Hava Durumu

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'den Mansur Yavaş'a tepki: Siyaset sözünü tutmaktır!

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, düzenlediği basın toplantısında Yavaş'ın sözlerini tutmadığını söyledi "bisiklet yolu bile yapamayan, metro yapamaz" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.11.2022 10:42
Haber Güncellenme Tarihi: 28.11.2022 14:12
https://www.yozgatcamlik.com/
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'den Mansur Yavaş'a tepki: Siyaset sözünü tutmaktır!

Mamak Belediye Başkanı ve AK Parti ABB Grup Başkanvekili Murat Köse, ABB'nin 2023 bütçesine dair bir basın düzenledi. Murat Köse, Mansur Yavaş'ın algı yaparak kamuoyunu manipüle etmekten başka bir şey yapmadığını dile getirerek, hiçbir sözünü tutmadığını ifade etti. 

"Suya indirim yok ama yardımlar kesildi"

Ankara'da dolmuşçusundan köylüsüne bütün kesimlerin Mansur Yavaş'tan ümidini kestiğini söyleyen Murat Köse, "bu kadar devasa bir bütçe 130 Milyara yakın bir bütçeyi kullanan Mansur Yavaş'ın 1 Km bile metro yapamadığını, başkentin tek bir sorununu bile çözemediğini, bu şekliyle Ankara tarihindeki gelmiş geçmiş en kötü belediye başkanı olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Üzülüyoruz çünkü Ankara her gün geriye gidiyor. 3.5 Yıllık süreçte 1 tane bile diğer başkentlerle yarışacak bir projesinin olmadığını görüyoruz.Halkına su üzerinden yalan söyleyip, bunu da siyaset yaptım diyerek itiraf eden bir belediye başkanıdır Mansur Yavaş" ifadelerini kullandı.

"Mansur Yavaş'ın aklı ABB'de değil"

Murat Köse, Mansur Yavaş'In birtakım hayaller içinde olduğunu ve aklının ABB'de olmadığını savunan Murat Köse "gelin görev sürenizin son aylarında ANkara'ya hizmet üretelim, kalan zamanı bari doğru değerlendirelim. Belki böyle yaparsak Mansur Yavaş'In kalan zamanında belki Ankara'ya bir eser bırakabiliriz. Belki Ulaştırma Bakanlığı ile beraber özellikle tünel stratejileri ile artan trafik yoğunluğu azaltılabilir." diyerek birlikte çalışmayı teklif etti.

"Bütçeye onay verdik Ankaralılara kıyamayız"

Murat köse, "bundan sonra da yapılacak hataların Ankaralılar adına takipçisi olacağız. Tüm bu eleştirilerimize rağmen de ABB bütçesine destek verdik. Çünkü Ankara halkına kıyamayız. 2023 Bütçesi, 7 tane Bakanlık bütçesinden büyük olduğunu söyledik, bu bütçenin Ankara'lılar için verimli kullanılmasını istiyoruz" dedi.

Murat Köse: İhaleler doğrudan temin şeklinde veriliyor

Murat Köse "Mansur Yavaş'ın şeffaflık iddiaları algıdan ibaret. Bunlar Sayıştay'ın denetim raporlarına da yansımış durumda. Özellikle 29 Haziran 2020 tarihinde 260 Milyon liralık bir ihalenin pazarlık usulü ile yapıldığı Sayıştay raporlarına yansımış. Peki hani ABB açık ihale yapıyordu? Bu kadar büyük bir ihaleyi nasıl pazarlık usulü yapar? 260 Milyonluk ihaleyi alan Belediye şirketi, 202 milyona ihaleyi başka bir şirkete verildiğini görüyoruz. Bu şekilde ABB'den şirketlere bütçe aktarıldığını ve bunun da hesabının verilmediğini biliyoruz" dedi.

Su indirimi sorusu

Bir gazetecinin Mansur Yavaş'ın su indirimine direndiğini hatırlatarak, süreci mahkemeye taşıdığını belirtmesi üzerine Murat Köse, "karar merci ABB Meclisidir, Mansur Yavaş dava açtı mahkeme kararını bekliyoruz ancak karar merci ABB Meclisidir. ABB Meclisi, ABB'nin bütün iştiraklerinin Genel Kuruludur. Geçmişte suyun pahalı olduğunu söyleyen bir belediye başkanına verdiği sözleri yerine getirmesi için önemli bir fırsat. Biz AK Parti olarak kademeli zamma karşı çıkmadık, fahiş zamma karşı çıktı. Kaldı ki Mansur Yavai su indirimini uygulamadan uygulamış gibi yardımları kesti ve bunu da siyaset yaptığını belirterek savundu. Uygulamıyor ve suç işliyor, kimse kanunun üzerinde değildir" dedi.

"İlçe Belediyeleri olarak yardımı kesilenlerin listesini istedik"

Murat Köse, su indirimi bahanesiyle yardımları kesilen vatandaşlara yardım yapmak için ilçe belediyeleri olarak bir liste istediklerini, bunun da yardımları kesilenler olduğunu belirtti. Ancak Mansur Yavaş'ın verdiği listenin, yardımı kesilenler değil, başvuranların tümü olduğunu kaydetti. Murat Köse yaptıkları araştırmalar sonucunda listede son derece yüksek geliri olan kişilerin isimleri olduğunu belirtti. Murat Köse, yardım alanlardan birinin akaryakıt arsası olan bir kişi olduğunu ifade etti. Köse "mesele mazaret üretmek değil eser ve iş üretmek, eğer bir eser yapmış olsa kamuoyu bunu bilirdi. Mansur Yavaş'ın eserlerini halka sorduğumuzda malesef vatandaşımız söyleyemiyor. Bu algı siyasetinin sonucudur. Ancak artık şapka düştü Mansur Yavaş gerçeğini halkımız biliyor" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.