Millet İttifakı Yozgat İl Başkanları büyük mitinge Yozgat Halkını davet etti

Millet İttifakı Yozgat İl Başkanları, İYİ Parti il başkanlığında düzenledikleri basın toplantısı ile 12 Mayıs 2023 Cuma Günü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katılacağı büyük mitinge Yozgat Halkını davet ettiler.

Haber Giriş Tarihi: 09.05.2023 17:16
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2023 09:17
https://www.yozgatcamlik.com/

Millet İttifakı Yozgat İl Başkanları, İYİ Parti il başkanlığında düzenledikleri basın toplantısı ile 12 Mayıs 2023 Cuma Günü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katılacağı büyük mitinge Yozgat Halkını davet ettiler.

İYİ Parti İl Binasında düzenlenen toplantıya İYİ Parti İl Başkanı Bünyami Katipoğlu, CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, DEVA Partisi İl Başkanı Mustafa Bulut, Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, Demokrat Parti İl Başkanı Hüsamettin Üzümveren ve Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Demirel katıldı.

YOZGAT’A YAKIŞIR GÜZEL BİR KAMPANYA DÖNEMİ YAŞIYORUZ

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Bünyami Katipoğlu, Millet İttifakı olarak Yozgat’ta İYİ Parti listesinden seçime gideceklerini belirterek, “Şu güne kadar oldukça güzel etkin verimli Yozgat'a ve Yozgatlılara yakışır çok güzel bir seçim kampanyası yürüttük. Sahada en ufacık bir sıkıntı yaşamadık. Çok şükür vilayetimiz Yozgat’ımız bu yönden yüz akımız ve gururumuz oldu. Tam da olmasını istediğimiz gibi bir kampanya ile bugüne kadar geldik” dedi.

ÇOK GÜZEL SONUÇ ALACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Seçimlerinde demokratik bir yanlış olduğunu bildiklerini belirten Katipoğlu, “Milletimizin takdirine bıraktık. Milletimizin takdiri seçim sonuçları bizim başımızın üstündedir. Türk milleti ne emrederse biz oradayız. Türk milletinin sözü son sözümüzdür ve bizim için kesin sözdür. Yozgat'tan çok güzel bir sonuç alacağımızı öngörüyoruz.  Yozgatlıların takdiriyle çıkacak sonucunun Türk milletine Türkiye’mize, devletimize, milletimize ve özelde de Yozgat’ımıza hayırlı uğurlu olmasın diliyorum” dedi.

TAKDİR ETMEDİĞİMİZ OLAYLAR OLDU

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Bünyami Katipoğlu, “Türkiye genelinde bu kampanya sürecinde sizlerin de malum olduğu bizim de çok takdir etmediğimiz, beğenmediğimiz, olmasını istemediğimiz şeyler olabildiğini gördük. Gergin, ayrıştırıcı ithamlarla dolu iftiralarla dolu tabiri rica etse bel altı yürütüldüğüne şahit oluyoruz. Yozgat özelinde biz bunu yaşamadık. Bizim mitingimiz bir düğün coşkusuyla, düğün havasında güle oynaya başlayıp bitecek”

KURUM YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Miting öncesinde kurum yetkilileri ile gerekli istişarelerin yapıldığı ifade eden Katipoğlu, “Yozgat Valiliğine, İl Emniyet Müdürlüğüne ve ilgili bütün kurumlara, belediye başkanlığımıza ya bu konuyla ilgili bütün kurumlara kurum müdürlerine yetkililerine şahsınıza şahsınızın huzurunda İlgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.  Yozgat'taki bu Birliği bütünlüğü karşılıklı anlayışı, saygıyı, sevgiyi görmek beni özelde çok mutlu etti. Gerçekten bu Kampanyayı hiç unutmayacağım. İnşallah tekrar huzurlarınıza Yozgatlı hemşerilerimi Uzak Yakın demeden köy kasaba ilçe fark etmeksizin Cumhuriyet meydanındaki mitingimize şölenimize davet ediyorum” diye konuştu.

TEK ADAM SİSTEMİ SİSTEM DEĞİL

CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Tek adam sisteminin sistem olmadığını söyledi.

Yaşar, “Tek adam sisteminin getirdiği Türkiye, bizi siyaseti ve toplumu ötekileştirerek bölerek maalesef Hiç hak etmediğimiz bir noktaya taşıdı. Son örneğini de Erzurum'da yaşadık. Buradaki Erzurumlunun hiçbir kabahati, hiçbir yanlışı yok. Bir takım provokatörler, birtakım görevliler tarafından yapıldı” dedi.

CUMHURBAŞKANI MAKAMI KUTSAL BİR MAKAM

Cumhurbaşkanlığı makamında oturan en üst düzeydeki bir makam olduğunu belirten Yaşar, “Cumhurbaşkanı kendisi gibi düşünmeyene bir gün hain, bir gün terörist, bir gün dinsiz, bir gün mezhepsiz, bir gün kıblesiz derse sokaktaki vatandaşta bunda ders çıkarır. Hâlbuki Cumhurbaşkanlığı makamı çok kutsal bir makam, her şeyin üzerinde bir makam. O makam hiçbir zaman tartışılamaz ve tartışılmamalıdır. İşte bu sistem o makamı tartışır hale getirdi” dedi.

TÜRKİYE KAYBETTİ

Yaşar, “Tek Adam sistemi çürümüş bir sistem. Dünyada görülmemiş bir sistem. Bu sistem bu ülkenin yapısına, karakterine uygun değil. Ama yurttaşlarımız öyle uygun gördü, referandumdan geçti. Ama geldiğimiz noktada Sayın Cumhurbaşkanı verin bu kardeşimize yetkiyi bakın nasıl mücadele ediliyor dedi, Yurttaşlarımız yetki verdi ama Türkiye'yi hepimizi en az yüzde 100 kaybetti. Her alanda hem ekonomik olarak, hem siyasi olarak hem de yaşantımızda gençlerin hayalleri çalındı, umutları kayboldu”

BİZ BU SİSTEMİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Bu sistemi fırsat verildiği takdirde değiştireceklerini ifade eden Yaşar, “İnşallah yurttaşlarımızın desteğiyle eğer Cenabı Allah izin verir, bize o fırsatı verirse İnşallah biz bu Ucube sistemi değiştireceğiz. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarımızın insanların inancından, giyiminden, kuşamından dolayı ötekileştirilmediği, herkesin kardeşçe bir arada yaşadığı, herkesin yüzünün güldüğü bir Türkiye'yi hep birlikte yaratacağız. Çünkü bizim insanımız bu kötü gidişi hak etmiyor. Bu yaşadığımız sürece hak etmiyor. Biz hem devletimizi, hem yurttaşlarımızı inşallah tekrar kucaklaştıracağız” diye konuştu.

ÜLKENİN GİDİŞATINA SON VERİLMESİ GEREKİR

Demokrat Parti Yozgat İl Başkanı Hüsamettin Üzümveren, Fransız bir yazarın parlamento ile ilgili bir sözü var olduğunu söyledi.

Üzümveren, “Diyor ki parlamenter sistem halk için çok önemlidir. Yönetim içinde çok önemlidir. Bir parlamento var, yetkisi olmayan bir parlamento var bana göre. İl Özel idaresinde parlamentolar çok yetkisi var. Ondan dolayı yürütmeli lehine bozulan halkın aleyhine bozulan bir sistem var. İşte 6’lı ittifakın özellikle Demokrat Parti 14 Mayıs'ta muhakkak çok kıymetlidir, çok anlamlıdır” dedi.

HALKIMIZ SÖZ MİLLETİNDİR DİYECEK

Halk egemenliği İnşallah altılı ittifak bir araya gelerek başkanımız 6 genel başkanımız bir araya gelerek 14 Mayıs akşamı, 15 Mayıs sabahı yeter söz milletindir diyeceğini ifade eden Üzümveren, “Hep demokrasi ve parlamenter sistemi egemen kılacağız. Korkunun olmadığı, adaletsizliğin olmadığı herkese hak hukuk adalet temel felsefemiz bunların olduğu yeni bir sistem oluşacaktır. Ben çok kriz gördüm yaşımız gereği. Ama hiç bir ülkede gıda krizi görmedik, yaşamadık.  Biz kuru soğan 25 lira 28 lira 45 lira olduğunu görmedik.  22 yıl sonra geldiğimiz nokta budur. İnşallah 14 Mayıs günü halkımız yaşam tarzında çocuklarına ve evlatlarının torunlarının iyi bir gelecek tesis etmek için sandığa gidecek ve gereğini yapacaktır. Buna Türkiye'nin çok ihtiyacı var. Yönetimin değişmesi lazım. Çünkü rekabetsiz, tek sistem ile 22 yıl idare eden AK parti iktidarı birçok şey tahrip etmişlerdir. İnşallah yılda 14 Mayıs sabah sandığa gideceğiz ve gerekeni yapacağız” diye konuştu.

ÜLKENİN GİDİŞATINA SON VERİLMESİ GEREKİR

Deva Partisi Yozgat İl Başkanı Mustafa Bulut, Ülkenin gidişatına artık son verilmesi gerektiğini söyledi.

Bulut, “Şurada da bir gerçek var. Ülkemizin gerçekten gidişatına son vermemiz lazım. Hak için, adalet, özgürlük, çocuklarımız, esnafımız, çiftçimiz, öğrencimiz için bu mücadeleyi veriyoruz. 12 Mayıs Cuma günü saat 13.30'da genel başkan Meral Akşener Yozgat’ımıza geliyor. İnşallah herhalde bu son bir miting olacak. Bizler büyük bir coşkuyla bu düğünümüzü yapacağız. Yaklaşık da 20-25 bin kişi bekliyoruz.  Halk egemenliği İnşallah altılı ittifak bir araya gelerek başkanımız 6 genel başkanımız bir araya gelerek 14 Mayıs akşamı, 15 Mayıs sabahı yeter söz milletindir diyeceğiz. Hep demokrasi ve parlamenter sistemi egemen kılacağız. Korkunun olmadığı, adaletsizliğin olmadığı herkese hak hukuk adalet temel felsefemiz bunların olduğu yeni bir sistem oluşacaktır” diye konuştu.

YOZGAT’TA OLUMSUZLUKLARLA KARŞILAŞMADIK

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, seçim çalışmaları kapsamında Yozgat’ta her hangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadıklarını söyledi.

Aydoğmuş, “Bu anlamda Yozgatlı hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum.  Bizi üzen tepeden sözler oluyor.  Bizim dönemlerde dostluklar vardı.  Şimdi ise ben özelliği var. Bizler aynı safta namaz kıldık, aynı kıbleye döndük, aynı bayrağı selamlıyoruz. Dolayısıyla bizim davamız Türk Devleti davamız, Türk bayrağı, Türk İslam ülkesi, birlik ve beraberlik davamız” dedi.

BİZLERDE BEDELİNİ ÖDEMİŞ KİŞİLERİZ

Kendilerine terörist gibi sözlerin kullanılmasının yanlış olduğunu belirten Aydoğmuş, “Bizden her bir arkadaşımız burada Bedeli ödemiş insanlardır. Temin ediyorum seçim öncesi olan birlik ve beraberliğimiz seçim sonrası devam edecektir. Siyasi partiler gelip geçer, dostluklar bakidir diyorum. Dostluklarımızın baki kalması temennisiyle güzel bir seçim atlatmayı temenni ediyorum. Cuma günü yapacağız mitingimize tüm Yozgat'ta hemşirelerini davet ediyorum. Mitingde de sağ duyu içerisinde olacağına temin ediyorum” diye konuştu.

BUGÜNKİ GİBİ ZORLU BİR SEÇİM GÖRMEDİK

Saadet Parti Yozgat İl Başkanı Mehmet Demirel, Saadet Partisi olarak 50 yıllık bir partiyiz olduklarını ve çok ittifaklar kurmuş bir parti olduklarını söyledi.

Demirel, “Sol partisi ile de, sağ partisi ile de ittifaklarda olan bir partiyiz. 1974'lerde Rahmetli Bülent Ecevit başbakanlığında Necmettin Erbakan'ın yardımcılığından o koleksiyonda çok güzel hizmetler yapılmıştır. Türkiye'ye baştan ayağa fabrikalarla donatılmıştı. 30- 35 yıldır siyasi hayatı içerisinde 28 Şubat'ta dahil bugünkü seçim gibi Zorlu seçim görmedik.  Zor dediğimiz insanları kutuplaştırıcı bir seçim dili görülmedik. Bugün iki kutup haline getirdiler Türkiye'yi. Biz kardeşiz sağlı, sollu, şu yolu, bu yolu diye bir şeyimiz yok hepimizin. Önceliğimiz Türkiye. Hepimizden önce 85 milyon insan” dedi.

KUTUPLAŞMAYI HİÇ GÖRMEDİK

28 Şubat zamanında da aynı seçimleri yaptıklarını ifade eden Demirel, “Bu kadar kutuplaşmayı görmedik. Bundan sonra inşallah bu kutuplaşmanın da bitmesi dileğiyle seçimin ülkemize ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.  Seçime 4 gün kaldı. İnşallah Cuma günü son mitingimizi millet ittifakı olarak yapacağız. Meral başkanımla, Ankara Büyükşehir başkanımız katılacak. Onun için sizin vasıtanızla tüm partilerimizi Yozgatlarımızı davet ediyoruz. Bu seçimin bir değişim seçimi olacağına inanıyoruz ve insanlarımızı yeniden kardeş haline getirmeyi düşünüyoruz. Çünkü insanlarımızı bir evde baba oğula, kardeş kardeşe iki Kutup haline getirdi ve kardeş Kardeşler konuşamaz haldeler” dedi.

HALKIN VERDİĞİ VERGİLERLE YAPILDI

Saadet Parti Yozgat İl Başkanı Mehmet Demirel, “Şimdi yol yaptık, böyle yaptık şöyle yaptık deniyor. Ne yaptıysan yaptın. Babanın cebinden yapmadın. Bu milletten topladığı vergilerle yaptın. 21 yıldır bu ülkeyi yöneten insanlar değil mi? O yüzden yani söylenecek çok söz var 14 Mayıs'ın baharların yeniden gelmesini temenni ediyorum” diye konuştu. Kadir Görgülü

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.