GSS tutarları yüzde 50 ile yüzde 100 arasında arttı

Genel sağlık sigortası sahiplerine Sosyal Güvenlik Kurumu'nca ödenen tutarlar Sağlık Uygulama Tebliği kapsamında arttırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2023 17:52
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2023 17:52
https://www.yozgatcamlik.com/
GSS tutarları yüzde 50 ile yüzde 100 arasında arttı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Genel sağlık sigortası sahiplerine Sosyal Güvenlik Kurumu'nca ödenen tutarları Sağlık Uygulama Tebliği kapsamında arttırdı.

Bakanlığın yaptığı yazılı açıklamada, "Genel Sağlık Sigortalılarımıza, Sosyal Güvenlik Kurumunca ödenen tutarlar Sağlık Uygulama Tebliği kapsamında arttırıldı" ifadelerini kullanılarak detaylar paylaşıldı.

Çölyak hastalığında ve protein metobalizması bozukluklarında; hastaların kısıtlı diyetleri sebebi ile kullandıkları hayati öneme haiz özel formüllü un ve mamul ürünler için aylık nakdi ödeme fiyatlarında 0 oranında artış yapıldı.

Ayakta tedavi kapsamındaki vatandaşların evlerinde kullandıkları hasta alt bezi, kolostami torbası gibi tıbbi malzemeler ile gazilerimizin kullanımına özel ortez/protez bedellerine %50 ila 0 arasında değişen oranda artış sağlandı.

Gözlük cam ve çerçeve bedellerine %39 ila %200 arasında değişen oranlarda artış sağlandı.

Kemik içi implant bedelleri için Kurumca her implant için 90 TL ödenen tutar 750 TL'ye çıkartıldı.

Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alan gazilerimiz ile başkasının yardımı ve desteği olmaksızın yaşamak için gereken hareketleri yapamayacak derecede malul olan vazife ve harp malullerinde, kemik içi implant bedelleri için 700 TL olarak ödenen tutar 2500 TL olacak şekilde artırıldı.

Atış, tatbikat, veya diğer ateşli silah yaralanmaları nedeniyle malul olan vazife ve harp mamullerinin ve terör olayları nedeniyle yararlanan kişilerin kemik içi implant bedelleri 2500 TL'ye çıkarıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.