Yozgatlı vatandaşlardan vergi affı açıklaması; Önemli Bir Fırsat

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni borç yapılandırma paketine ilişkin detayları açıklamıştı.

Haber Giriş Tarihi: 27.01.2023 08:20
Haber Güncellenme Tarihi: 27.01.2023 13:40
https://www.yozgatcamlik.com/

Paket kapsamındaki vergi dairelerine vergi, ceza, faiz borçları gibi konular gündeme gelirken vergi affına ilişkin yeni düzenlemeler geliyor. Yozgatlılar bu düzenlemeye olumlu bakıyor. Vatandaşlar düzenlemeyi önemli bir fırsat olarak görüyor.

Yozgat çamlık Medya olarak gündemin nabzını tutmaya devam ediyoruz.

Yozgat’ta vatandaşlara “Devlet bir kez daha vatandaşını affediyor. Borcu olanların özellikle faizleri siliniyor. Vergi affını nasıl değerlendiriyorsunuz, sizce nefes aldıracak mı? Diye sorduk. Vatandaşlar vergi affının önemli bir fırsat olduğunu söylediler.

Vatandaşların cevapları ise şöyle;

Hacı Karakaş: Devletin borçları silmemesi daha iyi. Vergi affını siliyor. Benim şahsi görüşüm silinmese daha iyi. Borcum varsa nefes aldırır. Bizler yatırıyoruz.

Mustafa Şaput: Devlette para çok her halde af ediyor. Güzel bir şey. Allah zarar ziyan vermesi devlete. Bu iyi bir şey. Garibanlar içinde daha iyi olur. Devlet bunu daha iyi bilir.

İhsan Bey: Bunu değerlendirmek lazım. Önemli bir fırsat. Bunu kaçırmamak gerekir. Vergi affı borcu olanlar için nefes aldırır.

or. Bu Hayrettin Laleli: Güzel yapıyor ama tam affedemiyor. Faizinden af ediyuygulama vatandaşlara nefes aldırır. En azından borcun azalır. Piyasa da nefes aldırır.

Yaşar Arkaç: Ben doğrusunu yaptığını söylemek istiyorum. Ödeyemene halk ne yapacak. Katkı olarak milleti af ediyor. Hepsi bana göre doğrudur.

Yasin Bey; Allah devletimizden razı olsun. Cenabı Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Yaptığı iş ortada. Bunlar milletimize nefes aldıracak.

Sadık Şentürk: Çok güzel bir şey. Bardağı olan bilir. Yardım ediyor. Allah razı olsun. Hepsini kaldıramaz ama azar azar alacak.

Abdulkadir Keskin: Çok iyi bir şey. Yapılan her iş iyidir. Allah razı olsun diyeceğiz. Vergi affı vatandaşa nefes aldırır veya aldırmaz. Milletimiz ödememeye alışmış. Nasıl olsa af geliyor diye geçimini sağlıyorlar. Aftan yararlanayım diye duruyorlar.

Türesin Dokuzboy: Vergi borçlarının af edilmesi güzel de ödeyenlerin suçu nedir. Faizleri af etmesi güzel bir şey. Bizim gibi ödeyenler ne yapacak. Ben emekliyim ama bizim gibiler mağdur. Nefes aldırır mutlaka esnaf için iyi bir şey. Aslında yapılması gereken şeyler ama suiistimal edilmemeli.

Uğur Yıldırım: Devletimizin yaptığı bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Halkımız adına yapılmış olan büyük bir imkan. Hepsi de sağ olsunlar, var olsunlar. Bunlar nefes aldırır gibi düşünüyorum. Çünkü baya bir borcu olanlar var. Devletin vatandaşına sağladığı bir kolaylıktır. Uzun vadede bir soluk sağlayacağını düşünüyorum.

Muhammet Karaaslan: Bu büyük bir imkan. Vatandaşımızda elinden gelen çabalarla borçlarını ödemeleri gerekiyor. Devlet bu imkanı sağlamışken borcunu ödesinler. Bu insana bir yüktü nefes aldırır. Hem borcunu öderler ve rahat bir nefes aldırır. Her zaman devletimizin yanındayız.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.