Yozgat Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden müzik ziyafeti

Yozgat Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümü öğrencilerinin performanslarını sergiledikleri yılsonu dinletisi yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2023 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 26.05.2023 09:28
https://www.yozgatcamlik.com/

Yozgat Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümü öğrencilerinin performanslarını sergiledikleri yılsonu dinletisi yapıldı.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan müzik dinletisine Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Şube Müdürü Orhan Ergün Çağlayan, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ali Sapmaz, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılışında konuşan Yozgat Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Aytaş Şahin, Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilerin yıl boyunca bireysel ve toplu olarak almış oldukları alanları ile ilgili eğitimleri halkla buluşturduklarını söyledi.

SAHNE DENEYİMİ YAŞIYORLAR

Şahin, “Öğlencilerimiz bu etkinliklerde hem sahne deneyimini yaşıyor, hem de özgüvenleri gelişiyor. Bir yıl boyunca disiplinler arası ortak çalışmalar öğrencilerimizin kişisel gelişimleri açısından büyük önem taşımaktadır. Güzel sanatlar lisesi bir öğlenciye yalnızca akademik bilgi birikimi ve iyi bir kariyer imkanının yanında öğrencilerin kaynaşmasını ve sağlıklı bir sosyallik içerisinde gelişmesini sağlamaktadır. Neyse ki güzel sanatlar liseleri yalnızca sanat derslerinin işlendiği kurumlar değil, çok yönlü aktiviteler ile öğrencileri her alanda geliştirmeyi amaçlayan liselerin başında gelmektedir. Bu bakımdan öğrencilerimizi sanatsal ve sosyal yönden ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda yetiştiriyor ve eğitim veriyoruz” dedi.

Açılış konuşmasından Yozgat Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencilerinin hazırladığı Çok sesli koro, solo öğrenci performansları, okul orkestrası seslendirdikleri müziklerle sona erdi. Kadir Görgülü

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.