Yozgat Valisi Ziya Polat: Devletimiz güçlü

İl Genel Meclisi Toplantısına katılan Yozgat Valisi Ziya Polat, kente yapılan yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 08.10.2022 06:38
Haber Güncellenme Tarihi: 08.10.2022 06:38
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat Valisi Ziya Polat: Devletimiz güçlü

İl Genel Meclisi Toplantısına katılan Yozgat Valisi Ziya Polat, kente yapılan yatırımlar ve projeler hakkında bilgi verdi. Devletin tüm imkanları ile milletinin hizmetinde olduğunu dile getiren Polat, “Ödeneklerimiz ayrıldı. Yozgat’ımızın her tarafında çeşitli çalışmalar, tarım, hayvancılık, turizm ve sportif alanlar da olmak üzere projelerimiz mevcut. Yapılan her yatırımı önemsiyoruz. Yiğitler Şehri Yozgat’a daha fazla çalışma, yatırım, proje kazandırmak için gayret sarf ediyoruz” dedi.

YOĞUN BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Yaz sezonun yoğun bir şekilde devam ettiğini anlatan Polat, şunları kaydetti; “Yoğun yaz ayı devam ediyor. İşlerin yoğunluğu devam ediyor ve edecek gibi gözüküyor. Taş tesisimizin yapımı devam ediyor. Piyasadan dolayı gecikme oluyor. Yoksa bizim paramız var. Hedefimiz Eylül ayında bu işe başlamaktı. Haftaya inşallah parkenin beton olduğunu hep beraber görürüz. Bu konuda verdiğiniz destekler için hepinize teşekkür ediyorum.”

HER YATIM ÇOK AVANTAJLI

Yapılan her yatırımın çok avantajlı olduğunu kaydeden Polat, “Taşta maliyetlerin düştüğünü göreceğiz. Ya da kendi imkânlarımızla istediğimiz zaman göreceğiz. Piyasadaki fiyatları biliyorsunuz. Ne gerekiyorsa Özel İdaremiz bu işin içinde. Kendi işimizi kendimiz üreteceğiz. Özel idare personelimizle dışarıdan alacağımız destekle hizmet etme peşindeyiz. Devletimiz güçlü, ödenekler açısından ödenekleri ayrıldı. İlçelerde çalışmalarımız devam ediyor. Parke ile ilgili bir sıkıntımız yok. Şu an asfaltlarda Akdağ ilçesine beton asfaltı döktük. İnşallah seneye de beton yol döşemelerine başlayacağız” şeklinde konuştu.

KENDİ OCAĞIMIZ OLACAK

Vali Polat, köylerin yaşam standardının yükseltilmesi için çalıştıklarını belirterek, “Biz Özel İdare olarak kendi ocağımızın da olmasını istiyoruz. Taş ocağı da özel idareden almamız gerekiyor. İşletmesini biz yaparız başkasına yaptırırız ama kendi ocağımız da olacak. Geç kaldığımız taş ocağımız oldu. Bu konuda meclisimize teşekkür ediyorum. İnşallah hep beraber köylerimizin, ilimizin alt yapısında vatandaşlarımızın yaşam standartlarının artırılmasında işlerimizi daha erken bitirmemiz lazım” dedi.

BÜTÇE YAPMAK İSTİYORUZ

“Tarıma, termale bütçeler yapmak istiyoruz” diyen Polat, “Ay çiçekte valilik bütçesinden destek çıktık. Özel idare bütçesinden de ayırdık. Ayçiçeğinde 13 bin iken şu anda 138 bin dönüm oldu. Verilen desteklerle fiyat ile ilgili sıkıntı sonrasında üretimde müthiş bir üretim oldu. Bizim içerideki hedefimiz 3 yıldan 500 bin. Desteği üretim olarak gördük bu sene. Müthiş bir üretim oldu. Hayvancılıkta zaten iyiyiz. İyi olmaya devam ediyoruz. 448 bin küçükbaş hayvanımız var. Yaklaşık 55 bin üzerinde hayvan dağıtımı yapıldı. Bozok yaylasında yaşamak için bir nedenim var projesi kapsamında. 250 bine yakın büyükbaş hayvanımız var. Yerel desteklerle hayvancılığı geliştiriyoruz. Termal konusunda özel idare bütçesinde geliştirilmesi gerektiği düşüncesinde olanlardanım. Bu konuda da destek istiyoruz. Sportif anlamda kültür turizme de ayrı ödenek ayrılması lazım. Yoğun sezon olarak geçiyor ve geçmeye devam ediyor. İnşallah haftaya beton santralimize hep beraber bismillah deriz” ifadelerine yer verdi. Eda DEMİREL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.