Çay Daveti Çayıralan’a 8 Milyonluk Yatırım Kazandırdı

Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, belediye bütçesinden hiçbir harcama yapmadan CHP’li büyükşehir belediyelerin katkısı ile halı saha kazandırdıklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2023 16:08
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2023 16:04
https://www.yozgatcamlik.com/
Çay Daveti Çayıralan’a 8  Milyonluk Yatırım Kazandırdı

Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, belediye bütçesinden hiçbir harcama yapmadan CHP’li büyükşehir belediyelerin katkısı ile halı saha kazandırdıklarını söyledi.

Yaklaşık 7 -8 ay önce Kayseri’de belediye başkanları toplantısı olduğunu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı Çayıralan’a davet ettiğini anımsatan Başkan Codar, “Başkanımızı ilçemizde ağırladık. ‘Çayıralan için ne yapabiliriz?’ dedi. Biz de halı sahamızın olmadığını ilettik ve olaylar bu şekilde gelişti” dedi.

KAPALI HALI SAHA

Başkan Codar, ilçeye kapalı bir halı saha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bundan 7-8 ay önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Beyi Kayseri’de Belediye Başkanları toplantısında buraya çay içmeye davet etmiştim. Kendisi de buraya geldi. Ne yapabiliriz dediğinde bizim halı sahamız yok dedim. Bize bu konuda destek olun dediğimde tamam dedi ve projemizi hazırlatıp getirmesini istedi. Yalnız projeyi ilçemizin doğa şartları ağır geçiyor. Kapalı halı saha anlamında proje hazırlayıp götürdüm. Mansur Bey Maliyeti 8 milyon civarında olduğu için çok yüksek olduğunu, Büyük Şehir Belediyesi olarak bunu karşılayamayacağını söyledi. Haklı gerekçesi de şu oldu. ‘Ankara merkezinde 1 milyon civarında açık halı saha yaparken 8 milyon civarında maliyetli halı sahayı ben oraya yapamam’ dedi. Bu konuda klasik tabirle ‘ben yardımcı olayım. Genel başkanımızla bir görüş buna yardımcı olur’ dedi.” Şeklinde konuştu.

GENEL BAŞKAN’A GİTTİK

Yavaş’ın teklifi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeye gittiklerini anlatan Codar, şöyle konuştu; “Gidelim de nasıl bir şey ile gidelim dediğimde ‘Mansur Başkan buna destek sağlayacak. Diğerlerini de koordine edebilirseniz bütün belediyelerin katkıları ile Çayıralan’a bunu kazandırırız diye teklifte bulun’ dedi. Bunun üzerine Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüm ve teklifimizi ilettim. İlçenin böyle bir şeye ihtiyacı olduğunu kendisine ilettim. Kendisiyle hoşgörü ile karşıladı ve ilgilendiler.”

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Projenin ihalesinin gerçekleştiğini çalışmaların da devam ettiğini anlatan Codar, “Büyük şehir belediyelerimizin katkıları ile ihale edildi. Bir havuz oluşturuldu. Havuzda buranın maliyeti karşılanmak şartıyla Çayıralan Belediyesi’nden 25 kuruş masraf yapmadan burayı Büyükşehir belediyelerimizin katkıları ile yapıyoruz. İlgili firmaya ihalesi yapıldı. Anahtar teslimi burasını bize teslim edecekler.  Halı saha kapalı olacak. 500 kişilik tribün, 35*50 ebatında olacak. Tribünün alt bölümleri tamamıyla sosyal tesis anlamında soyunma odaları, lavabolar olacak şekilde dizayn ediliyor. Bizim gibi ya da Çayıralan Belediyesi için güzel bir gelir kapısı olacak. İlgili firma başladı. Mart ayı sonu teslim edilecek. Genel başkanımız başta olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Çayıralan’ı onların sayesinde güzel bir hizmet sunmayı bizlere nasip oldu” ifadelerine yer verdi. Eda DEMİREL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.