İstanbul'da Yaşayan Yozgatlılar'a hayırlı haber. İstanbul Avrupa ve Anadolu Dernekler Federasyonu'nun Bina Hayali gerçekleşti

İstanbul’da yaşayan Yozgatlılar’ı bir araya getiren sivil toplum kuruluşlarından olan İstanbul Avrupa ve Anadolu Yozgat Dernekler Federasyonu’nun bina hayali Yozgatlı hayırsever iş insanı Mesut Karahan’la gerçek oldu.

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2022 15:00
Haber Güncellenme Tarihi: 24.08.2022 15:08
https://www.yozgatcamlik.com/
1

İstanbul Avrupa ve Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Fakı ve yönetim kurulunun bir süredir hayalini kurduğu mevcut dernek binasını satın alma hayali gerçek oldu. Bir süredir dernek binası almak için kaynak arayan federasyona, merhum babası Celal Karahan adına harekete geçen Hayırsever İş İnsanı Mesut Karahan binayı satın alarak bağışladı.


Hayal ettik, inandık ve başardık...

İstanbul Avrupa ve Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Fakı, uzun süredir hayalini kurdukları federasyona ait dernek banasına kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.“Elhamdülillah Rabbimize binlerce şükürler olsun. Bu gün tarihi gün tarihi anı yaşadık çok şükür” diyen Fakı, binayı satın alarak federasyona bağışlayan Hayırsever İş İnsanı Mesut Karahan’a teşekkür etti.
Fakı duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Öncelikle bu hayalimizin gerçekleşmesine vesile olan Yozgat’ımızın kıymetli değeri gönlü yüreği güzel hayırsever iş insanı Mesut Karahan Kardeşimiz Rahmetli Babası Celal Karahan adına federasyonumuzun yerini almıştır.

Kendilerine, ailesine federasyonumuz kurulduğu günden bu güne taşın altına elini değil yüreğini koyan Hatem Yakışıklı Abimize yine her şekilde federasyonumuzun her zaman maddi manevi olarak ve bu yerin alınmasında çok büyük emekleri olan Fazlı Avcı Başkanıma ve federasyon yönetim kurulu arkadaşlarıma, emeği geçen katkısı olan her kese gönülden, yürekten teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz. Allah her birinden razı olsun.. Bizi izlemeye devam bize her yer Yozgat...Saygı ve hürmetle.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.