Hava Durumu

Polatlı'da 2 Köy Yaşam Merkezi Faaliyete geçecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2000 Köy Yaşam Merkezinin Açılış Töreni gerçekleştirildi. Polatlı’da da 2 köyde köy yaşam merkezi faaliyete geçecek.

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2022 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 10.11.2022 12:44
https://www.yozgatcamlik.com/
Polatlı'da 2 Köy Yaşam Merkezi Faaliyete geçecek!

2000 Köy Yaşam Merkezinin Açılış Töreni gerçekleştirildi. Bu kapsamda Polatlı’da da Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen ödenek, Polatlı Belediyesi ve muhtarlıkların iş birliği ile 2 köyde köy yaşam merkezi faaliyete geçecek. İğciler ve Kargalı Mahallelerinde yapımı tamamlanan Köy Yaşam Merkezlerinin önümüzdeki hafta faaliyete geçmesi bekleniyor. Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İĞCİLER VE KARGALI’YA KÖY YAŞAM MERKEZİ

Ülke genelinde 2000 köy yaşam merkezinin açılış törenin gerçekleştirilmesiyle Polatlı’da da 2 köyde köy yaşam merkezi faaliyete geçmeye hazırlanıyor. İğciler ve Kargalı mahallelerinde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen ödenek, Polatlı Belediyesi ve İğciler ile Kargalı mahalle muhtarlıkların iş birliği ile köy yaşam merkezi tamamlandı. İğciler ve Kargalı mahallelerindeki köy yaşam merkezlerinin önümüzdeki hafta faaliyete geçmesi bekleniyor.

AÇILIŞI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, açılışı yapılan Köy Yaşam Merkezlerini, “Eğitimde gelenekle geleceği buluşturan” stratejik hamlelerden birisi olarak gördüğünü belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Köy Yaşam Merkezlerimizle sadece eğitime yeni bir soluk kazandırmıyor, aynı zamanda evlatlarımızı yarının Türkiye’sine de hazırlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. Köy Yaşam Merkezlerinde verilecek mesleki ve teknik kurslar ile kültür ve sanat faaliyetlerinin de köylere yeni bir dinamizm katacağına inandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim camiası için büyük bir kazanç olan projeye öncülük eden Millî Eğitim Bakanlığı’nı, destek veren İçişleri ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nı tebrik etti. Köy Yaşam Merkezlerinde eğitim alan çocuklar ile onları vatana, millete ve ailelerine hayırlı birer insan olarak yetiştiren öğretmenlere muvaffakiyet dileyen Erdoğan, sıradan bir memurluktan öte vatan görevi yürüten öğretmenlerin her birine emekleri ve fedakârlıkları için teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.