Bankaların promosyon çılgınlığı devam ediyor. Bankalar emekli promosyonu için musluğu açtı.

Bankalar 10 bin TL’ye kadar promosyon vermeye başladı.

Haber Giriş Tarihi: 02.09.2022 13:35
Haber Güncellenme Tarihi: 02.09.2022 13:37
https://www.yozgatcamlik.com/
Bankaların promosyon çılgınlığı devam ediyor. Bankalar emekli promosyonu için musluğu açtı.

Bankaların promosyon çılgınlığı devam ediyor. Bankalar emekli promosyonu için musluğu açtı. 10 bin TL’ye kadar promosyon vermeye başladı.

Emekli promosyon kampanyaları uzamasıyla birlikte Eylül ayı için de yenilendi. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşları, Haziran ayı enflasyon rakamları sonrası yüzde 42,35 oranında artmıştı. Türkiye'de özel bankaların verdiği emekli promosyonları önce 5 bin ardından 7 bin, son olarak da 8 bin TL bandını aştı ve ek ödemeler ile 10 bin TL'ye kadar yükseldi.

Haziran ayı enflasyon rakamlarının netleştiği Temmuz zam döneminde, SSK ve Bağ-Kur emekli maaşları yüzde 42,35, memur emekli maaşları ise yüzde 41,69 zam aldı.

Maaşlara yapılan yüksek zamlar bankaların müşteri kazanım iştahını kabarttı. Bununla beraber emekli promosyon kampanyaları artış meydana geldi.

Emekli banka promosyonu ve ödemelerin ulaştığı rakamlar ile son dönemde gündeme oturdu.

Bazı bankalar emeklilere 8 bin liranın üstü ödemeler içeren kampanyalara imza atarken, ek ödemelerle bu rakam 10 bin TL'ye dayandığını duyurdu.

Birçok banka emekli maaşı taşıma işlemi sonrası, 7 bin TL'nin üzeri ödemeyi taahhüt ederken, bazı bankalarda ek ödemelerle bu rakamı daha da yukarı taşıdı.

Bankaların çoğu kampanya bitiş tarihini ise 31 Ağustos olarak duyurmuştu. Bankaların bu tarihten sonra emekli promosyon kampanyalarını Eylül ayı için de güncelledi.

Promosyon almak için 3 yıllık taahhüt şartını tamamlayanlar bu kampanyaları inceleyerek bir banka ile anlaşma yapıp 10 bin lirayı bulan promosyonu alabiliyor.

Ancak 2020 ve sonrasında promosyon anlaşması yapanların henüz süresi bitmedi. Fakat özellikle 2020 yılında anlaşma yapanların aldığı promosyon rakamları bugün verilenlerin 10'da biri kadar bile olmamıştı.

PROMOSYON İÇİN BLOKE KONULAMIYOR

Bazı bankalar eğer o bankadan kredi kullanmışsa emeklinin banka değiştirmesine izin vermiyor. Oysa kredi ile promosyonun bir ilgisi bulunmuyor. Kredi borcu zamanında ödendiği sürece emekli istediği bankadan maaşını alabiliyor. Bazı bankaların da sözleşmesini bitiren emeklilere çok küçük rakamlar teklif ettikleri şikayetleri bulunuyor. tüm şikayetler için tüketici hakem heyetlerine başvurmak mümkün...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.