde..

Aysun Kılıç ise herşeyin pahalı olduğunuy ifade etti. Ve asgari ücretten beklentisini söyledi: 10 bin 500 olmalı. Bir tane çorap 25 lira.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.