Yozgat'ta 2022 yılı son günü günlük güneşlik bir hava ile geride kaldı!

Yozgat 2022 yılını yazdan kalma bir günle uğurladı. Yozgatlılar, güzel havadan memnundu ancak mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklık vatandaşları tedirgin etti.

Haber Giriş Tarihi: 31.12.2022 19:17
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.2022 19:37
https://www.yozgatcamlik.com/
Yozgat'ta 2022 yılı son günü günlük güneşlik bir hava ile geride kaldı!

Yozgat 2023 yılına güneşli bir havayla girerken kentte yaşayanlar bu durumdan memnundu. Yozgatlılar, güzel havadan memnun olsalar da, mevsimlerin kendi seyrinde ilerlememesi, kent halkını endişlendirdi. Yozgat Çamlık ekibi, mikrofonu yeni yılı Yozgat'ta karşılayacaklara uzattı, işte alınan yanıtlar.

YOZGAT'TA GÜNLÜK GÜNEŞLİK YILBAŞI

Perviz Mehmedov: Şimdi ki hava durumu iyi ama bence normal değil. Şimdi hava biraz güzel geçen sene çok kar vardı ve soğuktu o yüzden güzel değildi. Kar boyu dizimize kadardı ve üniversiteye gitmek gelmek zor oluyordu. Mevsime göre normal değil ama çok soğuk olmadığı için güzel olduğunu düşünüyorum.

Rahman Aliyev: Bence iklim değişikliğinden dolayı diye düşünüyorum. Ama havanın bu durumundan memnunum çünkü üniversiteye gidip gelirken zor oluyordu kar olduğu zaman. Geçen seneki hava şartları daha kötüydü. Bulunduğumuz iklime göre elbette hava şartları şuan normal değil.Yozgat bildiğimiz üzere soğuğuyla karıyla bilinen bir yer. O yüzden normal değil.

Kamuran Rızayev: Yozgat çok güzel bir şehir aslında ve çokta güzel bir havası var. Yaz mevsimi özellikle çok güzel ama kışları çokça soğuk olan bir yer. Bazen havalar soğuk oluyor, kar yağıyor ama şuan böyle hava çok güzel. Mevsim şartlarına göre gerçekten de çok güzel bir hava var. Mevsime göre havanın böyle olması normal değil karlı olması lazımdı. Kar olsaydı daha güzel olurdu.

İshak Sayan: sanki geçen sene 10 senelik bir kar birikintisini atmış gibiydi. Ben şahsen Bursalı olduğum için bu kadar karı daha önce hayatımda görmedim. Geçen seneki fotoğraflarımda boyumun 2 katı kadar kar vardı hatta. Şuan hava güzel geziyoruz tozuyoruz ama toprağımızın suya ihtiyacı olduğu için kar yağmasını isteriz bu açıdan durumu negatif görüyorum. Biz bide Yozgat’a nam verdik. Yozgat, Buzgat diye. Kar seviyor ve bekliyoruz.

Behti Yıldırım: Bu hava şartlarını normal bulmuyorum. Kar yağışlı olması gerektiğini düşünüyorum. Geçen sene çok kar yağdı bu sene yok buna da üzülüyor muyuz bilmiyorum. Soğuk olunca da şahsına münhasır bir yapı oluşmuş oluyor. O Yüzden de insan birazcık soğuğu istiyor açıkçası.

İlimdar avcı: Bildiğiniz gibi dünya çapında küresel ısınma var. Bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bir de mevsimler her geçen yıl değişiyor. Yağmur mevsiminde yağmur yağmıyor. Kar mevsiminde kar yağmıyor gecikiyor. Ama geçen yıl bir istisna oldu ve kar baya bir yağdı. Bu yılda belki geç yağabilir. Kar yağışının yeni yılın il aylarında olacağını düşünüyorum.

Bahri Özaslan: İklim değişikliği Yozgat’ı büyük etkiledi. Dolayısıyla şu mevsimde dışarı çıkamayacak durumda olmamız gerekirken şuan da dışardayız ve hava bahar günü gibi. Kışın kışlığını yapması lazım. Kar olmasını bekliyorum. Yozgat’ta bu mevsim böyle olmamalı.

Halit Yıldız: Tabi ki havaların kurak geçmesi, su açısından iyi değil. Ama her şeye Allah kerimdir derler ya senenin birinde yine böyle bir kış geçti fakat ilkbahar da inanılmaz bir yağmur yağdı. Şuan da yine kar yok belki ama ben önümüzde ki günlerden yağış konusunda ümitliyim.

İsmini vermek istemeyen teyzemiz: valla sene seneyi tutmuyor. Bir de burası Yozgat.  Yozgat havasıyla meşhurdur zaten. Sert geçer kışları. Yazları güzel havası olur. Ama eski sıcaklıklar da soğuklar da kalmadı. Biz tabi ki bu aylar da kar yağışı olmasını bekleriz. Bu ayda kar olmaması normal değil ama dediğim gibi sene de seneyi tutmuyor. Ona da yapacak bir şeyimiz maalesef yok.

Said Erdemir: Her şey Allahtan. Alışık olmadığımız bir durum. Kar çok yağdığı zaman paten süremiyoruz o yüzden benim açımdan güzel. Havanın çok soğuk olmaması da malum mont fiyatları çok arttığı için iyi bir durum. Onun dışında bu hava şartlarının Yozgat için normal olmadığını düşünüyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.