Hava Durumu

Kedicikler'le toplam 50 milyonluk vurgun

Ankara merkez olmak üzere 17 ilde gerçekleştirilen devremülk operasyonunda yeni detaylar ortaya çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 27.11.2022 17:55
Haber Güncellenme Tarihi: 27.11.2022 17:55
https://www.yozgatcamlik.com/
Kedicikler'le toplam 50 milyonluk vurgun

Kadınları kullanarak mülk sahiplerini dolandıran çete yaptığı toplam 50 milyonluk vurgunun paralarını pavyonda yediği ortaya çıktı.

Ankara Emniyet Mali Suçlarla Mücadele ekipleri Ankara başta olmak üzere, İstanbul, Bursa, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Bolu'da devremülk sahiplerini dolandıran çeteyi takibe aldı. 6 aylık teknik-fiziki takibinden sonra 17 ilde eşzamanlı baskın gerçekleşti, 40 kişi gözaltına alındı.

YABANCILARA SATACAĞIZ

Yapılan ilk incelemede, devremülk sahiplerinin kimlik ve iletişim bilgilerini çalan çete üyeleri, kurdukları çağrı merkezleri üzerinden bu kişilere ulaştı.

Çete adına çalışan kadınlar, devremülk sahiplerini arayıp, "Devremülklerinizi yabancı yatırımcılara yüksek fiyattan satacağız" diyerek görüşmeye davet etti.

Bu kişileri kısa zamanlı kiraladıkları lüks ofislerde ağırladılar. Devremülk satışının yapılabilmeleri için reklam-ilan vereceklerini belirtip bu kişilerden 20 ila 50 bin lira arasında para aldılar. Aldıkları vekâletnamelerle birlikte devremülkleri satıp paralarını vermediler.

Mağdurları ağlarına düşürmek için de kadınları kullanan çetenin genç, fiziği düzgün kadınlardan Kedicikler grubunu oluşturduğu öğrenildi.

Ulaşılan erkeklere yakınlık gösteren çete üyesi kadınlar, bu yöntem ile bir çok sayıda kişinin çete tarafından dolandırılmasını sağladı.

OYUNA BÖYLE GELDİLER

Kadınlar ofiste ağırladıkları Devremülk sahiplerine ilgi gösterip oyalarken, çetenin onlar adına internet bankacılığı üzerinden krediler çektiği belirlendi.
Çetenin kadınları nasıl kullandığı elle yazdıkları notlara yansıdı. Polis tarafından ele geçirilen notlarda ise, 3 defa (parası) alındı, 4 mülkü var. Geriye 1 tane kaldı.

Burcu'ya çok âşık, tekrar alınır ve başka bir kişi için Bu kişi biraz da saf, kızlar ilgi gösterirse, tamamdır o iş dedikleri görüldü. Kedicik grubundaki kadınlardan 7'si gözaltına alınırken, 13'ünün ifadelerine başvurulacağı öğrenildi.

Birçok paravan şirket kuran çetenin, Dolandırıcılık paralarını ilk önce bu şirketlerin hesabına aktardığı, kısa zaman içerisinde paraları 3'üncü kişilerin hesabına aktararak çektiği belirlendi. Şu ana kadar yapılan incelemelerde çetenin toplam 50 milyon liralık vurgun yaptığı öğrenildi.

PARALARI PAVYONDA YEDİLER

Çetenin dolandırıcılıktan elde ettiği paralarla lüks bir hayat sürdüğü ortaya çıktı. Çete liderleri, pavyonlarda kadınlarla birlikte âlem yapıp eğlenmeleri  takibe takıldı.

Şüphelilerin pavyonlara giderek gönüllerince eğlenmeleri ve lüks yaşantılarını gösteren fotoğraflar soruşturma dosyasına girdi. Dosyayın içine giren fotoğraflardan biri de çete liderlerinden Efekan G.'nin, tutuklu Adnan Oktar gibi masada oturup, Kedicikler dediği kızların etrafından toplanıp dans etmesi görüldü.

Hocam maşallah ve, inşallah diyerek kendisine selam veren kızlara, Efekan G.'nin "Kediciklerim" diye takılması dikkat çekiyor. Başka bir fotoğrafta Efekan G. "revü" kızlarıyla dans ederken görülüyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.