Hava Durumu

İletişim Başkanlığında Karabağ Zafer Konferansı... Fahrettin Altun: Zafer kazansak da enformasyon anlamında çok işimiz var!

Karabağ Zaferinin yıldönümünde Ankara'daki İletişim Başkanlığında "Karabağ Zaferi: Azadlığa Kavuşan Kadim vatan" konferansı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2022 10:48
Haber Güncellenme Tarihi: 08.11.2022 14:22
https://www.yozgatcamlik.com/
İletişim Başkanlığında Karabağ Zafer Konferansı... Fahrettin Altun: Zafer kazansak da enformasyon anlamında çok işimiz var!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Başkanlık Konferans Salonu'nda düzenlenen "Karabağ Zaferi Konferansı: Azadlığa Kavuşan Kadim Vatan" programında konuştu. Ermeni lobisinin, Azerbaycan'ın Karabağ zaferi ile ilgili kara propaganda yapmaya devam ettiğini vurgulayan Altun, "Dezenformasyon ve karalamaya müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Altun, konuşmasında şunları kaydetti;

"Türk dünyasının kuvvetine ve başarısına tahammülü olmayanlar, Karabağ Zaferi’ni yeni dezenformasyonlarla, baltalamaya engellemeye gölgelemeye etkisizleştirmeye çalışıyorlar."

"Ermeni lobisi Azerbaycan'a karşı kara propaganda yapmaya devam ediyor"

"Ermeni lobisi batı medyasında direk temas halinde olduğu spakülatörler aracılığıyla, Azerbaycan ordusunu savaş suçlusu gibi göstermeye çalışarak, Azerbaycan'a karşı kara propaganda yapmaya devam ediyor.

Biz bütün Türk dünyası olarak birlik ruhuyla Azerbaycan davasının sesi olmaya devam edeceğiz. Bu dezenformasyonlara müsaade etmeyeceğiz. Karalama kampanyalarına müsaade etmeyeceğiz. Azerbaycan'ın bu haklı zaferine gölge düşürmeyeceğiz.

Türkiye olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün alanlarda can azerbaycan’ın ve azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

"Karabağ zaferi umutları ve toprağı yeşertmiştir"

Karabağ Azerbaycan'ın öz toprağıdır. Karabağ Zaferi, Türklüğe bir kez daha şan katmıştır. Azerbaycan halkı ve Türk dünyası Karabağ'daki Ermeni zulmünü unutmayacaktır. Karabağ kurtarılmıştır ve bir daha esaret edilemeyecek.

Görüyoruz ki Karabağ zaferi umutları ve toprağı yeşertmiştir. Azad edilen topraklar bugün küllerinden yeniden doğuyor. Karabağ her yönüyle ayağa kalkıyor. Azerbaycan kalkınma destanı yazıyor. 

Bölgemizde barış ve istikrarın temini için Ermenistan'ın da bunu iyi değerlendirmesi gerekiyor. Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. En çok teşekkürü Hikmet Hacıyev'e teşekkür etmek istiyorum. Hakkaniyetin haklı namına teşekkür etmek istiyorum. 

Karabağ zaferimiz kutlu olsun!"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.