Sorgun'un öğrencilerinin Yozgat'ta okuma nedeni ne? Gerçekler ortaya çıktı 

Alınan bilgiler neticesinde veterinerlik fakültesinin 1. sınıfında 67 öğrenci bulunurken Sorgun'da eğitim görülüyor. Peki ama öğrenciler neden Yozgat'ı tercih ediyor ve işte haberimizde sizler için derledik ve araştırdık..

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2023 22:34
Haber Güncellenme Tarihi: 22.05.2023 22:34
https://www.yozgatcamlik.com/
Sorgun'un öğrencilerinin Yozgat'ta okuma nedeni ne? Gerçekler ortaya çıktı 

Yozgat'ta diş hekimliği ve Mimarlık Mühendislik fakültelerinde eğitim alan birçok öğrenci bulunurken bunun gerekçesi olarak da Sorgun Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenciler için yeterli sınıf ve pratik yapmaları için laboratuvar olmayışı gösteriliyor. Bundan dolayı öğrenciler Yozgat'ta okumayı tercih ediyor. Kimi kaynaklardan alınan bilgiler neticesinde belediye meclisinden Veterinerlik Fakültesi laboratuvarları yapılması kararı aldıkları söyleniyor fakat protokolün bozuk Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ tarafından imzalanmadı Sorgun'a karşı iyi niyet ile yaklaşılmadığı da ifade edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Sorgun Belediyesi haberleri

Ekinci: Sorgun için çalışıyoruz

Ayrıca Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ise Veterinerlik Fakültesi öğrencileri ile sık sık bir araya geldiğini öğrencilerin talep ettikleri laboratuvar malzemelerini alarak fakülteye teslim ettiklerini de söyledi. Öğrencilerin eğitim hayatları kadar sosyal hayatlarını da önemsediklerini ifade eden Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci görevde bulunduğu sürede birçok sosyal projeyi de hayata geçirdiklerini hem şahsi olarak hem de Belediye Başkanlığı makamında böyle bir gayret içinde olduklarına sorgunun öğrencilerinin Yozgat'ta eğitim gördüklerini düşünmeden edemediklerini de ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.