Yozgat Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan Anlattı: Kazanan Yozgat Olacak!

Yozgat Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan, Tarık Yılmaz ile Yozgat Gündemi konuğu olarak seçim süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Arslan, ilk dönemde gerçekleştirdikleri Yozgat’ın çehresini genişletme projelerinin devamına uygun projeler geliştirdiklerini ve Yozgat’ın daha yaşanabilir ve sevilen bir şehir olması için çalışacaklarını vurguladı.

Rabia Sultan Büyüker
Rabia Sultan Büyüker Tüm Haberleri
Yozgat Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan Anlattı: Kazanan Yozgat Olacak!
Yozgat Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan Anlattı: Kazanan Yozgat Olacak!
Haber albümü için resme tıklayın

Yozgatlı hemşehrilerine hizmet etme imkanı bulmanın ardından vatandaşın tekrar istekleri üzerine aday olduğunu ve aday olduğu partinin ise kendisine yabancı olmadığını dile getirdi. Arslan, vatandaş ile birebir temas halinde konuştuklarını görüş ve isteklerin bu şekilde daha etkili olduğunu söyledi.

Yozgat’ın mevcut sıkışık durumundan bir an önce kurtulması gerektiğini vurgulayarak projelerinin ve çalışmalarının bu yönde hız kazacağını dile getirdi.

Yozgat Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan Anlattı: Kazanan Yozgat Olacak!

Vatandaşımızda istek vardı

Hemşehrilerimizin beklentileri var diyen Arslan,

‘’Öncelikle ilimize doktor olarak ardından idareci olarak il sağlık müdürü olarak uzun süre hizmet ettim. Sonrasında nasip oldu siyaset yolu açıldı bizlere. Milletvekilliği dönemimiz oldu. Belediye başkanlığı dönemimiz oldu. Bu arada zaman zaman Ankara’da parti genel merkezinde idari görevlerimiz oldu, genel yöneticilik görevlerimiz oldu. Bu güne kadar getirdik. 2014 seçimlerinde Yozgat Belediye Başkanı olarak Yozgatlı hemşehrilerimize hizmet etme imkanımız oldu. 2019 yılında devam ederiz diye düşünüyorduk, umut ediyorduk ve bekliyorduk. Hemşehrilerimiz de öyle bekliyordu. Tekrar devam etmemiz noktasında bir beklenti vardı ama siyasette başka şeylerde oluyor istemediğimiz, sevmediğimiz, görmek istemediğimiz şeylerde oluyor ve biz aday gösterilemedik. Hemşehrilerimiz daha sonra ısrar ettiler, beklenti içerisinde oldular bağımsız aday olduk. Epeyce de oy aldık. Ben teşekkür ediyorum Yozgatlı hemşehrilerimize. Aslında kazandık seçimi ama başka faktörler ile kaybettik. Bugün geldiğimiz noktada ise Yozgatlı hemşehrilerimizin bizimle ilgili beklentileri devam ettiği için, talepleri devam ettiği için yeniden aday olduk. Bu kesinlikle bir makam hırsı değil siyaseti halkla yaparsınız eğer halkta karşılığınız var ise yaparsınız yoksa tabi ki yapmanız mümkün değil. Biz de böyle bir istek gördüğümüz için devam ediyoruz’’ dedi.
Yozgat Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan Anlattı: Kazanan Yozgat Olacak!

Aynı çizgideki bir siyasi oluşum

Partisi ile uyum içerisinde olduklarını vurgulayan Arslan,

‘’1994 senesinde ben sağlık müdürüydüm o zamanlar istifa ettim. Refah partisinden bir talep geldi, Allah rahmet eylesin Erbakan hocamın görevlendirdiği arkadaşlar bizi partiye davet etti, biz de o dönemde belediye başkan adayı olarak siyasete başladık. Geldiğimiz noktada aynı çizgide yürüyen bir siyasi oluşum. Dolayısıyla bizim için yabancı değil. Parti yönetimindeki birçok insanlar yıllardan beri tanıdığımız ve beraber siyaset yaptığımız insanlar. Bu manada da uyumlu bir beraberlik oldu’’ şeklinde konuştu.

Yozgat Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan Anlattı: Kazanan Yozgat Olacak!

Birebir iletişimden yanayız

Seçim çalışmaları kapsamında kalabalık gezmediklerini söyleyen Arslan,

‘’Seçim çalışmasının gerekleri var. Çok yoğun bir tempoda sürüyor. Değişik meslek grupları ile bir araya geliyoruz. Mahalleler geziliyor, ev toplantıları yapılıyor, site toplantıları yapılıyor ve mümkün olduğu kadarda insanlara birebir dokunmaya çalışıyoruz. Birebirden kastım şu, insanlar tanımak istiyor sizleri bir iki kelime ya da cümle olsun konuşmak istiyor. Daha çokta birebir temas şeklinde seçim çalışmalarını yürütüyorum. Tabi bunu yaparken büyük kalabalıklar ile de gezmiyoruz her zaman olduğu gibi ben onu sevmiyorum. Çünkü eğer birebir konuşursak çok daha iyi anlayabiliyoruz birbirimizi. Çok daha iyi de anlatıyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Yozgat’ın sevilmesi lazım

Yozgat’a gelen insanların, misafirlerin ve yaşayacak kişilerin sevmesi gerektiğini dile getiren Arslan,

‘’Bizim başkanlık yaptığımız dönemde ağırlıklı olarak şehrin çehresini değiştirmeye çalıştık. Yani daha çok şehrin bir şehir görünümüne kavuşması için çalıştık. Bu konuda çok güzel çalışmalar yapıldı. İmar ile ilgili, düzenlemeler ile ilgili hazırlıklar yapıldı. İstiyoruz ki Yozgat Türkiye’de iyi konuşulan, yaşanmak istenilen bir şehir olsun. Tabi ki bizler Yozgat’ı her halükarda seviyoruz. Kargaşasını da seviyoruz. Taşını, toprağını da seviyoruz ama bizim sevmemiz yetmiyor. Bizim dışımızda Yozgat’a gelen insanların memuriyet olabilir, ticaret olabilir, eğitim olabilir bu sebepler ile Yozgat’ı sevmesi lazım, Yozgat’a isteyerek gelmesi lazım. Yozgat’ta yaşamak istemesi lazım. Biraz daha uzun kalması lazım. Kura çekildiği zaman ya da tayini buraya çıktığı zaman eyvah bu Yozgat nereden çıktı dememesi lazım isteyerek gelmesi lazım. Görev süremiz boyunca da bunu yapmaya çalıştık. Nasip olursa da bundan sonrada bunu yapmaya çalışacağız. Yozgat’ın dışındaki insanların da güzel gördüğü bir Yozgat’ı hayata geçirmeye çalışacağız’’ dedi.

Yozgat Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan Anlattı: Kazanan Yozgat Olacak!

Yozgat kentsel dönüşüm ile değişecek

Yozgat’ın semtleşmesi gerektiğinin altını çizen Arslan,

‘’ Yeni dönemde bizim en önem verdiğimiz proje Yozgat’ın yavaş yavaş düzenli bir imara kavuşması. Bugün Yozgat, şehir merkezinde sıkıştı. Yaklaşık 30 bin kişinin, 40 bin kişinin yaşayabileceği bir genişlikteki alanda bugün 100, 120 bin kişi yaşamak zorunda kalıyor ve bunun getirdiği sorunlar var. Dolayısıyla da Yozgat’ı mevcut bu sıkışık durumdan çıkarmamız lazım. Geçtiğimiz dönemde Sarıhacılı köyünü, Divanlı’yı ve Azizli Bağları köylerini mahalle yapmak suretiyle Yozgat’ın imar planı içerisine aldık, bununla birlikte Yozgat ciddi anlamda bir genişleme imkanına kavuştu. Şimdi hazırlanacak düzgün bir imar planının etrafında Yozgat’ı yeniden şekillendirmek istiyoruz. Bu yeni imar hamlesinin ilk adımı Sarıhacılı TOKİ konutları oldu. Şimdi biraz daha ileriye gideceğiz. Yeni dönem projelerimizden bir tanesi Bin Konutlu Bahçelievler Projesi. İnsanlarımızı daha doğal bir ortamda daha insani bir ortamda yaşama imkanı sunacağız ve bu Bin Konut ile birlikte Yozgat biraz daha mevcut oturumunun dışına çıkmış olacak. Tabi ki cazip konutlar olacak bunlar dolayısıyla da insanlarımız orada yaşamak isteyecekler. Kısacası şunu yapmak istiyoruz Yozgat artık semtleşmek zorunda. Yozgat’ta yeni semtler oluşmak zorunda. İnsanlar en ufak ihtiyacı için şehir merkezine gelmek zorunda kalmamalı. Şehir merkezini tıkamamalı ve Yozgat’ın batı tarafında İnşallah yeni bir Yozgat oluşturacağız birinci önceliğimiz budur. İkincisi ise Yozgat’ın bazı eski mahalleleri bunlar, Agah Efendi, Tuzkaya, Aşağı-Yukarı Çatak, Nohutlu ve birkaç mahalle daha artık bir kentsel dönüşüm bekliyor. Buralar virane hale geldi. Birçok evler kullanılamaz hale geldi. Buralarda bir imar hamlesi başlatılacak ama bu adaletli bir imar hamlesi adımı olacak. Eskipazar mahallesinin bir bölümü, İstanbulluoğlu Mahallesinin bir bölümü ve Develik Mahallesinin bir bölümünü kapsayacak Yozgat’ın tarihini değerlerini ihya edeceğiz. Eski Yozgat evlerini, konaklarını ihya etmek suretiyle buralarda güzel sokaklar oluşturacağız’’ ifadelerine yer verdi.

Kaynaklar oluşacak

Belediye gelirleri hakkında bilgi veren Arslan,

‘’Belediyeler kendi gelirlerini kendileri oluşturur. Kaynak oluşturur ve bunları da ilin faydasına harcar. Belediyenin mali durumu çok iyi değil ama aşabileceğimi düşünüyorum. Hazırladığımız projelerden bir kısmı aynı zamanda belediyeye kaynak oluşturmaya yönelik yatırımlar. Tahsilatlarımızı, alacaklarımızı iyi takip ederek ve yeni arsalar oluşturmak suretiyle onları değerlendirmek suretiyle bunu tekrar Yozgat’a hizmet olarak döndürmüş olacağız. Kendi kaynağını kendi oluşturan bir belediye olacak’’ dedi.

29 Mar 2024 - 14:58 Yozgat- Siyaset

Mahreç  Rabia Sultan Büyüker


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yozgat Çamlık Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yozgat Çamlık Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yozgat Çamlık Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yozgat Çamlık Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.