Yozgat'ın Saraykent ilçesinde Kök Değerleri Projesi Uygulanmaya başladı

Yozgat’ın Saraykent ilçesi Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından kök değerler projesi uygulanmaya başladı.

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2023 10:52
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2023 15:44
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat'ın Saraykent ilçesinde Kök Değerleri Projesi Uygulanmaya başladı

Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, 2022-2023 eğitim öğretim yılının Kök Değerler eğitimi kapsamında ilk etkinliği Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Doğan, “Eğitimin sadece bilişsel-zihinsel öğrenmelerle sınırlı kalmayıp öğrencilerin duygu, tutum, değer, inanç gibi duygusal davranışlarının hepsinin geliştirilmesi ve eğitimin bütüncül olarak ele alınması amacıyla hazırlanan ''Kök Değerler Projesi'' Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından uygulanmaya başlandı. İlk etkinlik "Dostluk ve Adalet" değerleri kapsamında gerçekleştirildi. Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Aleyna Yağmur Başer ve okul korosu öğrencilerinin hazırlamış oldukları dinleti de kök değerle uygun temalı dinleti sunuldu” dedi.

Değer ve tutumların öğrencilerde bilişsel düzeyi aşarak, duygu ve davranış boyutlarında kazandırılması, okuldaki yaşam kalitesini yükseltecek ve öğrenciler kendilerini okulda daha mutlu ve güvende hissedeceklerini ifade eden Doğan, “Böylece öğrenciler bir taraftan iyi karaktere sahip vatandaşlar olarak yetişirken bir taraftan da gündelik yaşamda kullanacakları bilgi ve becerileri etkili bir şekilde öğreneceklerdir." dedi. Etkinlikte görev alan öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür edilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ile etkinlik sona erdi” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.