CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Vatandaşın sözünün üzerine söylenecek söz yoktur

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Cumhurbaşkanlığı ve 28’nci dönem milletvekilliği seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2023 15:55
Haber Güncellenme Tarihi: 16.05.2023 17:43
https://www.yozgatcamlik.com/

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Cumhurbaşkanlığı ve 28’nci dönem milletvekilliği seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Yaşar, seçimlerin yurttaşların verdiği bir karar olduğunu söyledi.

Yaşar, “Yurttaşlarımız Cumhurbaşkanı adaylığından her hangi bir adaya yeterli desteği vermedi. Ama sevindirici olan ülkemizde ve ilimizin de seçimlerin sağduyulu, sakin, sağlıklı bir şekilde yapılması oldu. Vatandaşlarımız tercihini yaptı. Görünen Cumhurbaşkanlığı için ikinci bir tur seçim olacak. Bu seçimde de yine vatandaşımız sandığa gidecek ve hür iradesini yansıtacak” dedi.

SON SÖZÜ VATANDAŞ SÖYLEYECEK

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde son sözü vatandaşların söyleyeceğini belirten Yaşar, “Söyleyecek fazla bir şey yok. Vatandaşın sözünün üstüne söylenecek bir söz yok. Bütün arkadaşlarımız, siyasi partilerimiz herkes kendi alanında çabasını gösterdi. Takdir vatandaşın. Vatandaşın verdiği karara saygı duyacağız. Sonuç inşallah ilimize, ülkemize hayırlı olur”

DEĞİŞİM ŞART DEDİK

Yaşar, “Vatandaşımız yaşadığı süreci, ekonomik buhranı, ülkenin içinde bulunduğu durumu değerlendirdi ve birebir yaşıyor. Demek ki hayatından memnun ki çok ciddi bir değişiklik yapmak istemedi. Değişim şart dedik. Vatandaşımız iki adayımızı da başa baş getirdi ve bıraktı. Son yapacağı tercihte ne yapacaksa ne düşünecekse başımızın üstüne diyoruz. Tekrar hayırlı olsun diyoruz” dedi.

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

İkinci tur seçimleri için çalışmalara devam edeceklerini ifade eden CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, “Bizler çalışmalarımıza ve yolumuza devam edeceğiz. Dünyanın sonu değil. Bu seçimdir. Vatandaşımız takdir eder görev verir iktidar eder. Görev verir muhalefet eder. Ne ederse başımızın üstüne ama çalışmalarımıza devam edeceğiz. CHP bir asırlık dünyanın en köklü dördüncü partisinden birisi. CHP yoluna devam edecek. Eksiklerimiz, yanlışlarımız varsa oturup değerlendireceğiz. Vardır da eksik ve yanlışlıklarımız. Biz oradan da ders çıkarıp yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu. Kadir Görgülü

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.