AK Parti Yozgat’ta Adaylarını Tanıttı: İşte 14 ilçe 22 beldede AK Parti Adayları…

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Yozgat ilçe ve belde belediye başkan adaylarını gerçekleştirdiği büyük aday tanıtım toplantısı ile kamuoyuna duyurdu.

Rabia Sultan Büyüker
Rabia Sultan Büyüker Tüm Haberleri
AK Parti Yozgat’ta Adaylarını Tanıttı: İşte 14 ilçe 22 beldede AK Parti Adayları…
AK Parti Yozgat’ta Adaylarını Tanıttı: İşte 14 ilçe 22 beldede AK Parti Adayları…
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Aday tanıtım toplantısına, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan, AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf İbiş, İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, AK Parti önceki dönem Milletvekili Yusuf Başer, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AK Parti Yozgat’ta Adaylarını Tanıttı: İşte 14 ilçe 22 beldede AK Parti Adayları…

Aday tanıtım toplantısında Yozgat’ın ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı. Yozgat’ın merkez belediye başkan adayı Celal Köse’nin açıklanmasının ardından 13 ilçe 22 belde belediye başkan adayları da tanıtım toplantısında açıklandı.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Altuntaş açıklamasında, 14 ilçe ve 22 beldede AK Parti bayraklarını dalgalandıracaklarını dile getirirken, AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu ise bütünlüğün 14 ilçe ve 22 beldede devam edeceğine olan inancını dile getirdi.

AK Parti Yozgat’ta Adaylarını Tanıttı: İşte 14 ilçe 22 beldede AK Parti Adayları…

Yozgat’ı Daha İleri Taşıyacağız

Hassas bir süreçte adayları belirlediklerini dile getiren AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş,

‘’Kıymetli dava arkadaşlarım ve kıymetli misafirlerimiz AK Parti Yozgat İlçe Belediye Başkan aday tanıtım toplantımıza hoş geldiniz. Tüm adaylarımıza 30 Marta kadar devam edecek bu kutlu davada başarılar diliyorum. Allah yolumuzu açık etsin, Allah utandırmasın. Bizi durdurmaya çalışanları siz bizden daha iyi biliyorsunuz. Birçok konuda ve alanda sizlerin desteği ile daha ileri taşımaya kararlıyız. Reisimizin önderliğinde daha birçok konu ve alanda sizlere hizmet vereceğiz. Karar siz kıymetli hemşehrilerimiz. Adaylarımızı belirlerken çok hassas bir tespit sürecinden geçtik. Bütün belediye başkanlarımıza ve adaylarımıza teşekkür ediyorum. 14 ilçe ve 22 beldede ak parti bayrağını dalgalandıracağız’’ ifadelerine yer verdi.
AK Parti Yozgat’ta Adaylarını Tanıttı: İşte 14 ilçe 22 beldede AK Parti Adayları…

Devam Edeceğiz

Yeni dönemde daha çok iş yapacaklarını vurgulayan Yozgat Belediye Başkan Adayı ve Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse,

‘’Sevgili dava ve yol arkadaşlarım, kıymetli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada olmaktan çok mutluyum, gururluyum. Bizler kimsenin cesaret edemediği işler yaptık. Büyük cami projemizi yaptık, yurt caddesi ve eski pazar mahallesi projelerimizi yaptık. Doğruyu bildikleri halde doğruyu söylemeyen insanlar oldu. Allah nasip eder, milletimiz bize teveccüh gösterirse 1 Nisan’da daha çok iş yapacağız. 10 gün sonra proje tanıtım toplantısı yapacağız. Alt yapı işlerine girmeyin dediler, biz sağlığımızı, Yozgat’ımızı düşünüyoruz dedik, bismillah dedik başladık. Yeni dönemde de devam edeceğiz. Yüzde 70 seviyesindeyiz alt yapıda çok şükür. Dekoratif lambalar ile ışıklandırmalar yapacağız. Bütün mahallelerimizde kentsel dönüşüm yapacağız’’ şeklinde konuştu.
AK Parti Yozgat’ta Adaylarını Tanıttı: İşte 14 ilçe 22 beldede AK Parti Adayları…

Yozgat Siz Bize Emanetsiniz

Gece uyumadık, gündüz yorulmadık ifadelerine yer veren AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan,

‘’Değerli Grup Başkanvekilim, kıymetli başkanlarım, dava arkadaşlarım ve kıymetli misafirlerim sizleri sevgi, saygı ve hasretle selamlıyorum. Aday tanıtım programımıza hoş geldiniz. Benim evimde Yozgat, barkım da Yozgat, geleceğimde Yozgat. Kıymetli hemşehrilerim, bizler AK Parti ailesi olarak bizler öyle bir lidere sahibiz ki dosta güven düşmana korku veriyor. Mazlumların sesini dile getiren sadece bizim liderimizdir. 14 ilçe belediye başkan adayımız ve 22 belde belediye başkan adayımız ile karşınızdayız. 14 ilçe 22 beldemizi cumhurbaşkanımıza hediye etmeye hazır mıyız? Abdulkadir abim ile sizlere bir söz verdik. Gece uyumadan gündüz yorulmadan çalışacağız dedik bizler sözümüzü tuttuk sizler şahit misiniz? Yozgat siz bize emanetsiniz’’ dedi.
AK Parti Yozgat’ta Adaylarını Tanıttı: İşte 14 ilçe 22 beldede AK Parti Adayları…

Hep Yan Yana Olacağız

Emanetleri geri alacağız sözlerine yer veren AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül,

‘’Sevgili misafirlerimiz ve kıymetli yol arkadaşlarımız hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Aday tanıtım toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Türkiye Yüzyılına emin adımlar ile ilerlemeye devam edecek. Yozgat Cumhurun sarsılmaz kalesidir. AK Parti Yozgatlının yuvasıdır. Cumhurbaşkanımız Yozgatlının gönlündedir. 1 Nisan sabahı zafer yine Yozgatlının olacaktır. Bütün ilçelerimizi çok özledik. Emanetlerimizi geri alacağız. AK Parti belediyeciliği ile son sürat ilerleyeceğiz. Yarınlarımızın umudu AK gençler, gençlerimiz hazır mısınız? Yeni bir zafer yazmaya var mısınız? Başkan adaylarımız sizlere emanet. Ben ve milletvekili arkadaşım hep yanınızda olacağız. Yozgat’ın kale oluşunu düşürmeyeceğiz, hep beraber yan yana olacağız’’ ifadelerine yer verdi.
AK Parti Yozgat’ta Adaylarını Tanıttı: İşte 14 ilçe 22 beldede AK Parti Adayları…

Dualarınıza Talibiz

Bütünlüğün devam edeceğine inandığını söyleyen AK Parti Grup Başvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu,

‘’Çok değerli il başkanım, çok değerli milletvekili arkadaşlarım, çok değerli Yozgat belediye başkanım, çok değerli parti üyelerimiz, çok değerli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Türkiye Yüzyılının mimarı dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın selam ve muhabbetlerini sizlere iletiyorum.  Çok değerli dava arkadaşlarım Yozgat bugün başka bir güzel. Hıncahınç ve coşkuyla heyecanla dolduran vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. AK belediyeciliği ve AK Parti siyasetini halk ile buluşturan Yozgat il teşkilatına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu bütünlüğümüz 14 ilçemizde de 22 beldemizde de yine devam edecek. Davetimize gelen siz misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Yozgatlı hemşehrilerimizin dualarınıza talibiz’’ şeklinde konuştu.

AK Parti Belde Belediye Başkan adayları şu isimlerden oluşuyor:

Akdağmadeni: Belekçehan-Şahin Arısoy, Umutlu-İlhan Koçak, Oluközü-Mustafa Yılmaz.

Aydıncık: Baydiğin-Osman Uslu. 

Boğazlıyan: Ovakent-Tuncay Erdoğam, Sırçalı-Ferit Koçyiğit, Yamaçlı-Şaban Altıntaş, Yenipazar-Mustafa Özer, Uzunlu-Mustafa Uçar.

Çayıralan: Konuklar-Muammer Çetin.

Çekerek: Özükavak-Abdullah Gökçetürk.

Kadışehri: Halıköy-Zeki Şimşek.

Saraykent: Dedefakılı-Haydar Coşkun, Ozan-Ahmet Yaşar.

Sarıkaya: Karayakup-Hidayet Kolver

Sorgun: Araplı-Üzeyir Cansev, Doğankent-Önder Sungur, Yeniyer-Nevzat Atak, Çiğdemli-İsmail Biçer, Bahadın-Mustafa Kurul, Eymir-Çetin Mertoğlu, Gülşehri-Ali Ünlü.

AK Parti Yozgat’ta Adaylarını Tanıttı: İşte 14 ilçe 22 beldede AK Parti Adayları…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti’de Yozgat Belediye Başkan adayı mevcut başkan Celal Köse olarak açıklanırken ilçe belediye başkan adayları şu isimlerden oluştu:

Akdağmdeni-Ferudun Daştan, Aydıncık-Mustafa Tekçam, Boğazlıyan-Gökhan Coşar, Çandır-Mustafa Ertan Örgün, Çayıralan-Şahin Şahiner, Çekerek-Eyüp Çakır, Kadışehri-Şahbettin Aksoy, Saraykent-Ahmet Öçal, Sarıkaya-Osman Gözan, Sorgun-Mustafa Gürbüz, Şefaatli-Zeki Bozkurt, Yenifakılı Cevdet Arslan, Yerköy-Fatih Arslan.

10 Şub 2024 - 14:37 Yozgat/ Yozgat- Siyaset

Mahreç  Rabia Sultan Büyüker


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yozgat Çamlık Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yozgat Çamlık Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yozgat Çamlık Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yozgat Çamlık Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.