By Çamlık yazdı.. Gerçekler hayaller ve vekiller

By Çamlık yazdı.. Gerçekler hayaller ve vekiller

Haber Giriş Tarihi: 30.01.2023 14:03
Haber Güncellenme Tarihi: 30.01.2023 14:03
https://www.yozgatcamlik.com/
By Çamlık yazdı.. Gerçekler hayaller ve vekiller

Gerçekler hayaller ve vekiller

Emmi: Dinleyin hele canlar. Söze güç katan doğruluğudur. Her doğru her yerde söylenmez deseler de sanırım buradan daha güzel söylenecek yer yoktur. Eli kulağında dedik, el kulağı buldu. Zaman vaktin dolmasına gebe olmuş akıyor. Heyecan hat safhaya ulaşmış. Kılıçlar çekilmiş, aman arena kana bulanmadan listelerinizi ulaşması gereken yere ulaştırın. Biz yüze bakan insanlarız, küslük dargınlık bir yana dursun bu toprakların insanı hiçbir menfaat için karıncayı dahi incitmez incitmemelidir.

Gelelim biraz daha ince mevzulara, derin muhabbetlere. Nasıl bir milletvekili profiline sahip aday istiyoruz sorusuna cevap arayalım. Hayallerimizde olanları satırlara dökelim. Bu sadece emminizin hayalleri değil ha, Bozok Yaylasının cümlesinin hayalleridir.

Evvela benim vekilim hangi partiden olursa olsun özgül ağırlığa sahip olacak. Durduğu yerde duruşu, konuştuğu yerde dinleyenlerin bakışı konuşulacak. Tahsil ganimet gibi denmesine gerek kalmadan adam sanki hayatı en ince detayları ile okumuş dedirtecek. Yozgat adına yola çıksa da evvela bölgenin cümle dertlerini ve bu dertlere devaları sular seller gibi sahiplendiğini kanıtlayacak. Kayserili, helal olsun Bozok Yaylasının yiğidine derken, Konyalı bu herif pancarın sorununu bizden daha çok sahiplendi diyecek. Termal için yeri gelip Nevşehirlilerin gönlüne girecek. Bitti mi? Hayır. Kürsüden hitaba çıkınca Edirneli hayranlık ile dinleyecek. Vanlı, kulak verin bu adam konuşuyorsa derin konuşur diyecek. Kısacası bu adam Bozok Yaylasının vekili amma bütün Türkiye’nin sahibi dedirtecek. Bitti mi? Hayır. Meclis tutanakları ismi, cismi ile dolacak. Helal olsun adama, 4 yıla neler sığdırmış dedirtecek. El kaldır indirlere inat, eller koparcasına kendisini alkışlatacak.

Eee emmi Yozgat ne olacak bu arada der gibisiniz. Yozgat’ın düğünü, derneği, cenazesi boş kalmasın, Anakara'da hastanesi, ambulansı bulunsun, Yozgatlım sizi baş tacı yapar inanın yıllardır yapmadı mı? Ne istedi de sizi zora soktu, ne istedi de isterken yüzü kızarmadı utanıp sıkılmadı, Yozgatlım ah dediniz yanınıza vardı vah dediniz elinizi tuttu. Kendisi utanma pazarı yeri geldi ağzını dahi açmadı.

Şimdi sorarım size, onların hayallerinin vekillerine laf deme lüksünüz var mı? Şöyle hayallerimize göre vekilleri çıkartın arenaya gerisi vesselam…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.