Keçiören Belediyesi “Çanakkale’yi görmeyen genç kalmasın” sloganıyla düzenlenen Çanakkale gezisi ile gençler Çanakkale’yi görme fırsatı buluyor.

Keçiören Belediyesi tarafından “Çanakkale’yi Görmeyen Genç Kalmasın” sloganıyla düzenlenen Çanakkale gezisi kapsamında hemen her gün bir kafile gidiyor bir kafile geliyor.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2023 12:30
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2023 12:30
https://www.yozgatcamlik.com/
Keçiören Belediyesi “Çanakkale’yi görmeyen genç kalmasın”  sloganıyla düzenlenen Çanakkale gezisi ile gençler Çanakkale’yi görme fırsatı buluyor.

Keçiören Belediyesi tarafından “Çanakkale’yi Görmeyen Genç Kalmasın” sloganıyla düzenlenen Çanakkale gezisi kapsamında hemen her gün bir kafile gidiyor bir kafile geliyor. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da her seferinde yola çıkan gençleri belediye önünden uğurlayarak milli ve manevi değerlerin önemine vurgu yapıyor.

Geziye katılan gençler rehberler eşliğinde Çanakkale şehitliğinin yanı sıra Çanakkale Destanı’nın yazıldığı geniş bölgedeki tarihi kaleleri, tabyaları, şehitlikleri, anıtları, müzeleri batık gemileri, topları, siperleri, burçları ve savaştan kalan pek çok şeyi görme fırsatı buluyorlar.

Çanakkale Zaferi’nin Türkiye Cumhuriyetinin kurtuluşunda ve kuruluşunda önemli bir dönemeç olduğunu söyleyen Başkan Altınok, “Gençlerimiz kahraman ecdadımızın destansı öyküsünü Çanakkale’de en çıplak şekliyle görüyorlar. Millî ve manevi duyguların gelişmesi için bu tür geziler çok önemli. Atalarımızın büyük fedakârlıklarla, canları pahasına bizlere bu toprakları vatan yaptıklarını canlı canlı görmelerini sağlıyoruz.” dedi.

Keçiören Belediyesi “Çanakkale’yi görmeyen genç kalmasın”  sloganıyla düzenlenen Çanakkale gezisi ile gençler Çanakkale’yi görme fırsatı buluyor.

KAYNAK:KEÇİÖREN BELEDİYESİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.