Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara, 2. Bölge Milletvekili adayı Dr. Mehmet Fatih Öztek; “Yüzde 9 oy oranımızla ülke barajına takılma sorunumuz yok. Hizmet devam etsin. Siyaset de yenilensin!” şeklinde konuştu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Fatih Öztek, saha çalışmalarına ve vatandaşla birebir temasta olmaya özen gösterdiklerini belirterek, “Halkın içinde olmaya gayret ediyor, vatandaşa dokunuyoruz. Vatandaş hem hizmetin ve siyasi istikrarın devam etmesini hem de siyasetin yenilenmesini istiyor” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2023 09:25
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2023 12:34
https://www.yozgatcamlik.com/
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara, 2. Bölge Milletvekili adayı Dr. Mehmet Fatih Öztek;  “Yüzde 9 oy oranımızla ülke barajına takılma sorunumuz yok. Hizmet devam etsin. Siyaset de yenilensin!” şeklinde konuştu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Fatih Öztek, saha çalışmalarına ve vatandaşla birebir temasta olmaya özen gösterdiklerini belirterek, “Halkın içinde olmaya gayret ediyor, vatandaşa dokunuyoruz. Vatandaş hem hizmetin ve siyasi istikrarın devam etmesini hem de siyasetin yenilenmesini istiyor” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Fatih Öztek, Çamlık Medya Genel Yayın Yönetmeni Tarık Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Ankara Siyasi Gündemi programına konuk oldu. Öztek, Seçime kısa bir süre kala Ankara’nın siyasi gündemi ve seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Dr. Mehmet Fatih Öztek Kimdir

Elazığ doğumlu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)  İktisat bölümü mezunu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi ve  Yeniden Refah Partisi Ekonomik İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini kurulduğu ilk günden itibaren yürütüyor.

Seçim Çalışmaları Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor

Yeniden Refah Partisi olarak dört yıllık bir parti olduklarını ve bu seçim, girdikleri ilk seçim olduğunu hatırlatan Öztek, seçim bölgesi olan Ankara 2. Bölgede çalışmaların yoğun devam ettiğini söyledi.  Saha çalışmalarının aralıksız sürdüğünü kaydeden Öztek, “Sahada vatandaş ile bire bir temasta bulunduk. Kendilerini can kulağıyla dinledik. Vatandaş, şimdiye kadar yapılan, hizmetlerin devam etmesini istiyor ama siyasetin de gençleşmesini ve yenilenmesini de talep ediyor. Bu nedenle bize çok büyük ilgi gösteriyorlar. Bu ilginin nedenlerinden biri de vatandaşımız geçmişte Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın, sayesinde ekonomik, gelir seviyesinde yaşadığı refahtır, dolayısıyla geçmişin mirasını, bugün bizleri bağrına basarak gösteriyor. Bize büyük teveccüh gösteriyorlar. Cumhur İttifakı içinde olmamız ve Cumhurbaşkanına destek vermemizden dolayı da ayrıca bize ilgi gösteriyorlar ve mecliste olmamızı arzu ediyorlar” şeklinde konuştu.

Türkiye Seçim Virajında

Öztek, Türkiye’nin önemli bir virajda olduğunu belirterek, “Türkiye önemli bir virajda, deyim yerindeyse kaderine oynayacağı bir seçime doğru adım adım gidiyor. Bu seçim sürecinde halkın sesi olarak, halkın teveccühünü kazanmak istiyoruz. Milletvekili adaylarıyla da Ankara gündemini tutmaya çalışıyoruz.

Mevcut milletvekilleri sahada yok. Halkla temasları yok. Bu nedenle, biz yeni adaylara, çok daha fazla ilgi gösteriyorlar. Çünkü biz, halkın içerisindeyiz, vatandaşa dokunuyoruz” dedi.

Yenilensin İstiyor

“Türkiye siyaseti sıkışık bir durumdadır” diyen Öztek, şunları söyledi; “Vatandaş hem yapılan hizmetin ve istikrarın devam etmesini istiyor, hem de siyasetin yenilenmesini istiyor. Özellikle son zamanlar da,  ekonomik ve sosyal alanda yaşanan sorunlar, sıkıntılar nedeniyle bize yöneliyor. Sahada yaptığımız görüşmelerden anlıyoruz ki, ikna olmak istiyorlar. İkna olmak isteyen bir seçmen kitlesi var. Partimize yönelmelerinin geçmişte hocamızın yaptığı temiz siyaset ve çalışmalar. On bir ay gibi kısa bir sürede başarılı birçok işe imza atmışlar. Bu nedenle de bizimle olmak istiyorlar.”

Ülke Barajına Takılma Sorunumuz Yok

Yeniden Refah Partisi’ne gösterilen teveccühün farkında olduklarına değinen Öztek, “Türkiye’de manipülasyona en açık parti bizim partimiz. Yapılan anketlerde farklı oranlar var. Biz de yaptığımız anketlerde, bize olan teveccühü görüyoruz. Yüzde 9 oy oranındayız. Ülke barajına takılma sorunumuz yok. Ak parti ile bu doğrultuda masaya oturduk. Görüşmelerimizi değişmesi gerek politikalar ve aşılması gereken sorunlar çerçevesinde yaptık. Bu görüşmeler, üç ay sürdü. Görüşmeler sonunda 30 maddelik bir mutabakat metni ortaya çıktı. Cumhur İttifakının temelini oluşturan bu metin, ülke problemlerini çözmeye yönelik bir protokoldü. Ak parti ile milletvekilliği ya da bakanlık, pazarlığı yapılmadı. Tamamen ülkenin yaşadığı ekonomik, sosyal sorunların çözüme kavuşması ve halkın refahı adına atılmış adımlardır” şeklinde konuştu.

Memur Ve İçiye Refah Zammı

Öztek, “14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Ülkede yanlış ya da eksik giden ne varsa vatandaşa söylüyoruz. Bu sorunların düzeltilmesi için de yoğun çalışıyor…

Üniversite Mezunlarına İş İstihdamı Yaratılmalı

Öztek, “Ülkemizde,  4 milyon işsiz insanımız var. Bunun 1.1 milyonu üniversiteli gençlerden oluşuyor.  Eğitim almış üretkenliği en yüksek kesim olmasına rağmen öğrencilerde gelecek endişesi var. Motivasyonları yok. Bir akademisyen olarak, bizlerde ders anlatmakta zorlanıyoruz. Bu gençlere iş istihdamı yaratılarak,  motive olmaları gerekiyor.” şeklinde, ifade etti.

Ülkemiz ve halkımız,  için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz diyen Öztek, “Cumhur İttifakı, dört partiye,  oylarını vermelerini bekliyoruz. Vatandaşımızın da elini vicdanına,  koyarak oy vermesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.