Yozgatlı vatandaşlar şehirlerine daha çok hizmet yapılmasını istiyorlar

Çamlık Gazetesi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. 

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2023 10:00
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2023 11:34
https://www.yozgatcamlik.com/

Çamlık Gazetesi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz.  Bu kez vatandaşlara Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini sorduk. Vatandaşlara, “Yozgat'a yapılan hizmetlerden haberdar mısınız? Eğer haberdarsanız bir kaçını sayabilir misiniz? Sizce saydığınız hizmetler dışında yapılması gerekenler neler?” sorusunu yönelttik. Yozgatlıların bazıları yapılan hizmetlerden haberdar olduklarını dile getirirken, bazıları ise yapılan bir hizmet olmadığını düşünüyor. Hizmetlerin seçim dönemleri ile sınırlı kalmaması gerektiğini belirten vatandaşlar, özellikle iş sahası noktasında yapılan hizmetlerin artmasını bekliyor.

Vatandaşların görüşleri ise şöyle:

Sema Nur Taşkın, “Hayır. Yani bir hizmet olduğunu düşünmüyorum. Hizmet konusunda yetersiz. Öğrenciye yatırım. Kesinlikle 20 bin öğrenci var ve giderek artıyor bu sayı. Öğrenciye yatırım yapılırsa daha iyi olur. Bir çok arkadaşım okulu bırakıp gittiler. Çünkü istediklerini bulamadılar bu şehirde. Onun için gittiler. Otobüs sıkıntımız var bu şehirde. Düzeltilmiyor. Öğrenci adını hiçbir şey yok bu şehirde”

Muhsin Taşdemir, “Ne hizmet yaptılar ki? Yapılan bir şey görmedik ki. Hiçbir şey görmüyoruz Yozgat’ta. Bolca apartman yapılıyor. Memleketin her şeye ihtiyacı var. Çekerek’in dağını götürüp 50-60 trilyon parayı harcadı. Yozgat’ın bu kadar sorunu varken. Yozgat’a yapılsaydı iyi kötü garibanlar ekmek yerdi”

Zeki Üstüntaş, “Haberdarız. Spor Vadisi, Valilik Hizmet Binası, Termal Aqua Park gibi bir çok hizmet yapıldı. Yozgat’a çok hizmet istiyor. Yozgat’ın açılması lazım. Sıkıştı kaldı. Yozgat’a her şey lazım”

İskender Bağır, “Yozgat’a yapılan hizmetlerden haberim var. Bir Havalimanı var. Bir de park yapılıyor. Yapılması gerekenler arasında  Yozgat’ta iş sahası yok denecek kadar az. OSB var ama tadı yok. Oraya daha çok fabrikanın gelmesi lazım”

Ziya Yarıcı, “Yozgat’ta yapılan hizmetlerden haberdarız. Allah işlerini güçlerini rast getirsin. Baya hizmet yapıyorlar. Yapıyoruz diyorlarsa!  Bunlar kendi kendine seçim döneminde yapmaya  ondan sonra hepsi kaldı. Büyük Caminin çevresi. Kapalı otoparklar, Gençlik Merkezi. Ben de AK Partiliyim. Ama gözlerinin önüne bakmaları gerekiyor”

Mehmet Tuna, “Ne hizmeti yapılmış abi. Hızlı Tren ile Havalimanı. Şuanda faaliyette mi? Değil. Ne zaman başlayacak? Nisan’da başlayacak. Yozgat’ta şuanda OSB yapılması ve oralara fabrikaların gelmesi. Yozgat’ın gençlerinin çoğu boşta geziyor”  

Faruk Caner, “Yozgat’a tam olarak hizmet yapılmıyor. Göremiyoruz. Hızlı Trenin açılmasını istiyoruz. Açılmadı. Hizmetlerin seçime yönelik olmasını istemiyoruz. Sürekli olmasını istiyoruz. Ekonomik kriz çok etkiliyor.  Fakir fukaranın durumu çok kötü”

Ebubekir Taşdemir, “Haberdarım. Bütün yapılan hizmetlerden memnum. Allah devletimize zeval vermesin. Yollar, Havalimanı, Okullar, Hastane. Bu devletten oldukça da memnunuz. Daha ne istiyorsun Yozgat’a. İş sahası dersen var. Bir acemi birliğinin gelmesini canı gönülden  isterim” 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.