En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

YOZGAT POLİSİNDEN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÇOK KONUŞULACAK UYGULAMA

Yozgat Gündemi 17.07.2021, 15:05

Yozgat Emniyeti, bayram öncesi yaptığı uygulamalarla yine farkındalığını ortaya koydu. Özellikle karayolunda yaşanan trafik yoğunluğuna karşı alınan sıkı önlem vatandaştan tam not aldı.

İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Kurban Bayramı öncesi karayollarında oluşan trafik yoğunluğuna sıkı tedbirler aldı. Özellikle şehir içi trafiğinde yaşanan yoğunluk kavşaklarda görev yapan trafik polisleri ile önlenirken il sınırına kadar olan güzergahlarda ise belirli aralıklarla ekipler görev yapıyor.

İL SINIRINA KADAR GÖREV YAPIYORLAR

Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Yozgat il sınırına kadar olan güzergahlarda belirli aralıklarla konuşlandırılarak vatandaşların sürat ve hatalı sollama gibi kazaya sebebiyet verecek hareketlerden kaçınmalarının önüne geçiliyor.

Gurbetçi trafiğinin de etkisi ile oluşan yoğunluğa, bayram tatili ve yaz tatili de eklenince yollarda oluşan yoğunluğun artmasından dolayı Yozgat polisinin ortaya koyduğu yoğun mesai vatandaştan da destek buluyor.

TEŞEKKÜRLER YOZGAT POLİSİ

Yozgat’tan Ankara’ya gitmekte olan Yozgatlılar’dan gazetemize ulaşan mesajlarda; “Çerikli’ye kadar 66 plakalı polis araçları görev yapıyor. Güzergahlardaki radar uygulaması da buna eklenince özellikle hız ve hatalı sollamanın da ciddi anlamda önüne geçilmiş olacak. Sayın emniyet müdürümüz ve görev yapan tüm emniyet mensuplarına teşekkür ediyoruz.”

ŞEHİR İÇİ TRAFİKTE YIĞILMALARIN ÖNÜNE GEÇİLDİ

Bayram önceleri şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğu polisin gayreti sayesinde daha da azaldı.

Özellikle şehir geçişi boyunca kavşaklarda görev yapan polisler trafik ışıklarında oluşan yoğunluğu aza indirme noktasında mesai gözetmeksizin gayretli bir çalışma yürütüyor.

Öte Yandan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri "Yorulunca Mola Verin Hayata Mola Vermeyin" projesi kapsamında Yozgat-Sorgun istikameti 25. kilometresinde bulunan uygulama noktasında sürücüleri durdurarak uygulama hakkında bilgi verip broşür dağıttı. Emniyet ekipleri ayrıca, sürücülere açık alanda çay ikram edip dinlenmelerini sağladıktan sonra yola devam etmelerine izin verdi.

Yozgat’ta İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Yozgat-Kırıkkale, Yozgat-Sivas, Yozgat-Kayseri, Yozgat Çorum il sınırları bölgesinde toplam 327 kilometrelik yol ağında 66 kavşakta 400 personel ile bayram süresince görev yapmaya devam edecek.

Bayram tatili için Ankara’dan Kars’a giden Mutlu Taşdemir isimli sürücü, “Emniyet Müdürlüğümüzün uygulamasını çok güzel buldum, sağ olsunlar. Bayram trafiği çok yoğun bizim güvenliğimiz için tedbir almışlar. Dinlenmemiz için çay ikram ettiler, çok güzel bir uygulama. Dinlendik çayımızı da içtik yolculuğumuza da devam edeceğiz” dedi. Can Kaplan isimli sürücü ise “8 saattir yoldayım. İstanbul’dan Sivas’ın İmranlı ilçesine gidiyorum. Çok güzel oldu bu uygulama benim için belki de devam etsem ben kaza yapabilirdim. Gayet güzel düşünülmüş bir uygulama” şeklinde konuştu.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Zekai Doğanay da 327 kilometrelik yol ağında 66 kavşakta 400 personel ile bayram boyunca denetim yapacaklarını söyleyerek, "Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü olarak doğuyu batıya, kuzeyi güneye bağlayan bir coğrafi yapıya sahibiz. Yaklaşık 327 kilometrelik bir yol ağımız mevcut. Bu yol ağımızda sabit kavşaklarda bekleme yapan ekiplerimiz mevcut bunun haricinde 5 noktada radar araçlarımızla hız denetimi yapılmaktadır. Ayrıca iki noktada Kırıkkale-Yozgat, Sivas-Akdağmadeni arasında da araç sürücülerimizi durdurarak mola vermelerini sağlayıp çay ikramında bulunuyoruz. Yani ‘Mola sizden çay bizden’ sloganıyla hareket ediyoruz. Sürücülerimizden tek isteğimiz uzun yolculuk yaptıkları için havalarında sıcak olması nedeniyle sık sık mola vermelerini, araç sürerken cep telefonu kullanmamalarını, emniyet kemeri takmalarını ve trafik kurallarına uymalarını istiyoruz. Bu vesile ile gidecekleri noktalara güvenli bir şekilde gitmelerini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@
version="1.0" standalone="yes"?> <