Son Dakika: MHP’nin Yozgat’ta çok konuşulan başvuru. Genel merkezde başvurusunu yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi’nde Yozgat Milletvekili aday adaylığı başvuruları genel merkezde devam ediyor. Yozgat’ın ve ülkücü camianın tanınan ismi Yusuf Mertoğlu, milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2023 14:50
Haber Güncellenme Tarihi: 18.03.2023 14:50
https://www.yozgatcamlik.com/
Son Dakika: MHP’nin Yozgat’ta çok konuşulan başvuru. Genel merkezde başvurusunu yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi’nde Yozgat Milletvekili aday adaylığı başvuruları genel merkezde devam ediyor. Yozgat’ın ve ülkücü camianın tanınan ismi Yusuf Mertoğlu, milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.

MHP’de bu güne kadar siyasi süreçlerde etkin rol oynayan isimlerden, ekonomist Yusuf Mertoğlu, parti genel merkezine müracaat belgesini verdi.

MHP siyasetinde tanınan bir isim

Ekonomist kimliğinin yanı sıra MHP’de belediye başkanlığı tecrübesi de bulunan MHP Yozgat Milletvekili aday adayı Yusuf Mertoğlu, partisinin siyasi süreçlerinde hizmet yarışında geri durmayan simalardan.

Yozgat’a ve ülkeye hizmet aşkı ile

Müracaat sonrası açıklamada bulunan Mertoğlu, Yozgat’a ve ülkeye hizmet aşkı ile çıktığı yolun hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye duyduğu muhabbet ve yakınlığı ile de bilinen Mertoğlu, özellikle merkez ve ilçelerdeki tanınırlığı ile de dikkat çekiyor.

Yusuf Mertoğlu kimdir?

1955 Yozgat doğumlu. İlkokulu Çadırardıç’ta, Ortaokulu Kırıkkale’de, Liseyi de Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesi’nde tamamlayan Mertoğlu, üniversite eğitimini 1978 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi ve Başkent İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okulu’nda  (Ekonomi-Maliye) tamamladı. 1991  Gazi Üniversitesi  Sosyal Bilimler Enstitüsü- Ankara, İktisat Anabilim Dalı Tez Konusu: Türkiye Ekonomisinin Dışa Açılmasında Yabancı Sermayenin Rolü oldu. 1978 yılında T.C Merkez Bankasında göreve başlayan Mertoğlu, 2004 yılında uzun yıllar yaptığı Merkez Bankası İdare Merkezi Müdür Yardımcılığından emekli oldu.

Mertoğlu bu güne, Yönetim Semineri, İnsan İlişkileri ve Motivasyon Semineri, Stres Yönetimi Semineri, Çağdaş Yönetim Semineri, Aktiviteye Dayalı Maliyet Muhasebesi ve TCMB Uygulaması Semineri, Performans Değerlendirmesi Semineri, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulu 2005, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi - Ceza Muhakemesinde Uzlaştırmacı Eğitimi 2017, Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu - Ön Lisans eğitimlerine katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi üyesi olan Yusuf Mertoğlu, siyasi süreçte şu görevlerde bulundu ve aday oldu: 23. Dönem Yozgat Milletvekili Aday Adayı, 29/03/2009-30/03/2014 MHP Yozgat Çadırardıç Belediye Başkanı, 25. Dönem MHP Yozgat Milletvekili Adayı, 26. Dönem MHP Yozgat Milletvekili Aday Adayı, 27. Dönem MHP Yozgat Milletvekili Adayı (2. Sıra).

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.