Hava Durumu

Sinan Burhan net konuştu: Yalan söyleyen varsa istifa etsin!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Sinan Burhan, belediye meclisinde Mansur Yavaş tarafından su indirimi bahanesiyle yardımların kesilmesine tepki gösterdi

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2022 14:34
Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2022 14:34
https://www.yozgatcamlik.com/
Sinan Burhan net konuştu: Yalan söyleyen varsa istifa etsin!
"Ortada büyük bir yalan var"

Burhan, belediye meclisinde yaptığı konuşmada ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘su indirimi’ yalanıyla ihtiyaç sahiplerinin yardımlarını kestiğini ifade ederek, CHP’lilerin yüzüne, “Kim yalan söylüyorsa istifa etsin” diye haykırdı. ABB Meclis Üyesi Sinan Burhan, Mecliste yaptığı açıklamada, “Önemli, Ankaralıların şok olacağı bir bilgiyi paylaşmak istiyorum: Ankara Büyükşehir Belediyesinde bir tek kuruş suda indirim yapılmadı. Peki ne yaptı? Kışa yaklaştık, yaklaşık 300 bin kişiye mesaj çekerek, ‘Kömür yardımını kesiyoruz, et yardımını kesiyoruz, buğday yardımını kesiyoruz, ilaç yardımını kesiyoruz, tohum yardımını kesiyoruz’ dedi. Peki bu yardımı kesme gerekçesi olarak neyi gösterdi? İşte yalan bu! Tiyatro bu! Deniliyor ki su fiyatları yüzde 50 indi, tüm Ankaralılara sesleniyorum: bir tek kuruş indirim yapılmadı. Ortada büyük bir yalan var. Buradan ankara Büyükşehir Belediyesinin havuz medyasına da sesleniyorum: bir tek kuruş su fiyatlarında indirim yapıldı mı? Yapılmadı! Peki neden fakirin, fukaranın, garibin, gurabanın yardımını kesmekle tehdit ediyorsunuz? Pazartesi Mansur Bey burada konuşacak, desin ki ‘Ben bir kuruş su fiyatlarını indirdim’ istifa edeceğim ama kendisi yalan söylediği içinistifa etmesi lazım. Ankaralının onuruyla oynayamaz” şeklinde konuştu.

CHP SESSİZ KALDI

ABB Meclisinde bulunan tüm CHP’lilere karşı suda tek kuruş indirim yapılmadığını, ihtiyaç sahiplerinin haklarının yendiğini ifade ederek, ABB Başkanı Yavaş’ın istifa etmesi gerektiğini söyleyen Sinan Burhan’ın bu sözlerine CHP’liler sessiz kaldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, ‘suda indiririm’ yalanıyla vatandaşlara yapılan yardımları kestiği öne sürüldü. Suda tek kuruş indirim olmadığını belirten Ak Parti’li Burhan, “Yaklaşık 300 bin kişiye mesaj çekilerek 'Biz kömür, et, buğday, ilaç ve tohum yardımlarını kesiyoruz.' dediler” dedi.
Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi toplantısında, "su indirimi" konusu ele alındı. Toplantıda söz alan AK Parti Altındağ Belediye Meclisi Üyesi Sinan Burhan, CHP Balıkesir İl Başkanlığının, Ankara Büyükşehir Belediyesinin su ücretlerinde yüzde 50 indirim yaptığı gerekçesiyle Balıkesir'de de su fiyatlarında aynı oranda indirim yapılması için kampanya başlattığına dikkat çekti.

300 BİN KİŞİYE ‘KESİYORUZ’ MESAJI

Ankara Büyükşehir Belediyesinde bir tek kuruş suda indirim yapılmadığını anlatan Sinan Burhan, “Bakın şu anda kışa yaklaştık. Yaklaşık 300 bin kişiye mesaj çekilerek 'Biz kömür, et, buğday, ilaç ve tohum yardımlarını kesiyoruz.' dediler.” diye konuştu.
“Bu yardımı kesme gerekçesi olarak neyi gösterdiler?” diye soran Burhan, “Deniliyor ki, su fiyatları yüzde 50 indi. Tüm Ankaralılara sesleniyorum bir tek kuruş su fiyatı inmedi, ortada büyük bir yalan var.” ifadelerini kullandı.
Mansur Yavaş’ı yalan söylediği için istifaya davet eden Burhan, şunları kaydetti: “Peki neden fakiri fukarayı yardımı kesmekle tehdit ediyorsunuz. Yardımı kesiyorsunuz. Bu illüzyonu ben ortaya koymak istiyorum. Su fiyatlarını kimse indirmedi. Pazartesi günü Mansur Bey burada konuşacak. Desin ki 'Ben bir kuruş su fiyatlarını indirdim', ben istifa edeceğim. Ama kendisi yalan söylediği için istifa etmesi lazım. Ankaralının onuru ile oynayamaz."


HESABINI VATANDAŞ YAVAŞ’TAN SORACAK

AK Parti Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse de, indirilmeyen su fiyatı üzerinden sosyal yardımların kesilmesinin bir vakıa olduğunu belirtti. Bu gerçeği tüm Türkiye'nin duyması gerektiğini vurgulayan Köse, “Meclisten bir karar alındı ama ABB bunu uygulamadı. Su fiyatları inmemesine rağmen gelirlerimizde düşme oldu diye kışa girerken insanların kömür ihtiyacı karşılanmadı." diye konuştu. Gerçekten mağdur olan insanlar üzerinden siyaset yapılmasının çok yanlış olduğunu anlatan Köse, “CHP'nin bu tavrını kınıyorum. Bu millet sahipsiz değildir. Biz ilçe belediyeleri olarak hepsinin ihtiyaçlarını karşılıyoruz, karşılamaya da devam edeceğiz. Bunun hesabını zaten vatandaşımız Mansur Yavaş'tan soracak."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.